Katastrofa smoleńska. Prawnik rodzin ofiar chce wyciągnięcia konsekwencji ws. ujawnienia stenogramów

Katastrofa smoleńska. Pełnomocnik rodzin ofiar smoleńskiej tragedii będzie domagał się konsekwencji ws. wycieku z prokuratury nowej opinii biegłych ws. stenogramów z kokpitu tupolewa - informuje RMF FM.
POLUB NAS
Reprezentujący m.in. Jarosława Kaczyńskiego prawnik Piotr Pszczółkowski wyraził "zdumienie", że dziennikarzom udało się dotrzeć do dokumentów, których wydania on sam jako pełnomocnik rodzin ofiar domaga się bez skutku od marca. I zapowiedział, że "będzie domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które ujawniły stenogramy".

Prawnik rodzin ofiar: "opinia pod z góry przyjętą tezę"

Mec. Pszczółkowski uważa, że opinia jest "przygotowana pod z góry przyjętą tezę", i jako pierwszoplanową kwestię wymienia "chęć zaprezentowania prokuraturze takich treści zapisów, jakie już wcześniej pewne osoby miały ochotę opinii publicznej przedstawić". Do tego zarzuca, że kluczowe "tezy" wyłaniające się z nowego odczytania zapisów są podobne do tego, co jego zdaniem "blogerzy zajmujący się katastrofą i popierający wersje MAK i zespołu Millera podawali już w styczniu 2014 roku".

RMF FM publikuje fragmenty odczytanych na nowo zapisów z tu-154

Radio RMF FM opublikowało - jak twiedzi - fragmenty najnowszej, nieznanej jeszcze opinii biegłych prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej. Według dziennikarzy stacji biegłym, którzy na nowo odczytali zapis rejestratora rozmów w kokpicie prezydenckiego tupolewa, udało się rozpoznać o jedną trzecią więcej słów niż w publikowanych dotąd odczytach. Z nagrań wyłania się obraz chaosu w kokpicie maszyny, w której do końca były obecne osoby trzecie, komentujące działania załogi.

Czytaj więcej na stronie RMF FM.

To one pozwalają poznać tajemnice katastrof lotniczych

Posted by Gazeta.pl on Monday, 30 March 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (84)
Katastrofa smoleńska. Prawnik rodzin ofiar chce wyciągnięcia konsekwencji ws. ujawnienia stenogramów
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Strasznie boją się tej prawdy że całą winę za katastrofę. ponoszą bliźniaki Ciekawe co powiedzą jak zostanie upubliczniona ich rozmowa telefoniczna na kilka minut prze upadkiem samolotu. Kiedyś w Brukseli Lech co chwila uciekał do kibla aby odbierać instrukcje przez telefon od Jarka. I tu też tak było."Za wszelką cenę macie lądować. Masz od tego Błasika." No i lądowali.

 • evergreen111

  0

  Córka Kaczyńskich (jak ona się obecnie nazywa?) uważa że jej rodzice zginęli w zamachu. W takim razie jest przestępcą, bo wzięła miliony z ubezpieczenia, które nie obejmowało zamachu!

 • blue911

  0

  Oho! Blasikowa dziala? Uwaza,ze patent na prawde posiada tylko ona? Hahahha. Bezczelna,zarozumiala szlachcianka III RP.

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  Od początku wiadomo, że winien jest główny strateg PIS, działacze partii realizujący bezkrytycznie chory plan wyborczy oraz sterowani propagandą Jarusia wyborcy tej partii i wyborcy Prezydenta śp. LK Wyłącznie oni mają na sumieniu ofiary Smoleńskie i Barbarę Blidę.

 • norymberdzki

  Oceniono 3 razy 3

  Czy mec. Pszczółkowski reprezentuje PIS i zespół Macierewicza, czy rodziny ofiar katastrofy ?

 • oland23111966

  Oceniono 9 razy -5

  POpie...ńcom spadaja wyniki....zaczynają ujadać bo wybory blisko

 • alexx42

  Oceniono 11 razy -5

  jak można wydawać opinie o zapisach czarnych skrzynek TYLE LAT po katastrofie??? Co to za bałagan??? Czarn skrzynki samolotów powinny być odczytywane w ciągu DNI od katastrofy. Już po tym można wnioskować, że to jedna wielka ściema.

 • y.woodoo

  Oceniono 9 razy 3

  Patrzac na facjate pana mecenasa zaliczam go do rzedu antosiowatych. Ten rys ryja no i oczka, charakterystyczne oczka. PatrzOM, nic nie widzOM ale przekazuja impulsy do galarety w czaszce.

 • pispisia

  Oceniono 9 razy 5

  prawnik rodzin niech pomoże śledztwu i ujawni treść rozmowy braci Kacz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX