To nie koniec problemów barów mlecznych. Kolejne absurdy: nie dodasz jajka do kotleta

Wydawało się, że można już pieprzyć i imbirzyć w barach mlecznych. - Nic nie jest przesądzone, bary mleczne są w ciężkiej sytuacji - mówiła w Radiu TOK FM Joanna Solska z ?Polityki?. Po zakwestionowaniu dopłat na przyprawy, tym razem problemem mogą być jajka.
POLUB NAS
Od początku roku bary mleczne miały problem. Nowelizacja rozporządzenia dotyczącego dotacji dla jadłodajni ograniczała używanie przypraw w barach mlecznych. Jeśli więc w jakiejś potrawie znalazł się pieprz, imbir, lubczyk, majeranek, kolendra czy cynamon, bar mleczny tracił dotację.

Dotacje dla barów mlecznych uratowane >>>

Po protestach właścicieli i klientów jadłodajni, Ministerstwo Finansów złożyło broń. Od kwietnia przepisy pozwolą na doprawianie posiłków i zachowanie dotacji. Ale to nie koniec. - Ministerstwo się pochwaliło, że sprawa jest załatwiona. Otóż nie jest załatwiona i bary będą padać - mówiła w audycji "EKG" w Radiu TOK FM Joanna Solska.

Dziennikarka "Polityki" wskazała na kolejną zmianę interpretacji dotyczącej dotacji dla barów mlecznych. Poszło o jajka i kotlety. I to, że państwo dofinansowuje tylko jarskie potrawy.

"No i zaczęły się domiary"

- Kiedyś dotowane jajko właściciel baru mógł użyć do jajecznicy czy kotleta i wszystko był OK - mówiła Solska. - Po zmianie interpretacji okazało się, że jajko do kotleta nie może być dodane. A jeśli jest dodane, musi być zaksięgowane jako jajko niedotowane. No i zaczęły się domiary - wyjaśniała dziennikarka.

Wszystko wskazuje więc na to, że to nie koniec kłopotów barów mlecznych. Czy Ministerstwo Finansów im pomoże? Michał Baj zapewniał w Radiu TOK FM, że resort rozważy rozłożenie części zobowiązań bądź ich umorzenie. Ale najpierw muszą się skończyć "postępowania administracyjne".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (60)
To nie koniec problemów barów mlecznych. Kolejne absurdy: nie dodasz jajka do kotleta
Zaloguj się
 • demokrex

  Oceniono 1 raz 1

  Rozmawiam często z Czechami (nie tylko o piwie) i bardzo się wstydzą swojego prezydenta,podczas następnej wizyty pewnie będą na wpół spaleni ze wstydu.
  Warto o tym pamiętać przy urnie,czy nie wybieramy człowieka za którego będziemy się wstydzić.Czesi już tylko mogą wspominać wspaniałe lata z Václavem Havelem.

 • wieprzowinapozydowsku

  0

  Ten kraj jest chory, smiertelnie chory na glupote :(
  ________________________________

  Nie warto umierac... za politykow:
  www.youtube.com/watch?v=M4zNWhPt2jQ

 • Maciej Senw

  Oceniono 1 raz 1

  Państwo (przygłupy z Wiejskiej) z góry zakłada, że obywatel to przygłup i śmieć, żreć dobrego , smacznego nie będzie. Jak chce się nażreć smacznie i z jajkiem to musi iść do restauracji. Na tą z kolei większości "przygłupów" nie stać bo to zielona wyspa jest....no nawet na zachodzie już o tym mówią....znaczy żartują z tej zielonej wysepki.
  Powtarzam jak mantrę...tak jak upadla naród styropianowe dziadostwo od 25 lat to ewenement w skali świata....nie wiem jak było za komuny, ale babcia mówi że do obywatela władza miała więcej szacunku a i ksiądz wydawał się milszy i mniej pazerny. Może to demencja starcza....ale chyba coś w tym prawdy jest;-))

 • senior2244

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko patrzeć jak ta banda durni z urzędów skarbowych zabroni barom mlecznym używać wody.Chyba wpadli w jakiś amok z tymi barami.Smażyć bez tłuszczu,gotować bez wody i przypraw.Paranoja.

 • tojasz

  Oceniono 2 razy 2

  Do debili którzy są przy korycie-nigdy nie należy lekceważyć tych którzy nic nie mają,bo Oni nie mają też nic do stracenia.Jak wyjdą na ulicę to żadne immunitety wam nie pomogą.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  Partie które dochodzą do kierowania krajem skutecznie niszczą i sprzedają to co jeszcze zostało polskie,p(osłowie) i politycy myślą tylko o sobie i swoich rodzinach aby im było dobrze i nie dbają o dobro swojej ojczyzny i swoich rodaków,jest wiek XXI ale tak naprawdę to my żyjemy jeszcze w XVIII wieku.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 4

  Podziękujcie za to wszystko wałęsie,wojtyle i kwaśniewskiemu za kapitalizm,za unię,za konkordat i za to wszystko co oni uczynili dla Polski.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  Polska mafia wykończy ten biedny kraj,jeszcze trochę a w Polsce nie będzie już nic co polskie.Urzędasy sprzedadzą i zniszczą co jest polskie,zostanie tylko naród bez wiary do godności życia w warunkach normalnego człowieka,czy w tym kraju nie ma żadnej instytucji która by miała kontrolę nad tym wszystkim???

 • kermit.dolomit

  Oceniono 3 razy 3

  To wszystko jest celowym działaniem aby uwalić te bary mleczne które jeszcze zostały!

  By żyło się lepiej kolesiom i chłopcom z ferajny PO a prezio mógł pierdzieć o zgodzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX