"Sąd nie powinien zgadzać się na targowanie z Wojciechem G. Decyzja sądu narusza poczucie sprawiedliwości"

- Nie mówię, że wyrok w sprawie Wojciecha G. nie jest legalny. Ale moim zadaniem, w tak ohydnej sprawie, sąd nie powinien zgadzać się na ugodę - ocenił Adam Szostkiewicz w TOK FM. Były ksiądz Wojciech G. został skazany przez sąd w Wołominie na siedem lat więzienia.
Wojciech G. był oskarżony o 10 przestępstw, między innymi obcowanie płciowe z małoletnimi i molestowanie. Zarzuty dotyczyły sześciu Dominikańczyków i dwóch Polaków.

Na pierwszej rozprawie przed sądem w Wołominie obrońcy byłego księdza złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze, zaproponowali siedem lat więzienia. Na drugiej sąd ogłosił pozytywne rozpatrzenie wniosku, uznał Wojciecha G. za winnego zarzucanych mu czynów i skazał na siedem lat więzienia. Oskarżonego nie było wczoraj w sądzie podczas odczytywania wyroku.

- Ten wyrok, choć jest surowy, to moim zdaniem narusza poczucie sprawiedliwości - komentował Adam Szostkiewicz w "Poranku Radia TOK FM".

Niepotrzebne pertraktacje

Jak wyjaśnił publicysta "Polityki", sprawa Wojciecha G. jest wyjątkowo drastyczna. - Dotyczy wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osobę duchowną. A duchowny kojarzony jest przecież z moralnością. Nie mówię, że wyrok nie jest legalny. W tak ohydnej sprawie sąd nie powinien iść na ugodę.

Tym bardziej że, jak przypomniał Szostkiewicz, były ksiądz od początku zapewniał o swojej niewinności. - Nagle poczuł, że sprawa jest poważna, może mieć kilkanaście lat do odsiedzenia w więzieniu i wymyślił propozycję ugody.

Abp Wesołowski czeka

Były ksiądz Wojciech G. nie był jedynym bohaterem pedofilskiej afery ujawnionej przez media na Dominikanie. Drugim były nuncjusz apostolski abp Józef Wesołowski. Hierarcha czeka na proces w Watykanie. Jest oskarżony o pedofilię i posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą. Według watykańskiego prawa grozi mu kara do siedmiu lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (37)
"Sąd nie powinien zgadzać się na targowanie z Wojciechem G. Decyzja sądu narusza poczucie sprawiedliwości"
Zaloguj się
 • pawel_up

  0

  Ciekawe czy w watykańskim pierdlu,cw...ują pedofilów... czy raczej zamykają do czegoś w rodzaju pensjonatu z obsługą hotelową..

 • genia50

  Oceniono 2 razy 2

  Kosciol kaze "wylupic" oko,ktore gorszy,odciac reke,a jak ktos zrobi cos strasznego ,siejac zgorszenie,to go broni,chyba,ze ta surowosc dotyczy tylko maluczkich.A co najdziwniejsze swieccy sa tez bardzo poblazliwi,co jeszcze bardziej gorszy.

 • observerpl

  Oceniono 3 razy 3

  zdelegalizować działalność korporacji "Watykan" na terenie PL. To tak jakby google czy microsoft ogłosił niepodległość i rozdawał obywatelstwo swoim pracownikom aby wykręcić się na kosztach i podatkach.

 • kazek1948

  Oceniono 5 razy 5

  Jaki to dobry poczciwy kapłan , niewinny a poprosił o 7 lat . Czekam teraz kiedy nadstawi drugi pół...pek i poprosi o drugie 7 lat

 • matitalolo

  Oceniono 8 razy 8

  W tym kraju w sądzie nie ma co szukać sprawiedliwości. O wszystkim decyduje władza czyli biskupi. Episkopat kieruje a rząd rządzi.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 7 razy 7

  Wniosek o dobrowolne poddanie sie karze powinien być składany w sprawach o kradzież, jazdę w stanie nietrzeźwym czy posiadanie środków odurzających. W sprawie pedoGila prokurator poszedł na układ z oskarżonym i tyle. Ciekawe, dlaczego sąd sie na to zgodził? Wcześniej pisałem, że Gil z pewnością posiada informacje, a może nawet dowody na pedofilię wśród hierarchów. Dobrowolne poddanie się karze i niski w tak drastycznej sprawie wyrok 7 lat pozbawienia wolności to nagroda za milczenie. Zdychaj w swoim piekle pedoGilu. Twoi wspólnicy również.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 8 razy 8

  To dalczy ciąg kpienia ze sprawiedliwości tak państwa polskiego jak i jego organu jakim jest sąd.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 8 razy 8

  A ktoś, prócz samych Polaków, traktuje Polskę poważnie?

 • clash67

  Oceniono 9 razy 9

  W pełni się zgadzam i podejrzewam, że to eufemizm. Tak naprawdę cisną się tu mocniejsze słowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX