Rosyjska telewizja ostro o prezydencie Polski. "Komorowski zapomniał, co naziści zrobili Polakom"

Rosyjska telewizja publiczna Rossija 24 wyemitowała materiał poświęcony wystąpieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji 75. rocznicy mordu katyńskiego, w którym skrytykowała go za "skandaliczne wypowiedzi" i "próbę pisania historii na nowo".
POLUB NAS
3 kwietnia prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w uroczystości upamiętniającej 75. rocznicę zbrodni katyńskiej przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Prezydent powiedział wówczas, że "stalinowscy zbrodniarze podnieśli rękę na jeńców wojennych i wymordowali prawie wszystkich wziętych do niewoli w 1939 r. polskich oficerów". "XX wiek nie zna drugiej takiej zbrodni" - zaznaczył prezydent Komorowski.

To drugie stwierdzenie wywołało reakcję mediów w Rosji. Rosyjska telewizja publiczna Rossija 24 w materiale wyemitowanym wczoraj wieczorem skrytykowała prezydenta Polski za "skandaliczne wypowiedzi" i oskarżyła polskie elity polityczne "o próbę pisania historii na nowo". "Oczywiście, zbrodnie nazistowskich oprawców przywódca Polski zapomniał albo nie chce pamiętać" - podkreśliła w swoim materiale Rossija 24.

Rosyjska telewizja przypomniała jednocześnie, że w ciągu 5 lat hitlerowskiej okupacji zginęło sześć milionów Polaków, funkcjonowało 5 ogromnych obozów koncentracyjnych, 200 tysięcy młodych ludzi zginęło w powstaniu warszawskim, a wszyscy mieszkańcy stolicy zostali zmuszeni do opuszczenia miasta.

Protest Samoobrony

Stacja podała, że słowa prezydenta Komorowskiego wywołały protest działaczy partii Samoobrona, którzy przypomnieli głowie państwa, że "najwidoczniej zapomniał on, co zrobili Polakom Niemcy i ilu Polaków zabiły ukraińskie oddziały". "Prezydent Polski nie kieruje się interesami narodowymi, a koniunkturą polityczną" - przytacza wypowiedź anonimowego członka Samoobrony rosyjska telewizja.

To nie pierwszy raz

Rossiaj24 przypomniała, że to nie pierwszy raz, kiedy polskie elity polityczne starają się przeinaczyć historię drugiej wojny światowej. Wspomniała przy tym słowa polskiego ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny, który powiedział w styczniu, że obóz Auschwitz-Birkenau wyzwalali Ukraińcy. Stacja podkreśliła też, że to prezydent Komorowski przedstawił propozycję uczczenia 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej na Westerplatte, gdzie ta wojna się zaczęła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (550)
Rosyjska telewizja ostro o prezydencie Polski. "Komorowski zapomniał, co naziści zrobili Polakom"
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 2 razy 0

  "Komorowski zapomniał, co naziści zrobili Polakom"

  Komorowski pamięta co komuniści zrobili Polakom.

 • grzes07

  Oceniono 3 razy 1

  dlaczego Polska ma zawsze pecha do durnych "pucybutow"

 • a_bauer

  0

  Prezydent dał plamę,ale jak jest przydupasem kleru to mnie nie zaskakuje.Szare komórki są od myślenia racjonalnego Prezydent Kwaśniewski był z nich najlepszy.

 • emeryt21

  Oceniono 1 raz -1

  Dawniej mówiono "papier jest cierpliwy" teraz Rosjanie zmienili to na "telewizja jest cierpliwa" i można sobie gadac co się chce.....szkoda, bo zawsze czulem sympatie do Ruskich, ale teraz coraz to mniej.....

 • jab-77

  Oceniono 4 razy 2

  Nawet nazisci nie dali rady wymordowac tylu jencow wojennych, co towariszcz Blochin i spolka.

 • klm747

  Oceniono 3 razy 1

  kacapskie psy szczekają... jedyne co im pozostało...

 • blue911

  Oceniono 3 razy -1

  Oto mamy owoc 25 lat reform "demokratycznych": prawie polowa Polakow ma sympatie faszystowskie. Pogratulowac!

 • iarna

  Oceniono 2 razy 0

  Problem z Ruskimi jest taki, że im się wydaje, że to jakaś "liga dżentelmenów", w której zwycięzca zostaje ten, kto ubił mniej ludzi i nagrodą będą całuski i dozgonna wdzięczność od rodaków tych pomordowanych, plus całkowite wybaczenie i zapomnienie. Nic z tego - pamiętamy WSZYSTKO, w tym również ruskie bestialstwa. A oni w płacz, że krzywda. Czy nie debilizm?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 2

  A KTO tego waszego knura skrytykuje za skandaliczne wypowiedzi w sprawie RZEZI WOLYNSKIEJ? Przeciez tam zginelo wiecej osob niz w Katyniu. I to nie oficerowie, policjanci i urzednicy administracji panstwowej, ale i kobiety, i dzieci, i starcy...
  Czy prawda moze dzis wydostawac sie wylacznie przez ruska gebe, he?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX