Policjant zastrzelił mężczyznę. Matka prosiła o pomoc w zabraniu go do szpitala psychiatrycznego

Matka chorego na schizofrenię mężczyzny poprosiła policję o pomoc w przewiezieniu go do szpitala. Akcja policji zakończyła się jednak śmiercią syna. Opublikowany film z kamery policyjnej ujawnia nowe szczegóły.
Lavall Hall, 25-letni mężczyzna z Miami Gardens na Florydzie, 15 lutego wyszedł w nocy z domu i chodził po okolicy w bieliźnie. Jego matka, nie mogąc namówić chorego na schizofrenię syna do powrotu, poprosiła policję o pomoc w zawiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, skąd wypuszczono go zaledwie tydzień wcześniej. Policja jakiś czas starała się zapanować nad Hallem, który oddalał się za każdym razem, kiedy zbliżali się do niego policjanci - relacjonuje serwis LA Times.

Po jakimś czasie, jak widzimy na ujawnionym niedawno nagraniu z kamery w radiowozie, funkcjonariusz miejscowej policji wyciągnął broń, kilka razy krzycząc do mężczyzny: "Na ziemię albo k*** nie żyjesz!". Następnie oddał co najmniej pięć strzałów, zabijając Halla. Na filmie widać, że strzały oddawane są też w kierunku ziemi, czyli już po tym, kiedy Hall upadł. Wcześniej na nagraniu słychać też matkę, która prosi, aby nie skrzywdzić jej syna. Wiemy też, że policjanci najpierw próbowali obezwładnić go paralizatorem.

Miami Gardens Police DashCam : Lavall Hall from Dream Defenders on Vimeo.Rodzice mężczyzny domagają się pociągnięcia policjanta do odpowiedzialności, ale władze miasta na razie nie stają po żadnej stronie, tłumacząc, że trwa dochodzenie. W międzyczasie policjant, który zabił Halla, wrócił do pracy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (95)
Policjant zastrzelił mężczyznę. Matka prosiła o pomoc w zabraniu go do szpitala psychiatrycznego
Zaloguj się
 • zarone

  0

  i te gówna mają czelność krytykować Rosję!

 • ariel_88

  Oceniono 1 raz 1

  No i wyleczyli go ze schizofrenii.

 • zdziwiony6

  Oceniono 9 razy -3

  Zdarzenie rzeczywiście tragiczne, ale stwierdzenie, że amerykańska policja jest z natury brutalna jest błędne. Mieszkałem tam kilka lat i nie odczuwałem strachu na widok policjanta. Generalnie to jest bezpieczny kraj za wyjątkiem dzielnic zamieszkałych przez czarnoskórych.

  Nie powinno sie generalizować na podstawie wyjątkowych przypadków.

 • s.potter

  Oceniono 4 razy 0

  Nieźle jak na niewinnego :)
  Records indicate: Lavall Hall Age 25
  07/09/2007 - BATTERY
  03/28/2008 - BATTERY
  07/31/2009 - COCAINE/SELL/SCHOOL
  10/24/2012 - BURGLARY/OCC/DWELL
  10/24/2012 - BURGLARY/UNOCC/STRUC
  04/23/2013 - TRES PROP/AFTER WARN

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 6 razy 0

  Przecież to było prawie 2 miesiace temu. Policja wykonuje w USA co tydzień kilka egzekucji ulicznych osób umysłowo chorych i tylko najwyżej jedna najciekawsza miesięcznie jest wybierama do prezentacji w mediach. Z reguły kiedy jest video do pokazania i jest coś co przyciagnie widza.
  W tym roku pamiętam z TV co najmniej trzy. Zabili chyba w styczniu klienta z zespołem Downa w kinie bo nie chciał opuścić widowni żeby ogladać film drugi raz.
  Poza tym w egzekucjach ulicznych policja zabija rocznie około tysiaca Murzynów. W większości stanów jest to zgodne z prawem.
  Jakoś nie widzę w polskich mediach wiele zainteresowania znacznie ciekawszym przypadkiem w North Charleston bodaj 4 kwietnia. No ale za to w Polsce robi się wiele hałasu o maltretowane pieski i kotki. Bo też prawda, że Murzyn nie ma takiej miłej mordki i futerka.

 • pik111

  Oceniono 18 razy 8

  Gdyby to wydarzyło się w Rosji to cały "demokratyczny" świat jęczałby z oburzenia a ten zabity to zostałby od razu opozycjonistą i wrogiem Putina. A tak tylko wzmianka o kolejnej ofierze policji która coraz częściej strzela do ludzi jak do kaczek, w Polsce też ostatnio się to zdarza.

 • pyzz

  Oceniono 1 raz 1

  Przynajmniej wiemy gdzie się uczyły hojraki z Poznania i ATki z Katowic...

 • mati352008

  Oceniono 5 razy 1

  Katastrofa umysłowa ...policjanta. Czy ten człowiek jest tak ograniczony że nie wiem że człowiek chory psychicznie może nie rozumieć jego słów w sposób jaki rozumują osoby zdrowe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX