Paradowska rozważa konkurs "kto to powiedział": "Gdyby było śledztwo ws. Smoleńska, nie doszłoby do aneksji Krymu"

- PiS kocha wynoszenie sprawy Smoleńska na forum międzynarodowe. Ale jest to coraz większe samoośmieszanie się - stwierdziła Janina Paradowska w TOK FM. Dziennikarka odniosła się do próby wprowadzenia przez PiS dyskusji o katastrofie w Smoleńsku do Parlamentu Europejskiego. I rozważa konkurs: kto powiedział, że "gdyby było śledztwo międzynarodowe, to nie doszłoby do aneksji Krymu"?
"Gdyby od początku było międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy w Smoleńsku, nie doszłoby do aneksji Krymu, wojny w Donbasie, zestrzelenia tam malezyjskiego samolotu i śmierci Borysa Niemcowa" - konkurs w sprawie tego, kto jest autorem tego zdania, rozważała w Poranku TOK FM Janina Paradowska.

Publicystka doszła jednak do wniosku, że to zbyt łatwe - oczywiście powyższe zdanie wypowiedział Antoni Macierewicz. A mówił podczas debaty "Pięć lat po katastrofie smoleńskiej. Co wiemy?" w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. - To głupstwo - zauważyła Paradowska. - PiS kocha wynoszenie tej sprawy na forum w Brukseli, na forum międzynarodowe, ale jest to coraz większe samoośmieszanie się. Chociaż myślę, że ci, którzy to robią, nie mają poczucia samoośmieszania się, mają za to poczucie spełniania jakiejś wielkiej misji - zauważyła dziennikarka.

Brok studzi PiS

Posłowie PiS próbowali wprowadzić we wtorek temat katastrofy w Smoleńsku pod wspólne obrady komisji ds. bezpieczeństwa i obrony, której szefuje Anna Fotyga, oraz komisji spraw zagranicznych kierowanej przez niemieckiego chadeka Elmara Broka.

Brok jednak szybko ostudził entuzjazm Prawa i Sprawiedliwości - został zaproszony na dyskusję na temat "bezpieczeństwa lotów nad obszarami ogarniętymi konfliktem i zagrożeń dla lotnictwa cywilnego", więc jak tylko usłyszał, o czym mówi Bogdan Gajewski, współpracownik zespołu Macierewicza, to wystąpienie przerwał. - Wykorzystywanie tej sytuacji dla wewnętrznej polskiej dyskusji wydaje mi się nie na miejscu - spuentował.

Jak katastrofa w Smoleńsku zmieniła Polskę? Przeczytaj w wywiadach Teresy Torańskiej >>

Więcej o:
Komentarze (50)
Paradowska rozważa konkurs "kto to powiedział": "Gdyby było śledztwo ws. Smoleńska, nie doszłoby do aneksji Krymu"
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 3 razy 3

  można iść dalej gdyby nie Tupowlew nie doszło by do……. . Głupizna PiSowców zaczyna być przysłowiowa. Odmiana ..głupi, głupszy, pisowiec

 • sbkomuch

  Oceniono 2 razy -2

  Komuszka lewacka przefarbowana , jak lis, gęgała,zakowski,i pozostali resortowi broniący ich pracodawców z WSI bronią z góry przegranej sprawy.Rozliczymy tych zaprzańców.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 9 razy 9

  Najwidoczniej wszechświat nie powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, lecz w wyniku katastrofy smoleńskiej.

 • zygosz

  Oceniono 9 razy -9

  Dziś należy postawić znak równości PO a "targowica" Kiedyś sprowadzili wrogów z zewnątrz
  Dziś robią to samo,jedni maja układy na Kremlu,a drudzy w Brukseli aby państwo polskie wykreślić z
  Mapy.Maja swoich sojuszników czynią z nas Polaków znów niewolników.Zamach smolenski oddali w ręce zamachowca,dziś naród i ojczyznę
  Jego oddali w stery wroga odwiecznego.
  I znów jesteśmy rozproszeni po rożnych kontynentach ,bo ojczyzna jest w obcych rękach.

 • unamatita

  Oceniono 12 razy 2

  " Mrok wieczorny — babcia siwa
  przy kominku głową kiwa.
  Nos jak haczyk, okulary,
  Coś pie... babsztyl stary.
  Snuje bajdy niestworzone,"

  Starzeć trzeba się godnie, albo w domu!
  u.

 • jmma777

  Oceniono 10 razy 6

  Szkoda czasu i myślenia - PiS nadaje się do przeniesienia w stan spoczynku !!!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 8

  Gdyby od początku było międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy w Smoleńsku to....
  tutaj proszę sobie wpisać dowolne wydarzenie międzynarodowe, tak samo dobrze będzie pasować :-)
  Szkoda że pisowscy "Macierewicze i Fotygi" podczas kampanii prezydenckiej przezornie milczą - bo tak własne będzie wyglądać rząd Polski po ewentualnym zwycięstwie PiSu w wyborach parlamentarnych, a nie tak jak to pokazuje picuś Duda

 • 123jna

  Oceniono 13 razy 9

  Bez katastrofy pod Smolenskiem spowodowanej glupota bylego prezydenta nie bylo by potopu, gory Ararat i - Jezusa chrystusa.

 • monci1974

  Oceniono 16 razy 8

  Chociaż granica zdrowia psychicznego jest nieostra, to moja koleżanka specjalistka uważa, iż ten człowiek zdecydowanie do zdrowych nie należy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX