Katastrofa smoleńska. Kaczyński: "Prokuratura prowadzi akcję polityczną, a nie śledztwo. Powiedziałem to w oczy Seremetowi"

- Wiem, że prokuratura prowadzi akcję polityczną, a nie śledztwo. Powiedziałem to prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi prosto w oczy w czasie, kiedy pojawiła się sprawa trotylu na wraku samolotu. Ta polityczna akcja wpisuje się w potrzeby rządzących i tych, którzy prowadzą to śledztwo - mówił na antenie Telewizji Republika Jarosław Kaczyński.
POLUB NAS
Prezes PiS komentował sprawę nowych stenogramów z kokpitu prezydenckiego Tu-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem. - Moment pojawienia się tych rewelacji nie jest przypadkowy, chodzi o przykrycie książki Juergena Rotha i rozhuśtanie emocji Polaków. Ale przede wszystkim chodzi tu o kampanię wyborczą - ocenił w rozmowie ze stacją .

- Książkę Rotha muszę jeszcze w spokoju przeczytać. Znane już fragmenty są ciekawe i potwierdzają znane nam już fakty. Prawa fizyki obowiązują także w Rosji: skrzydło nie mogło być złamane przez cienką brzozę. Jeżeli ważący 80 ton samolot uderzył o ziemię z taką siłą, żeby rozbić się na 60 tysięcy części, musiałby powstać krater. Wszystko to prowadzi wniosku, że doszło do zamachu - podkreślał.

Kaczyński stwierdził, że polskie śledztwo ws. Smoleńska nie jest prowadzone transparentnie, a "niektóre fakty są z pewnością ukrywane przed opinią publiczną". Przypomniał, że niektóre rodziny ofiar katastrofy żądają przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa. - Takie śledztwo jest bardzo potrzebne. Gdyby władze chciały, to by do niego doprowadziły - dodał.

Jak katastrofa wyglądała z perspektywy dziennikarza, który czekał w Smoleńsku na przylot polskiej delegacji? Przeczytaj relację Piotra Kraśki >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (388)
Katastrofa smoleńska. Kaczyński: "Prokuratura prowadzi akcję polityczną, a nie śledztwo. Powiedziałem to w oczy Seremetowi"
Zaloguj się
 • franek-janek

  Oceniono 1 raz 1

  Jarek ale sie rozmarzyles! Czy na pewno spojrzales mu prosto w oczy?

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczorek jak schorowany psychopata .Może to on przyczynił się do tej tragedii .W kraju brak już specjalistów ,którzy by mogli GO wyleczyć ???

 • hardy1

  Oceniono 1 raz 1

  ... a ja ci, Kaczyński, powiem w oczy - jesteś owładnięty żądzą "wadzy" i nic innego dla ciebie się nie liczy. Dla "wadzy" zrobiłeś i dalej zrobisz wszystko. Poświęciłeś samolot z 96 ludźmi i z własnym bratem i bratową. 10 kwietnia 2010 to był początek kampanii prezydenckiej, była przygotowana transmisja na żywo w tivi, jak to twój brat jest w Katyniu, bo "wielgim prezydentem jest". Ważniejsza była transmisja niż bezpieczeństwo prawie stu ludzi ze świecznika państwa. Skutki pamiętamy...

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 2

  W oczy? Seremetowi?
  Chyba, że na stołeczku stanął.

 • elkana777

  Oceniono 1 raz 1

  co to za prokuratura, z której coś wycieka, oczywiście niechcący

 • klint_lugg

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Kaczynski ma 'baboka" w nosie. Rowniez takiego samego tylko kilka wiecej ma w miejscu gdzie ludzie zwykli trzymac mozg. (zobacz zdjecie)

 • Oceniono 3 razy 1

  Kain zabił Abla, lecz nie poczuwał się do odpowiedzialności za ten mord na bracie swym ukochanym, którego nie upilnował przed tym nieszczęściem tak tragicznie śmiertelnym. Podobnie ma się z Jarosławem i Lechem.

 • kajetan907

  Oceniono 6 razy 6

  Dziadek koza ci wystaje!

 • kajetan907

  Oceniono 4 razy 4

  Krasnal ogrodowy, prezes zorganizowanej grupy przestępczej znanej jako PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX