Ziobro: "Kamiński jak żołnierze wyklęci". Kaczyński: "Element kampanii". Politycy komentują wyrok

- Wyrok trzech lat pozbawienia wolności dla Mariusza Kamińskiego budzi zasadnicze wątpliwości co do kompetencji i przygotowania merytorycznego tego młodego sędziego - ocenił Zbigniew Ziobro, były PiS-owski minister sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński stwierdził natomiast, że wyrok ma "zmienić bieg tej kampanii, która dziś przebiega - z punktu widzenia dzisiejszej władzy - niepomyślnie".
POLUB NAS


Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk - taki wyrok orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wobec Mariusza Kamińskiego, którego uznał za winnego przekroczenia uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r.

Orzekający w sprawie sędzia Wojciech Łączewski miał zdaniem Zbigniewa Ziobry "nie poradzić sobie z materiałem sprawy", a wydany wyrok świadczy "o jego kompetencjach moralnych i merytorycznych".

Ziobro: Kamiński jak "żołnierze wyklęci"

- Kiedyś skazywano "żołnierzy wyklętych", dziś skazuje się Mariusza Kamińskiego. Ta analogia nie jest przesadzona - mówił na briefingu prasowym po ogłoszeniu wyroku. Tłumaczył, że Kamiński, tak samo jak "żołnierze wyklęci", "był kierowany tym, żeby służyć Polsce".

- Na wolność wychodzą oprawcy z mafii pruszkowskiej. Kiszczak i Jaruzelski - jeden się nie doczekał, drugi nie może się doczekać wyroku skazującego za zbrodnicze działania. A tutaj skazywani są przyzwoici ludzie za to, że mieli odwagę walczyć z przestępczością i korupcją - dodał.

Stwierdził również, że jako byłego ministra sprawiedliwości "uderza go niewiedza i niekompetencja sędziego, która dała o sobie znać w czasie wypowiadania uzasadnienia".

Kaczyński: Nie ma najmniejszych wątpliwości...

Kilkanaście minut po Ziobrze oświadczenie w sprawie wyroku wygłosił Jarosław Kaczyński. - To jest sygnał mówiący wprost: w Polsce nie korupcja jest przestępstwem, tylko walka z korupcją jest przestępstwem. Nie przestępcy są winni, tylko policjanci. Mamy do czynienia z sytuacją, w której wyrok zapada w trakcie kampanii wyborczej i nie ma najmniejszych wątpliwości, że radykalne odejście od żądań prokuratora jest elementem tej kampanii. Chodzi o to, żeby zmienić bieg tej kampanii, która dziś przebiega - z punktu widzenia dzisiejszej władzy - niepomyślnie - mówił.

Jego zdaniem chodzi o "próbę skoncentrowania uwagi społecznej na kwestiach, które dotąd nie były przedmiotem tej kampanii". - Obawiamy się dalszych działań, które mogą sprowadzać się do osadzenia skazanych w więzieniu tylko po to, by wywołać konflikt i koncentrować uwagę społeczną na tych sprawach - stwierdził prezes PiS.

"Droga ku Białorusi"

- Bardzo znaczna część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda dzisiaj w Polsce wymiar sprawiedliwości, jak daleko jesteśmy od państwa praworządnego i demokratycznego. Ten wyrok pokazuje, że droga ku Białorusi, którą rozpoczęto siedem lat temu, przebiega coraz szybciej i w sposób coraz bardziej intensywny - orzekł Kaczyński.

Określił również, że wyrok ws. Kamińskiego jest "kuriozalny". - Wcześniej sądy zarówno w sprawie Mariusza Kamińskiego i jego kolegów, jak i w wypadku oskarżonych w wyniku działań CBA przyjęły, że działania były całkowicie uzasadnione, że wszelkiego rodzaju zarzuty nie mają żadnych podstaw. Rzeczywiście, wszystkie działania były zatwierdzone przez prokuratora generalnego, były zatwierdzone przez sądy, a mimo wszystko obecny sąd uznał, że jest podstawa do skazania, i to nieporównywalnie cięższy, niż wnioskowała prokuratura - dodał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (343)
Ziobro: "Kamiński jak żołnierze wyklęci". Kaczyński: "Element kampanii". Politycy komentują wyrok
Zaloguj się
 • kov02

  Oceniono 1 raz 1

  Wyklęty powstań ludu ziemi ........

 • kov02

  Oceniono 1 raz 1

  Co tu bełkocze ten karzeł moralny,umysłowy i fizyczny,jego miejsce jest na oddziale zamkniętym.

 • razb1947

  Oceniono 3 razy -3

  Ziobro ma 100% racji, zobaczcie ile teraz jest ludzi podsłuchiwanych -ponad 2 miliony, a za PISu 50 tys.

 • igla5858

  0

  Czyli ziobro ""\polityk przeklety"....

 • gwmacie

  Oceniono 5 razy 5

  Co tam prawie....to bandyta. Przez niego zmarło wielu, którzy nie doczekali przeszczepu, bo ten gnojek rozwalił całą transplantologię. To wręcz morderca, a teraz niech mnie pocałuje w du(p)dę...

 • gwmacie

  Oceniono 2 razy 2

  Ziobro w końcu załapał, że Kaczyński wywinie się ze wszystkiego, a cały syf spadnie na ziobrowy idiotyczny łeb. Jak taki buc, mógł pomyśleć, że nadaje się na ministra? Kretyn z wypiekami, poronione dziecko temidy krakowskiej. Prawie bandyta....

 • y0rg

  Oceniono 4 razy 4

  Jesteś zerem Panie Ziobro /cyt. z Millera/ i pewnie ma rację

 • 19hanys64

  Oceniono 6 razy 6

  Porównywać taką szumowinę do bohaterów narodowych. To trzeba mieć nieźle zryty beret.

 • bkgazeta

  Oceniono 4 razy 4

  Pan jest zerem, Panie Ziobro !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX