Czy będziemy w stanie spokojnie rozmawiać o katastrofie smoleńskiej? "Na to trzeba 50 lat" - uważa Wałęsa

Lech Wałęsa jest przekonany, że "90 proc. narodu uwierzy w bezsporne fakty", dotyczące katastrofy smoleńskiej. Wg byłego prezydenta efekty pracy ekspertów podważać może mniejszość - "ludzie chorzy z nienawiści". Wałęsa w TOK FM przypomniał, że wylot do Katynia miał zacząć kampanię prezydencką Lecha Kaczyńskiego.
Zdaniem Lecha Wałęsy nieprędko ucichną emocje towarzyszące tematowi katastrofy smoleńskiej. Były prezydent, pytany przez Jacka Żakowskiego, kiedy przy jednym stole usiądą np. Wałęsa z o. Tadeuszem Rydzykiem, by "spokojnie rozmawiać" o tym, co wydarzyło się przed pięcioma laty, odpowiedział: "Na to trzeba jeszcze 50 lat. Teraz czas jest za krótki".

Jak ocenił gość "Poranka Radia TOK FM", na skalę emocji towarzyszących nadal sprawie katastrofy smoleńskiej wpływ ma nie tylko rozmiar tragedii. Nie można zapominać o roli, jaką odgrywa polityka.

- Wizyta w Katyniu miała być użyta do rozpoczęcia kampanii prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego. Ta walka wyborcza się nie zakończyła - ocenił Lecha Wałęsa.

Wina

Były prezydent zapewnił, że nie zmienia zdania na temat przyczyn tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. - Nie ulega żadnej wątpliwości - po naszej stronie jest nieodpowiedzialność. Od początku mówiłem, że jak wyjdzie prawda, to bardzo źle będziemy wyglądali.

Lech Wałęsa jest przekonany, że "ponad 90 proc. narodu uwierzy w bezsporne fakty", dotyczące katastrofy smoleńskiej. Jak stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM", efekty pracy ekspertów podważać może mniejszość - "ludzie chorzy z nienawiści".

Więcej o:
Komentarze (33)
Czy będziemy w stanie spokojnie rozmawiać o katastrofie smoleńskiej? "Na to trzeba 50 lat" - uważa Wałęsa
Zaloguj się
 • michu-najlepszy

  Oceniono 3 razy -1

  Bolek prostaczku za 50 lat będą oficjalnie dzieci w szkołach się uczyć że byłeś zwykłą gnidą, donosicielem, złodziejem który kradł od młodości a z swojej wsi spi...rdałeś żeby cie posterunkowy nie zapuszkował za skradzione opony do ciągnika i każdy będzie oficjalnie wiedział że chodziłeś na smyczy SB eków i nie tylko ty ale większość co dorwała się do koryta dzięki bohaterskim uczciwym ludziom . Prawdziwi związkowcy Solidarnościowcy byli bici torturowani polewani zimną wodą na mrozie zwalniani z pracy a kiedy siedzieli to ty balowałeś z księżmi i z esbecją handlowałeś darami a płota tak wysokiego robolu to byś nie przeskoczył tylko cię esbecja przywiozła motorówką żebyś się dostał na zakład. Na koniec prymitywie za parę srebrników posłałeś ludzi do parków bo prymitywizm i brak oleju w baniaku zagłuszył ci sumienie. Nachapałeś się to żryj za wszystkich głodnych i bezdomnych i sieć prymitywie cicho.
  Z poważaniem

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 5 razy 3

  Dobrze mówi. Trzeba czekać aż PiS-owska szajba wymrze.

 • bezportek

  Oceniono 15 razy 3

  Nie za 50 lat, jak się marzy Bolkowi, ale za rok, dwa, góra pięć, zacznie się normalność.
  Zacznie się od rozliczenia winnych. Nie tylko winnych skandalicznej, karygodnej orgii głupoty, sfajdania się "rządu" w sprawie Smoleńska, pokazu serwilizmu i grafomanii legislacyjnej - czyli sitwy POPSLi.
  Także winnych kłamliwej, sterowanej przez obcy geszeft propagandy w gadzinowych mediach, służalczych piesków z tak zwanych "elit" i chamów z awansu, panoszących się jak romski macho.
  Kiedy skończymy z najplugawszym lewactwem, reszta ucieknie do kibla niczym karaluchy.
  Wtedy posprzątamy szajs i wreszcie zaczniemy żyć normalnie.

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 14 razy -4

  Ty śmieciu bolek jak wyjdzie prawda o Smoleńsku to cały ten establishment trafi do osiedla dobrze chronionego, a ty morderco Szczepańskiego i wielu innych...już dawno POwinieneś gnić w więzieniu! Ty szmato zdradzająca prawdziwych bohaterów 70 roku (w tym mojego brata Jana Jasińskiego za wygrane w kolekturze SB) nie masz za grosz wstydu i wyrzutów sumienia...ty prostaku i kukło SB cka...POdaj mnie do SĄDU!

 • tom_aszek

  Oceniono 14 razy 4

  Myślę, że skoro sprzeczamy się o Powstanie Warszawskie 70 lat po nim, to do spokojnej rozmowy o katastrofie smoleńskiej potrzebujemy sporo więcej czasu niż te 50 prorokowane przez Wałęsę.

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy -3

  Wałęsa i Smoleńsk to jak mgła i brzoza w niesterylnym kokpicie!

 • cena1309

  Oceniono 18 razy 4

  Winą Wałęsy jest ,że hołubił Gady Kacze - zamiast łby pourywać!
  I wyrosło plemię Kacze,dzikie i nienawistne,plujące jadem!
  Sam jesteś Lechu winien,bij się w swoje piersi - mea culpa !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX