Radni PiS: piszemy do prezydenta ws. konwencji przemocowej. PO: zgoda, ale jest warunek - dodamy, że wasz polityk promuje gender

Radni PiS-u z Lublina chcieli napisać apel do prezydenta Komorowskiego, aby nie podpisywał ustawy ratyfikującej konwencję antyprzemocową. Tego pomysłu jednak nie udało im się przeforsować. Powód? Radni PO przegłosowali, aby do stanowiska PiS dodać akapit mówiący o tym, że jeden z polityków tej partii promuje "ideologię gender". Na to Prawo i Sprawiedliwość już zgodzić się nie chciało.
Chodzi o senatora Grzegorza Czeleja, w którego wydawnictwie ukazała się jakiś czas temu broszura zatytułowana "Standardy edukacji seksualnej w Europie". Radni Platformy uznali, że skoro rada miasta ma apelować do prezydenta w sprawie konwencji, to może też wyrazić zaniepokojenie przykładami promocji "ideologii gender".

Przegłosowali więc, aby do stanowiska PiS dołożyć taką poprawkę: "Rada Miasta Lublina z zaniepokojeniem obserwuje również przykłady promocji ideologii gender. Zagrożenie takie jest realne, gdyż w Wydawnictwie Czelej, którego założycielem jest jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście, opublikowano broszurę zatytułowaną: Standardy edukacji seksualnej w Europie".

Na taką poprawkę PiS nie mógł się zgodzić

Stanowisko PiS miało mówić m.in. o tym, że ratyfikacja konwencji przyczyni się "do degradacji polskich rodzin i wpłynie negatywnie na wychowanie młodego pokolenia". Gdyby do stanowiska dołożono poprawkę, radni PiS głosując za nią, przyznaliby, że jeden z ich działaczy promuje gender. W tej sytuacji nie mogli dopuścić do głosowania nad uchwałą.

Sylwester Tułajew wycofał projekt stanowiska z apelem do prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Koalicja PO i Wspólnego Lublina po raz kolejny triumfuje. Wspólny Lublin nie pierwszy raz przysłużył się PO, wysadzając w kosmos bardzo ważną sprawę, która stoi u fundamentu rodziny, która jest istotną komórką, jeśli chodzi o nasz kraj - mówił radny Tułajew, wycofując projekt.

W lubelskiej radzie 15 głosów ma PiS, a 16 - koalicja Platformy i Wspólnego Lublina. A ten Wspólny Lublin to radni kiedyś związani właśnie Prawem i Sprawiedliwością. Do jednego z nich, Mariusza Banacha, przemówił w mocnych słowach Sylwester Tułajew: "Apelowaliśmy do ciebie, drogi Mariuszu, abyś nie popierał tej poprawki, która rozsadza, ośmiesza to stanowisko. Jest to nie do przyjęcia. Po raz kolejny wielu mieszkańców się na tobie zawiodło".

Więcej o:
Komentarze (19)
Radni PiS: piszemy do prezydenta ws. konwencji przemocowej. PO: zgoda, ale jest warunek - dodamy, że wasz polityk promuje gender
Zaloguj się
 • jaroslavhasek

  Oceniono 12 razy 10

  To musi być wielkie szczęście mieszkać w Lublinie: tanie mieszkania, woda za darmo, ulice gładkie jak stół, wszyscy pracują, a kto nie chce, dostaje od miasta 8.000,-zł miesięcznie. Nic dziwnego, że ojcowie miasta nie mają co robić i z nudów po3,14erdoliło im sie w głowach.

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 13

  Co jeszcze piS wymysli w czasie tej kampanii ?

 • jerzysm42

  Oceniono 11 razy 9

  A jak tam drogi w Lublinie, jak przedszkola?
  Chyba dobrze, skoro radni biegają wokół Gendera.

 • last.j23

  Oceniono 12 razy 12

  A co to jest ten gender? Może jakiś pis powie?

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 17

  Pewnie kandydat Duda zaapelował do radnych Lublina o wystosowanie apelu , bo nie wierzę żeby sami z siebie taką durnotę wymyślili , chociaż to pisiory

 • drabe1

  Oceniono 9 razy 5

  Nic nie dodałem, pierwszy raz piszę na tej stronie. Ogarnijcie się.

 • mederith

  Oceniono 25 razy 19

  Bosze, biedne i zacofane PiS-uary gotowi zrobic nam w Rzeczpospolitej WOLSKA REPUBLIKE LUDOWO-DEMOKRATYCZNA, oraz panstwo WYZNANIOWE.
  "Kto nie z nami, ten przeciwko nam".
  "Nikt nam nie wmowi, ze biale jest biale, a czarne, to czarne", my-PRAWDZIWI WOLACY mamy o tym swoje zdanie,
  Tylko jedna prawdziwa Wolska dla prawdziwych Wolakow-reszta defetystow precz z naszej Ojczyzny :):):)

 • bussubussu

  Oceniono 21 razy -15

  No to PO rzeczywiście dała odpór...
  No, po prostu usiadłem z wrażenia....

  Egro: dyrdymały dla zdolnych je absorbować.
  Gratulacje dla GieWu!
  Za target.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX