Żakowski zaprasza Dudę do rozmowy o SKOK-ach. By kandydat PiS uniknął określenia "Duda-obłuda"

- W prawdziwej kampanii po publikacjach o SKOK-ach ludzie Komorowskiego byliby już na etapie "domordowywania" politycznego Dudy. A to prezydent jest w defensywie. Świadczy to o daleko idącej amatorszczyźnie - mówił Tomasz Lis w TOK FM. Jego zdaniem przez to dojdzie do drugiej tury, w której znajdą się "polityk, który w sondażach ma ponad 70 proc. zaufania i ktoś, kto, jeśli chodzi o autonomię polityczną i intelektualną, jest poniżej Piotra Glińskiego".
- Zastanawiam się, czy państwo wokół prezydenta zakończą wreszcie serial pt. "Jesteśmy na turnusie w Ciechocinku" i zabiorą się do realnej roboty. Z profesjonalnego punktu widzenia kampania Bronisława Komorowskiego jest po prostu słaba - uważa Tomasz Lis.

PO: Duda mógł brać udział w nielegalnym wpływaniu na proces legislacyjny ws. SKOK >>>

Zdaniem redaktora naczelnego "Newsweeka" słabość kampanii obecnego prezydenta widać w zestawieniu z tym, co robi jego najgroźniejszy kandydat Andrzej Duda. - To bardzo sprawna kampania bardzo słabego kandydata. Np. to, co kandydat PiS mówi o euro, to są kompletne brednie, zawstydzające z intelektualnego punktu widzenia, ale spot jest dobry i może przekonać całkiem wielu ludzi - wskazywał.

SKOK spada z nieba. A sztabowcy nie reagują

Zdaniem publicysty autorzy kampanii Bronisława Komorowskiego nie potrafią skutecznie reagować nawet na tematy, które "spadają z nieba". I mogłyby dać prezydentowi wzrost notowań. Takim tematem jest sprawa zaangażowania Andrzeja Dudy i całego PiS w ochronę SKOK-ów. Faktem jest, że to Prawo i Sprawiedliwość nie godziło się na objęcie spółdzielczych kas nadzorem KNF.

Pierwszą ustawę w tej sprawie, przypomnijmy, zablokował w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński. Ministrem w prezydenckiej kancelarii był wtedy Andrzej Duda.

"Gazeta Wyborcza" informuje, że przed złożeniem przez prezydenta Kaczyńskiego wniosku do TK w sprawie ustawy o SKOK-ach, kancelarię trzy razy odwiedził szef kas Grzegorz Bierecki. Okazuje się też, że kluczową opinię prawną, która posłużyła do napisania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, przyniósł Duda. Analiza była anonimowa, ale z informacji "GW" wynika, że dokument powstał wcześniej na zamówienie SKOK-ów.

- W prawdziwej kampanii, po publikacji dotyczących SKOK-ów i zdjęcia prezydenta Komorowskiego z szefem SKOK-u Wołomin, ludzie kandydata Komorowskiego byliby już na etapie "domordowywania" politycznego Dudy. A jak oglądałem wczoraj w telewizji program z udziałem prezydenckiego ministra prof. Tomasza Nałęcza i byłego rzecznika PiS Adama Hofmana, to widziałem, że to Komorowski jest w defensywie. To kompletna paranoja! Świadczy to o daleko idącej politycznej amatorszczyźnie - podsumował Tomasz Lis.

Niech się wytłumaczy

Zdaniem Jacka Żakowskiego afera SKOK-ów jest tak poważna i ważna, że powinna być wyjaśniona przez sejmową komisję śledczą.

O powołaniu takiej komisji głośno mówiła Platforma Obywatelska, ale na razie skończyło się na powołaniu przed tygodniem specjalnej sejmowej podkomisji do wyjaśnienia sprawy spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Na jej czele stoi poseł PO Marcin Święcicki.

- Po tekście "GW" widać, że sprawa przypomina to, co znamy z przeszłości. Ekspertyzy pojawiające się nie wiadomo skąd, przynoszone do pałacu prezydenckiego późną nocą. To sprawa w stylu "lub czasopisma" [afera Rywina - przyp. red.] - mówił Żakowski.

Dlatego Jacek Żakowski zaprasza Andrzeja Dudę do "Poranka Radia TOK FM". - Sprawa SKOK-ów to żelazny argument przeciwko jego kandydaturze. Trzeba o to pytać, póki się nie oczyści z zarzutów. Panie pośle, zapraszam na przyszły piątek - mówił prowadzący audycję.

Dla Tomasza Lisa przekonujące wytłumaczenie się kandydata PiS z podejrzeń dotyczących wspierania SKOK-ów pozwoli mu uniknąć pojawienia się "zbitki Duda-obłuda".

SKOK to sprawa prezydenta

Andrzej Duda w sprawie politycznego parasola nad spółdzielczymi kasami mówi głosem PiS. Czyli przekonuje, że to problem Platformy Obywatelskiej i Bronisława Komorowskiego, który - jak widać na fotografii z premiery filmu "1920 Bitwa Warszawska" - znał rządzących SKOK-iem Wołomin.

Według narracji Prawa i Sprawiedliwości za aferą wołomińskiej kasy stoją byli funkcjonariusze WSI z Piotrem P. na czele. Mężczyzna był szefem rady nadzorczej SKOK Wołomin.

Śledztwo w sprawie tej kasy jest najpoważniejszym prowadzonym obecnie przez prokuratorów. Szkody, wyrządzone przez podejrzanych szefów SKOK-u Wołomin wynoszą 1,5 miliarda złotych.

W sumie prowadzone jest ponad 2200 śledztw dotyczących spółdzielczych kas.

Politycy chętnie wyciągali ręce po pieniądze SKOK-Wołomin. Współpracował m.in. Jacek Sasin, Janusz Korwin-Mikke i Marta Kaczyńska>>>>

Więcej o:
Komentarze (36)
Żakowski zaprasza Dudę do rozmowy o SKOK-ach. By kandydat PiS uniknął określenia "Duda-obłuda"
Zaloguj się
 • jacek-1111

  Oceniono 2 razy -2

  wciskanie na silę ,,skoków" Dudzie jest śmieszne!

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy -2

  Tofaszyszu Jacku "Dółzwapnem"-Żakowski!
  Wasz Komorowski nie godził się nawet na powstanie Komisji Nadzoru Finansowego!
  Zaproście sobie Tofaszyszu kapusia Boniego i pogadajcie sobie o tym, dlaczego SKOK Wołomin pomagał mu w kampanii wyborczej.

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy 0

  Żakowski proponował dół z wapnem dla Andrzeja Leppera. To psychol nie dziennikarz.
  Kacapy, które szczują na Andrzeja Dudę, odpowiedzą kiedyś za te kłamstwa. Nie tylko politycznie.
  Samo proponowanie Dudzie "rozmowy o SKOKach", a nie o programie wyborczym, w czasie kampanii wyborczej jest zwykłym sku:wysyństwem ze strony "Dółzwapnem"-Żakowskiego, bo niby co Duda miał wspólnego ze SKOKami, a w szczególności z tymi dwoma, gdzie kolesie z WSI robili przekręty?
  Żadnej sprawy SKOK nie ma. Takie kasy działają na całym świecie, bo to element wolności obywatelskich. W bantustanie Michnika-KIszczaka jest chamski, agresywny atak na Kasy, jako na ideę takiej obywatelskiej wolności, bo przeszkadza to zagranicznym lichwiarzom.
  Aferę w SKOK zrobili kolesie z WSI, a Zorganizowane Oddziały Masowego Ogłupiania chcą tym obciążyć PiS, a nawet Dudę. Gazeta Michnika napisała parę kłamstw, powtórzyła to później ruska WP, po WP jakieś plotkarskie magazyny, później kanalie z Tofaszysta zaczęli się na to powoływać, aż lemingom-krasnoarmiejcom wmówili, że to Duda jest odpowiedzialny za gangsterskie gierki WSI przy SKOK Wołomin. Kanalie chcą wrobić porządnego człowieka, żeby utrzymać się przy korycie. Kiedyś reżyserzy tego medialnego przekrętu będą siedzieć w pierdlu.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 4 razy 2

  Wystarczy wyobrazić sobie Dudę na stanowisku prezydenta RP jako fakt aby popaść w kompleks obywatela głupiego kraju.

 • battosai

  Oceniono 4 razy 2

  A to jest dobre, funkcjonariusz POkomuny zaprasza konkurenta swego mocodawcy w wyborach, aby się wytłumaczył. Duda byłby głupi, gdyby się na to zgodził, toż to jak wkładanie głowy w paszczę głodnego krokodyla.

 • alkibiades231

  Oceniono 6 razy 0

  To nieprawdopodobne do jakiego chamstwa potrafi się posunąć po-wska medialna maszynka do mielenia. Nie jest wam wstyd? Wykreśliliście ze słownika "honor" i myślicie, że nie ma już granic bezczelności i perfidii w stosowaniu manipulacji? Po pierwsze KNF powstał w czasie rządów PiS w 2006 r., a PO głosowała przeciw!! Weto ograniczało kompetencje KNF i to jest afera, ale gdyby nie PiS nic takiego jak KNF by wcale nie powstało. Po drugie Skoki zaczęły generować straty dopiero po 2012 r., kiedy już istniał nadzór KNF, wcześniej wszystko funkcjonowało bez zarzutu pod nadzorem Komsji Krajowej, więc jak z tego wynika weto było słuszne!! Nawet jeżeli uwzględniono ekspertyzy Biereckiego, to co z tego? Pozytywna ocena ekspertyzy to nie to samo co szemrane ustalenia na cmentarzu, na 41 piętrze hotelu, u "Sowy i Przyjaciół" czy w "Amber Roomie" - Hipokryci!! Hasło PiS-u w wyborach powinno brzmieć "Dosyć kłamstw". Poza tym 2,2 mld z tych 3mld strat, to skok Wołomin, co też media przemilczają, a reszta to skok Kopernik, też kontrolowany przez ludzi związanych z PO. O związkach Komorowskiego z ludźmi WSI ze Skoku Wołomin i fundacji Pro Civili przerażające rzeczy opowiada Sumliński. On mówi wprost o rządach mafii, ale to mediów nie interesuje. Wizyta sądu w Pałacu mediów nie zainteresowała. Wolność słowa? Wolne żarty.

 • klara.972

  Oceniono 6 razy 0

  ściema najlepsza jest w wykonaniu PO, z Kopacz i Bronkiem na czele, że jeszcze mają tupet doszukiwać się absurdów na Dude..dość ciepłych kluchów, Polska potrzebuje energicznej osoby bo zaczyna się dziać wewnątrz jak i poza granicami naszego kraju coraz gorzej. Sytuacja na rynku jest fatalna, nic się nie polepsza, a % ludzi emigrujących stale rośnie!

 • limerick64

  Oceniono 9 razy -3

  Jak ktos jest z WSI to bedzie BRonił WSI za wszelka cene...

 • olecki11

  Oceniono 11 razy 1

  dlaczego to resortowe dziecko nie przeprowadzi takiej rozmowy z rezydentem na temat jego związków z wsi, wat-em i skokiem wołomin ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX