Kaczmarek: Kamiński to kozioł ofiarny. Na ławie oskarżonych powinni zasiąść też Ziobro i Engelking

- Oprócz Mariusza Kamińskiego, który w całej sprawie jest kozłem ofiarnym, na ławie oskarżonych powinni też zasiąść Zbigniew Ziobro i Jerzy Engelking - powiedział w TVN24 szef MSW w rządzie PiS Janusz Kaczmarek. Tak odniósł się do wyroku ws. byłego szefa CBA.
POLUB NAS
Kamińskiego skazano na 3 lata pozbawienia wolności. Otrzymał też 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych za nadużycia w związku z działaniami CBA w tzw. aferze gruntowej za czasów rządów PiS. Więcej >>>

"Kamiński jest kozłem ofiarnym"

- W przeciwieństwie do wielu komentatorów znam wszystkie wątki w tej sprawie. Jestem zaskoczony tym wyrokiem - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Janusz Kaczmarek. - Dlaczego na ławie oskarżonych nie ma osób, których nazwiska i pieczątki są pod wnioskami o operację specjalną? - pytał.

Prowadząca program Monika Olejnik poprosiła, by podał nazwiska osób, o których myśli. - Na pewno taką osobą był Jerzy Engelking, wiceminister sprawiedliwości oraz minister i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Kamiński jest w całej sprawie kozłem ofiarnym - uważa Kaczmarek.

"Jestem w sporze z Kamińskim, a stać mnie na obiektywizm"

Z wnioskami Kaczmarka zgodził się Ryszard Kalisz z ugrupowania Dom Wszystkich Polska. Z kolei Adam Bielan z Polski Razem oświadczył, że nie chce odnosić się do słów Kaczmarka, bo ten "jest w sporze osobistym z Ziobrą".

Kaczmarek podkreślił, że jego spór z Ziobrą nie jest sporem prawnym. - Jestem za to w sporze prawnym z Kamińskim, a mimo to stać mnie na obiektywizm prawny - bronił swoich poglądów b. minister.

"U Kaczyńskiego odbywały się narady"

- To zły dzień dla polskiego wymiaru sprawiedliwości - tak Bielan skomentował wyrok sądu ws. Kamińskiego. - Jestem pełen podziwu dla sędziego, bo ten wyrok jest w pełni uzasadniony - uważa z kolei Kalisz. Polityk podkreślił, że wyrok ten "jest to maksymalnym, jaki można było wydać, ale i tak nie jest najsurowszy". - Ten wyrok jest kuriozalny i pokazuje schizofrenię polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jestem przekonany, że sąd apelacyjny wyda inne orzeczenie - oświadczył Bielan.

- Mieliśmy taki okres w latach 2005-2007, w którym organy władzy permanentnie naruszały prawa i wolności człowieka, a u premiera Kaczyńskiego odbywały się narady, na których decydowano o konkretnych sprawach - skomentował to Kalisz. Podobna wymiana zdań między oboma politykami trwała przez resztę programu. Żaden z panów nie przekonał jednak rozmówcy do swoich racji.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (303)
Kaczmarek: Kamiński to kozioł ofiarny. Na ławie oskarżonych powinni zasiąść też Ziobro i Engelking
Zaloguj się
 • karola1008

  Oceniono 3 razy 1

  Ach, ach. A jak się to stało, że inny sędzia, ale zdaje się w tym samym sądzie, na podstawie tych samych dokumentów skazał Rybę i Andrzeja K. za płatną protekcję w aferze gruntowej? I nie uniewinnił ich bynajmniej z tego powodu, że CBA złamało prawo - tak jak przy sprawie Sawickiej. Cuda, panie.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 3 razy -1

  Ludzie gdzie na swiecie jest takie coś , facet bez żony bez dzieci bez konta bez praw jazdy rządzi taką kupą idiotow . Jest dwie morzliwości albo to super zorganizowana mafia albo jakaś szurnięta czarna sekta. Kochani opamiętajcie się to już XXI wiek gdzie my jesteśmy

 • susenka

  Oceniono 4 razy 0

  Kamiński może być co najwyżej osłem ofiarnym. W czasie studiów, mój profesor filozofii zwykł był mawiać "człowiek ma po to zgrubienie między uszami by z niego robić użytek", co dedykuję Mariuszowi Kamińskiemu. .

 • bojnice

  Oceniono 4 razy 0

  + kurdupel też

 • agencik07

  0

  Czy ktoś wie, jak zablokować te p*erdolone filmiki? Oszaleć można z tymi nachalnymi reklamami!

 • banita82

  Oceniono 4 razy -2

  wpolityce.pl/polityka/239166-rzadzi-sedziowska-oligarchia-a-sedziowie-to-superpolitycy-dlatego-skazano-mariusza-kaminskiego

 • almagus

  Oceniono 5 razy -1

  Nie pruszkowski, wołomiński to jeden, drugi Kaczyński!

 • kbl

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyści PROWOKOWALI I KUSILI tylko politycznych przeciwników a potem oskarżali i chcieli zamykać by pokazać ciemniakom swoją skuteczność w "walce z przestępczością" i "korupcją" . To się banda kacza doczekała PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. Perfidne kacze oszustwo.

 • staem

  Oceniono 6 razy 2

  Toteż wczoraj w czasie wywiadu telewizyjnego w sprawie Ziobro nagle zrobił się czerwony na twarzy, czyżby zmieniał klub poselski z radości.....Sądzę,że Ziobro czuje bluesa.. to byłby ciekawy proces sądowy i chyba do tego dojdzie ku uciesze prawych i sprawiedliwych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX