Passent: "Kampania prezydencka jest miałka. Dominuje ją czarny PR i chęć zniszczenia kontrkandydata"

- Kampania prezydencka jest tak zdominowana przez czarny PR, przez chęć zniszczenia rywala - tak że różnice merytoryczne pomiędzy dwoma głównymi kandydatami praktycznie się nie liczą - pisze na blogu w serwisie Polityka.pl Daniel Passent, dziennikarz i publicysta. Zaznacza, że nikt nie zwraca uwagi na to, co obaj panowie mają do powiedzenia, o ile nie dotyczy to wywlekania brudów kontrkandydata.
Daniel Passent dziennikarz i publicysta na swoim blogu w serwisie Polityka.pl zarzuca Komorowskiemu i Dudzie całkowity brak merytorycznej dyskusji podczas kampanii prezydenckiej. Zamiast tego, na co zwraca uwagę, obaj panowie są zajęci lustrowaniem swoich rodzin i szukaniem haka na kontrkandydata. - Kampania prezydencka jest zdominowana przez czarny PR, przez chęć zniszczenia rywala - tak że różnice merytoryczne pomiędzy dwoma głównymi kandydatami praktycznie się nie liczą - pisze Passent. Zaznacza, że debaty jak nie było, tak nie ma, a przecież bez konfrontacji różnice pomiędzy głównymi kandydatami zaczynają się zacierać. Nikt nie zwraca uwagi na to, co obaj panowie mają do powiedzenia, o ile nie dotyczy to wywlekania brudów kontrkandydata. - Nawet tak bezsensowna propozycja Andrzeja Dudy jak cofnięcie reformy emerytalnej nie jest przedmiotem debaty. Polityka wschodnia, obronna, podatkowa, historyczna - wszystko to leży odłogiem - dodaje dziennikarz.

Czarny PR

Za speców od czarnego PR-u Passent uznaje członków PiS-u. Tłumaczy, że dla polityków takich jak Kurski czy Hofman kampania prezydencka jest świetną okazją, by wrócić w łaski prezesa. - Kurski biegał po studiach z fotografią prezydenta w szemranym towarzystwie na premierze filmowej. Hofman niewinnie "zapytał" prof. Nałęcza, czy jakiś łobuz ze SKOK Wołomin jest w komitecie honorowym prezydenta (zapytać nie wolno?) - ironicznie komentował dziennikarz.

Ostatecznie Passent uznał kampanię za "nudną" i "miałką". - Można się tylko pocieszać, że nie jest źle, skoro żadna współczesna sprawa nie dręczy Polaków do tego stopnia, żeby zdominować kampanię prezydencką - skwitował.

Nudno i miałko

Passent podkreśla, że nawet kiedy do konfrontacji dochodzi, po chwili zostaje rozmieniona na drobne. - A gdy podnoszony jest jakiś temat pozornie merytoryczny, jak kwestia przystąpienia do strefy euro czy co zrobić z "frankowiczami", to dyskusji też nie ma - Duda łapie Komorowskiego za słowo, a ludzie prezydenta tłumaczą jak komuś mądremu rzecz tak banalną jak ta, że na razie sprawa euro nieaktualna, bo nie spełniamy warunków, ale należy do tego dążyć - tłumaczy dziennikarz.

Zdanie Passenta podziela też Tomasz Lis, który na łamach Newsweeka pisze: "Najgłupsza, najbardziej beznadziejna i tandetna kampania wyborcza w najnowszej historii Polski jest wstępem do absolutnie kluczowego dla jej przyszłości rozstrzygnięcia". Publicysta zwraca uwagę, że podczas kampanii nie padło ani jedno warte uwagi słowo, a o jej rozstrzygnięciu nie będą decydowały poglądy polityków, ale ich wiarygodność w oczach wyborców.

Cały wpis na Polityka.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Passent: "Kampania prezydencka jest miałka. Dominuje ją czarny PR i chęć zniszczenia kontrkandydata"
Zaloguj się
 • iremus

  0

  >>>>Oj, za dużo Cię kasujemy. Poczytaj Netykietę.<<<<<
  Bardzo ważny temat więc od razu włączyła się koszerna cenzura
  .
  Passent: "Kampania prezydencka jest miałka. Dominuje ją czarny PR i chęć zniszczenia kontrkandydata"
  ________________________________________________________
  Jeśli się nie mylę jest to metodologia stworzona dla potrzeb POPiSu i stosowana od ponad 10 lat. Skąd więc ten absmak? Przecież chodzi o to żeby nie zajmować się nikim poza tymi co najdalej rzucają rzadkim góównem i tworzą dwubiegunowy magnez a właściwie to szambo.

 • exire

  Oceniono 8 razy 2

  Warto prześledzić krok po kroku fakty, a one pokazują, że to obóz Komorowskiego pierwszy zaczął atakować. Wstyd! Na konwencji Komorowski przedstawił hasło "Wybierz zgodę i bezpieczeństwo" i... chwilę potem wybrał premier Kopacz do frontalnego ataku na Dudę i PiS, a sam bezpiecznie patrzył z boku. Kpią z nas? Myślą, że tego nie widzimy? Widzimy i już nie będziemy głosować na PO i Komorowskiego, bo obrażają nasza inteligencję!!!

 • e-komentarz

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Danielu, po co panu debata jeśli z góry wiadomo co każde z nich by powiedziało?
  Nawet jeśli obyłaby się takowa debata, to też byłaby miałka i nudna, bo nawet porządnych
  haków, o wadze np. "dziadka z Wehrmachtu" nie udało się politykom wynaleźć.
  Stąd bieganie po mediach z nic nieznaczącymi fotkami licząc na to że "ciemny lud to kupi".
  Musimy się jakoś przemęczyć pozostałe do wyborów prezydenckich 40 dni i liczyć na to
  że dopiero kampania przed wyborami parlamentarnymi nabierze kolorów. Choć paleta
  tych kolorów też pewnie mnogością barw nie zachwyci...

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 14 razy -8

  Różnice merytoryczne mogłyby wyjść podczas wspólnej debaty, ale chłopek ze WSI jej unka.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 14 razy -2

  Towarzyszu Passent to co dzisiaj dzieje się w kraju jest pokłosiem rządów waszej komunistycznej partii która przez dziesiątki lata miała szczególne zasługi w niszczeniu narodu i lizaniu dupy sowieckiemu zbrodniczemu okupantowi To dzięki waszej partii szumowiny powypływały na wierzch a ich bękarty rozdają dziś karty w biznesie polityce i mediach

 • zumzum0

  Oceniono 2 razy 2

  Prezydentem zostanie ten kto ma ładniej zrobiony manicure i pedicure ma rude włosy i jest piegowaty . Co nie podoba się ????. To są skutki braku autorytetów w Polsce .

 • j.666

  Oceniono 7 razy 7

  kampania dostosowana do mentalności narodu, niestety... w kolejnych wyborach może trybson lub maserak wystartują....

 • katolik_polski1

  Oceniono 4 razy 4

  Byla taka wspaniala komedia czeska " Trup w kazdej szafie" .
  Mam takie wrazenie ,ze te trupy teraz reanimuja :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX