Gerard Depardieu już nie chce mieszkać w Rosji. Wraca do Belgii. "Pokonała go tęsknota"

Gerard Depardieu wyprowadza się z Rosji - podają lokalne media. Francuski aktor, który w styczniu 2013 roku odebrał z rąk Władimira Putina rosyjski paszport, wraca do Belgii.
POLUB NAS
Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj

Jak podają rosyjskie media, Depardieu "pokonała tęsknota" za ojczyzną. Do Francji nie zamierza jednak wracać - przeprowadza się z powrotem do belgijskiego Nechin.

Depardieu wyprowadził się z Francji w ramach protestu przeciwko wprowadzonemu przez rząd 75-proc. podatkowi dla najbogatszych. W 2012 r. zapowiedział zrzeczenie się francuskiego obywatelstwa i złożenie wniosku o nadanie obywatelstwa belgijskiego. Do Rosji przeprowadził się w 2013 r. - w styczniu roku przyjął rosyjski paszport z rąk samego Władimira Putina. W 2014 r. pojawiały się różne doniesienia dotyczące zameldowania się Depardieu w Belgii.

Rosyjski pisarz Wiktor Szenderowicz na swoim profilu na Facebooku napisał o wywiadzie, w którym Depardieu zapowiedział powrót do Belgii. Miał w nim powiedzieć, że jego krótki pobyt w Rosji uświadomił mu, że w głębi duszy jest Francuzem. Dodał też ponoć, że jego przeprowadzka następuje również z powodów biznesowych. - Mam nadzieję, że to wydarzenie państwowe stacje telewizyjne zrelacjonują tak samo szczegółowo, jak poprzednie - napisał Szenderowicz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (258)
Gerard Depardieu już nie chce mieszkać w Rosji. Wraca do Belgii. "Pokonała go tęsknota"
Zaloguj się
 • puch-atek

  0

  pewnie mu się wątroba zaczęła marszczyć z prędkością światła i nagle zapragnął normalnej socjalistycznej opieki lekarskiej czyli ogarnęła go tęsknota za ojczyzną. Cwana kupa tłuszczu i mięsa przekalkulowała że jednak ulga podatkowa plus czysta wyborowa to jednak nieopłacalny biznes. Główka pracuje, chocia powoli....

 • jedyny_twardziel

  0

  Takich aktorów,
  Swoją drogą,
  Tiepier w Rasiji
  Uże mnogo.

 • areklipinski3

  Oceniono 1 raz 1

  KGB go przekona kim ma się czuć ;)

 • minipolak

  Oceniono 1 raz 1

  Jedna swinia mniej w Rosji a jedna wiecej w Belgii

 • Sarmata PL

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy już otrzeźwiejecie z nienawiści do Rosji to uświadomicie sobie, że Depardieu mieszkał w Belgii, a w Rosji płacił podatki.

 • montezuma1234

  Oceniono 1 raz 1

  tłusty wieprz wraca leczyć sie na marskość wątroby

 • wk-1

  0

  takie pojęcie o rosji mają francuskie głąby , myślą że to cudowny kraj bielutkich zim i niedżwiedzi polarnych gdzie wszyscy maja tyle kasy co ruskie nowobogackie wyjeżdżające na zachód europy i rozpieprzające dolary za ropę i gaz

 • red-akcja

  Oceniono 1 raz -1

  Zadzwońcie do [---] Giertycha i do Olbrychskiego, że się miejsce zwolniło...

 • awers777

  Oceniono 1 raz 1

  Z Polski trzeba by wysłac na pomieszkanie w rosyjskim raju tez paru ludzi: Jarubasa i paru działaczy PSL, i tych wszystkich, którzy są V kolumna Putina w Polsce, wrogo odnoszą się do walczącej z Putinem Ukrainy ("wróg naszego wroga jest przeciez naszym przyjacielem")

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX