Napad w samolocie Air Canada. "Rzucił się na mnie z linką i zaczął dusić?

22-letni Olivier Minatel spał spokojnie w fotelu samolotu linii Air Canada (lot 8623), gdy nagle siedzący za nim pasażer rzucił się na niego i zaczął dusić. Inni pasażerowie pomogli mu się wyswobodzić. Samolot wylądował planowo, napastnika udało się obezwładnić.
POLUB NAS
Nie jest na razie jasne, dlaczego Minatel, zawodnik drużyny Ottawa Fury Football Club, stał się obiektem napaści. - Gdy się wyswobodziłem, napastnik zaczął krzyczeć, że "my chcemy go zabić" - relacjonował piłkarz lecącej przypadkiem tym samym samolotem dziennikarce CNN, która sfilmowała zajście:Według świadków przedmiotem, którym napastnik próbował dusić Minatela, był kabel od słuchawek.

Do napaści doszło pół godziny przed lądowaniem, już po tym, jak piloci rozpoczęli zniżanie samolotu. Zaraz po incydencie załodze i innym podróżującym lotem 8623 udało się obezwładnić napastnika. Przesiedział w swoim fotelu, przypięty pasem i pod czujną strażą współpasażerów. Gdy tylko próbował się podnieść, natychmiast zaczynali na niego krzyczeć, by się nie ruszał.

Po wylądowaniu w Atlancie napastnika zabrało FBI. Na razie trafił do szpitala, by lekarze we współpracy z policją ocenili jego stan psychiczny i fizyczny.

Ottawa Fury Football Club występuje w zrzeszającej amerykańskie i kanadyjskie kluby Północnoamerykańskiej Lidze Piłki Nożnej (to druga liga, pierwsza nazywa się Major Soccer League). Minatel i jego koledzy z drużyny lecieli na mecz z Atlanta Silverbacks. Władze drużyny wydały oświadczenie: "Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli Olivierowi, i szczęśliwi, że nic mu się nie stało i może zagrać w meczu".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (35)
Napad w samolocie Air Canada. "Rzucił się na mnie z linką i zaczął dusić?
Zaloguj się
 • blue911

  0

  Macierewicz na wolnosci????!!!!!

 • bilderberg500

  Oceniono 2 razy 0

  łajzy redaktorki. pomyliły wam się tematy. nawet tutaj jak daję minus to nic się nie dzieje. zostaje b/z. tak jak wtedy gdy bronicie ćwoków z Po. a tu przecież niepolityczny temat. poprawcie to.

 • iremus

  Oceniono 31 razy 17

  Takiej wersji dla Tu-154 Antek Obłędowicz jeszcze nie rozważał. A należałoby. Będzie o czym bredzić przez kolejne 2-3 lata.

 • jean_zatapathique

  Oceniono 6 razy 6

  Pierwsza liga piłkarska w USA to Major League Soccer (MLS) a nie Major Soccer League (MSL). Można to sobie przecież w góglu sprawdzić... :/

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 38

  Jak nie pilot świr to pasażer , i weż tu lataj

 • plorg

  Oceniono 21 razy 15

  No to mamy jak w banku zakaz wnoszenia na pokład samolotów słuchawek z kabelkiem. Trzeba będzie kupować wyłącznie słuchawki bezprzewodowe. Słuchawki z kabelkami będą konfiskowane razem z butelkami z wodą.

 • kzet69

  Oceniono 48 razy 32

  "Do napaści doszło półtorej godziny przed lądowaniem, już po tym, jak piloci rozpoczęli zniżanie samolotu." Cenisz dobre dziennikarstwo?

  Rozumiem że samolot wracał z orbity wokółziemskiej.... Gimbazo redagująca GW lecieliście kiedyś samolotem? Żenada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX