Po zwolnieniu Clarksona: szef BBC otrzymał 24-godzinną ochronę. "Grożono mu śmiercią"

Dyrektor generalny BBC Tony Hall i jego rodzina przez 24 godziny na dobę są ochraniani przez elitarną grupę, złożoną m.in. z byłych członków służb specjalnych. Hallowi i jego żonie grożono śmiercią po tym, jak stacja BBC zwolniła popularnego dziennikarza motoryzacyjnego Jeremy'ego Clarksona. - Policja bada sprawę - informuje portal bbc.com.
Hall otrzymał e-mail z pogróżkami kilka godzin po tym, jak ogłoszono decyzję o zwolnieniu Clarksona. Stacja uznała, że groźby są wiarygodne i od razu zawiadomiła Scotland Yard. - Policja z Westminster prowadzi dochodzenie ws. pogróżek. Na razie nikogo nie zatrzymano - potwierdza dla BBC londyńska policja.

24-godzinna ochrona

Tony Hall i jego żona Cynthia otrzymali 24-godzinną ochronę. Nad ich bezpieczeństwem czuwa elitarny oddział ochroniarzy, złożony m.in. z byłych członków brytyjskich służb specjalnych - podaje "Daily Mail". Ochroniarze pilnują domu szefa BBC w Oxfordshire i towarzyszą państwu Hall, gdy któreś z nich musi opuścić posiadłość.

Według źródeł gazety, osoby ochraniające szefa BBC zostały poinformowane, że groźby miały bezpośredni związek ze zwolnieniem Clarksona.

Jak informuje "Daimy Mail", specjalna ochrona została zorganizowana błyskawicznie. Tuż po otrzymaniu gróźb osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo w BBC zajęła się zapewnieniem możliwie najlepszej ochrony i organizowaniem ośmioosobowego oddziału do ochrony Halla.

Zwolnienie Clarksona

Jeremy Clarkson kilka dni temu został zwolniony z BBC. Skąd ta decyzja? Prezenter "Top Gear" uderzył producenta programu. Do rękoczynów miało dojść na zakończenie czterdziestominutowej tyrady, podczas której prezenter nazwał Oisina m.in. "leniwym, p*** Irlandczykiem" - twierdzą świadkowie.

Kliknij, by obejrzeć galerię Fot. Reuters

- Jeremy jest niezwykle utalentowany. Zawsze byłem wielkim fanem jego pracy w "Top Gear". Wierzę, że jego głos - i głosy mu podobne - zajmują ważne miejsce na antenie BBC. Ale nie za wszelką cenę. Przemoc fizyczna i agresja werbalna to przekroczenie granicy. Dlatego zdecydowałem, że nie odnowimy kontraktu z Jeremy'm Clarksonem - powiedział Hall, uzasadniając swoją decyzję. Hall podziękował także Clarksonowi za lata współpracy.Tony Hall od 2013 jest dyrektorem generalnym BBC, a od 2010 członkiem Izby Lordów.

Więcej o:
Komentarze (84)
Po zwolnieniu Clarksona: szef BBC otrzymał 24-godzinną ochronę. "Grożono mu śmiercią"
Zaloguj się
 • mieszkoi

  0

  Przyznam że nie oglądam dużo telewizji a już bbc i programów motoryzacyjnych wogóle. To nazwisko kiedyś mi się obiło o uszy. Ciekaw jestem czy w anglii piszą np tyle o durczoku co wy o tym klarnecie z bbc. Przez takie artykuły brak miejsca na bardziej wartościowe treści. Później się brechtacie że ktoś nie słyszał o Grotowskim. A jak miał słyszeć skoro w setce artykułów dostępnych na gazeta.pl połowa jest o dodzie, kim i clarksonie.

 • prokuraturarejonowa

  0

  Clarkson na rowerze... Totalny upadek...

 • podobny_do_nikogo

  0

  Clarkson = inteligentny i wygadany żul, dobrze czujący się przed kamerą = idol współczesnych Brytoli.

 • metenburg

  Oceniono 1 raz -1

  BBC = british brainwashing company.

 • pogostarek

  Oceniono 2 razy 0

  fakt jest taki ze to panstwowa firma i szef ma w doopie czy jego stacja przynosi zysk czy nie. W prywatnej firmie nikt normalny nie rozwaliby takiego programu. A w BBC kasa i tak jest z abonamentu

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 2

  Clarkson jest Bogiem Angielskich "kibicow" samochodowych. W zasadzie nie roznia sie oni od kibicow pilki noznej, dlatego tak lubili chamstwo i przemoc jakie Clarkson demonstrowal w "swoich" programach.

 • Oceniono 7 razy -5

  Idiotyzm betz granic!!Szef ,Boss albo jak tam inaczej go nazwac zawinol ogon pod siebie i zatrudnil ochroniarzy.Moj boze to panstwowa telewizja,i placa za wszystko!!Nie ze swoich pieniedzy!!

 • starszy-65

  Oceniono 10 razy 6

  Pijaczyna i rozrabiaka Clakson ma szczególnych zwolenników w środowisku podejrzanym i już dawno powinien być wyrzucony.

 • itsgettingcolder

  Oceniono 9 razy 1

  Jakiegoś gościa wyrzucili z jakiegoś programu o samochodach, a przedstawiacie to jakby jakaś asteroida pie...ęła w naszą planetę. O co chodzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX