"W sprawie euro Komorowski powinien pogłaskać Dudę po główce i powiedzieć: Panie Duda, głupio pan robisz, ale..."

Komorowski powinien dyskutować o wprowadzeniu euro w Polsce - uważa Paweł Wroński. Publicysta "Gazety Wyborczej" podkreślił, że ten temat jest ważnym zagadnieniem, podniesionym przez Dudę, chociaż wprowadzonym infantylnie do debaty.
- Kandydaci w wyborach prezydenckich zaczęli odczuwać, że prowadzą niepoważną kampanię - uważa Wroński. Jego zdaniem stąd wzięły się poważne tematy, które pojawiły się ostatnio - np. euro.

Tę dyskusję rozpoczął Andrzej Duda, kandydat PiS. Jego sztabowcy za pomocą "Bronkomarketu" chcieli pokazać, jak rzekomo miałyby wzrosnąć ceny po przystąpieniu Polski do strefy euro. Problem w tym, że przykładowe ceny towarów podane w euro są po przeliczeniu na złotówki takie jak ceny produktów, które Jarosław Kaczyński kupował podczas słynnej wizyty w sklepie w 2011 roku. Ceny w złotówkach są natomiast dużo niższe niż wtedy.

"Komorowski powinien dyskutować"

Dodatkowym problemem jest też to, że aby wprowadzić euro w Polsce, potrzebna jest zmiana konstytucji. A do tego brakuje odpowiedniej większości w parlamencie. Na to akurat prezydent nie ma wpływu.

- Duda zrobił to infantylnie, ale ci wszyscy kandydaci mają być młodzi, radośni, twitterowi - zauważa Wroński. - Ale moim zdaniem to ważne zagadnienie. Niewłaściwe ze strony sztabu Bronisława Komorowskiego jest unikanie dyskusji o euro poprzez mówienie, że to bicie piany, bo sprawa jest zablokowana ze względu na potrzebę zmiany konstytucji.

- Komorowski powinien pogłaskać Dudę po główce jako ten starszy, poważniejszy i powiedzieć: panie Duda, głupio pan robisz, ale poruszyłeś ważne zagadnienie, więc porozmawiajmy. Jeśli ci sami kandydaci odczuwają własną chęć wymiany poglądów na ważny temat, to chyba dobrze dla tej kampanii, a nie źle - podsumował.

Więcej o:
Komentarze (47)
"W sprawie euro Komorowski powinien pogłaskać Dudę po główce i powiedzieć: Panie Duda, głupio pan robisz, ale..."
Zaloguj się
 • zygosz

  Oceniono 2 razy -2

  Panu prezydentowi Komorowskiemu nie w głowie
  Debata euro lecz pozowanie do zdjeć stojąc na
  Krzese w towarzystwie szoguna.

 • Barbara Frejek

  Oceniono 3 razy 1

  Duda i jego sztab już nie wiedzą
  co mają gadać , gdyż wypalili się całkowicie i robią już kampanie do parlamentu ale to chyba nie te wybory panie i panowie z pis trudno jak się nie ma tematu na kampanię prezydencką to się gada byle co aby gadać i tak przerżniecie wybory jedne i drugie tak ,ze szkoda waszych gardeł na gadanie głupot

 • mjwpu

  Oceniono 6 razy -4

  Wroński - najśmieszniejszy obrońca Brąka. Niby Duda infantylnie wrzucił temat, (gotowca, bronkogotowca) ale Bronek uciekł od tematu.
  No bo nie jest to bigos, szogun, kaszaloty czy długa kiełbasa tudzież cielątko w oborze.
  Jeszcze dwa tygodnie i Bronek będzie równo z Dudą, jeszcze dwie, trzy wypowiedzi Brąka o brudnych gumowcach, ciupagach,.....

 • jerzysm42

  Oceniono 5 razy -1

  Komorowski powinien pogłaskać Dudę po główce...
  A ja uważam, że powinien kopnąć dudę w dopę.

 • klarneta8

  Oceniono 10 razy 4

  DUDA, mowi do swoich''CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI'',zas myslacy wiedza, ze sa warunki!!!, ktore trzeba spelnic by wejsc do strefy EURO.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 4 razy 2

  z doświadczenia innych krajów wiadomo ze wprowadzenie euro trwa od 5 do 7 lat i nie chodzi tu nawet o zmianę konstytucji tylko zwyczajnie o spełnienie restrykcyjnych warunków ekonomicznych takich jak limit deficytu budżetowego czy sztywny kurs wymiany który trzeba utrzymać minimalnie przez 2 lata przed przyjęciem europejskiej waluty.... wiec ani Duda ani Komorowski nie będzie raczej parafować przystąpienia do strefy Euro, tylko następny prezydent...

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 8 razy 4

  Dyskutować a wprowadzać od tyłu to duża różnica.

 • 123456789rz

  Oceniono 14 razy -4

  Ze SKOKAMI jest tak jak w tym powiedzeniu

  kowal zawinił, a Cygana powiesili

  Kowalem jest partia Platformy Obywatelskiej sprawująca nieprzerwanie REALNĄ władzę od 8 lat!!!

  W naszym kraju jest problem z odpowiedzialnością. Ustawy są tak pisane, że 3 prawników ma odmienne zdanie na temat interpretacji. Po co ktoś to robi :-)

  To samo dotyczy SKOKÓW. Kiedy 2 się w Wołominie wyłożyły to PO chce ten fakt wykorzystać punktując PIS. Ale to PLATFORMA i jej urzędnicy odpowiadają za nadzór nad państwem!!!

  Jak zwykle winnych brak. Identycznie było z AMBER GOLD. Tam również były cuda, oczywiście korupcję prokuratora, czy sędziego udowodnić to rzucanie się z motyka na słońce ityle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX