Feministka nie wygrała z abp. Michalikiem. Musi zapłacić ponad 500 zł

Sąd w Przemyślu nie znalazł w kazaniu abp. Michalika słów, że za pedofilię odpowiedzialne są feministki. Oddalił pozew Małgorzaty Marenin, która poczuła się dotknięta homilią metropolity przemyskiego - informuje ?Rz?. Kobieta musi zapłacić 540 zł kosztów procesu. Hierarcha nie pojawił się w sądzie.
Decyzję ogłoszono na drugiej rozprawie. Ani razu w przemyskim sądzie nie pojawił się pozwany - arcybiskup Józef Michalik, choć po pierwszej rozprawie sędzia wezwał hierarchę do pojawienia się w sądzie.

Sąd oddalił pozew złożony przez Małgorzatę Marenin, prezeskę Stowarzyszenia Stop Stereotypom. Aktywistka domagała się 1000 zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych, przeprosin i odwołania słów hierarchy w mediach ogólnopolskich. Pieniądze chciała przekazać na cel charytatywny.

Decyzją sądu to ona musi zapłacić 540 zł kosztów procesu - informuje "Rzeczpospolita".

Co powiedział arcybiskup?

Feministka Małgorzata Marenin wytoczyła proces arcybiskupowi Józefowi Michalikowi w związku z jego słynnym kazaniem wygłoszonym we Wrocławiu. Metropolita przemyski sugerował, że za pedofilię w Kościele katolickim winę ponoszą między innymi rozwiedzeni rodzice i feministki. "To one walczą o to, żeby w szkołach i przedszkolach wygaszać w dzieciach poczucie wstydu, a nawet o to, żeby mogły decydować o zmianie swojej płci. Niewłaściwa postawa często wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, zagubi się i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" - mówił hierarcha jesienią 2013 roku.

Marenin walczyła już przed wrocławskim sądem. Ale także tam przegrała. Sąd we Wrocławiu oddalił jej wniosek - uznał, że wypowiedź metropolity przemyskiego nie wyczerpała znamion przestępstwa.

Feministka przekonywała, że abp Józef Michalik powinien "przyjąć na siebie ciężar wypowiedzi i przyznać, że tą wypowiedzią mógł zrobić krzywdę samotnym rodzicom, i przeprosić za to".

Więcej o:
Komentarze (68)
Feministka nie wygrała z abp. Michalikiem. Musi zapłacić ponad 500 zł
Zaloguj się
 • dolnet

  Oceniono 1 raz -1

  Widzę, że tutaj sami poszkodowani przez los, co to często oglądają porno i nie mogą sobie z życiem poradzić pewnie jeszcze wszyscy ochrzczeni, ubierają choinkę na Święta Bożego Narodzenia, łamią się opłatkiem a jakże, wybierają z przykazań to co im pasuje ale spoko do czasu, kiedy to jakieś raczysko się przypląta wtedy to nawet i do Częstochowy znają drogę lub jak przyjdzie ukochana starość to trochę więcej rozumu przychodzi i myślenie się zmienia.
  A jak się nie zmieni to ciężko będzie umierać z takim sumieniem, a swoją drogą to ciekaw jestem ileż to krzywdy piszącym wyrządził abp. Michalik ale konkretne przykłady bo skoro tak piszecie to musicie mieć powody. Założę się ,że abp. Michalik modli się za Was wszystkich bo Jezus modlił się z krzyża za swoich oprawców choć nie był niczemu winny. Pozdrawiam Wszystkich i już widzę jak się zaraz jad wyleje he,he..

 • polski_katolik1

  Oceniono 3 razy 3

  Nie uraził jej uczuć religijnych, więc czego oczekiwała?

 • zyks

  Oceniono 5 razy -1

  Idiotka. Chce być celebrytką. Są różne sposoby. Ale trzeba coś wymyślić. Np. Niemiec Jurgen Roth trzasnął książeczkę o Smoleńsku, trafi (w Polsce) dobrą kasę i zostanie celebrytą sekty smoleńskiej. I to bez wysiłku, bo wystarczyło przepisać CtrlC/V 1/10 bełkotu z internetu. A tłumaczenie tych śmieci na niemiecki? Tłumacz Google. Ale tłumaczenie książki na polski - o, to już będzie profesjonalne.

 • zbycho52

  Oceniono 2 razy 2

  W tym katolandzie nie miala szansy na wygrana-przeciez kosciol stanowi prawo.

 • erg_samowzbudnik

  Oceniono 3 razy 1

  Jego luminescencja ma w doopie polskie sądy . On jest watykańczykiem .
  Policjanta polskiego też zgnoił, bo ośmielił się zatrzymać furę dyplomaty watykańskiego.

 • kazek1948

  Oceniono 8 razy 8

  Czyżby sędzia podpisał deklarację wiary???

 • wyciety

  Oceniono 9 razy -5

  Tylko 500 zl?Przeciez bandziory prowokujace ja do tego,jak GW,fundacje Sorosa i rozne inne dziadostwa sa przebogate.Niech zaplaci 5 mln. to juz zaden Lemanski ani Marenin nie da sie zmanipulowac.

 • mal-56

  Oceniono 9 razy 9

  klechy są wszędzie i maja bardzo długie mściwe łapy

 • korcia2000

  Oceniono 9 razy 7

  Abp. nie zniża się do stawania przed sądem. A sąd - wiadomo - pada na kolana przed ekscelencją....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX