Trzech Polaków napadniętych w Kaliningradzie. Rosjanie żądali od nich pieniędzy "za ochronę"

Próba rabunku była prawdopodobną przyczyną ataku na obywateli Polski w obwodzie kaliningradzkim, podaje TVP INFO. Do incydentu doszło na stacji benzynowej w okolicy przejścia granicznego Grzechotki Mamonowo. Rosjanie mieli żądać od Polaków pieniędzy.
POLUB NAS
Informację o zaatakowaniu trzech mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego pierwszy podał portal tvn24.pl . Do napadu doszło w sobotę wieczorem. Polakom nic się nie stało, ale uszkodzono ich samochody. Sprawą zajmuje się policja w Olsztynie.

- Wstępnie ustaliliśmy, że było to zdarzenie kryminalne o charakterze rabunkowym. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało - powiedziała sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Jak relacjonuje TVP INFO, Rosjanie zażądali od Polaków pieniędzy "za ochroną". Gdy odmówili, wywiązała się bijatyka.

Policja będzie współpracować ze stroną rosyjską

Policjanci przeszukali samochody poszkodowanych i przesłuchali świadków. - Podczas oględzin samochodów znaleziono metalowy element, który zostanie poddany specjalistycznym badaniom. Nie wykluczamy, że podczas tego zdarzenia mogła zostać użyta broń - powiedziała sierż. Niedźwiedzka-Pardela.

- Aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będzie potrzebna współpraca ze stroną rosyjską z uwagi na to, że do zdarzenia doszło na ich terenie - poinformowała przedstawicielka policji.

Służba celna informowała, że był to kolejny atak na Polaków w rejonie Kaliningradu w ciągu ostatniego tygodnia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (159)
Trzech Polaków napadniętych w Kaliningradzie. Rosjanie żądali od nich pieniędzy "za ochronę"
Zaloguj się
 • cyklista

  Oceniono 1 raz 1

  Bo fajki, bimber i walutę wożą tubylcy. Jak się chce wejść w interes, trzeba odpalić działkę. Najbardziej się obśmiałem, jak wczoraj w toku powiedzieli, że pojechali w celach handlowo - turystycznych.

 • kloss-j23

  0

  Czy wy naprawde tak myslicie!???....przecie to byli polscy szpiedzy ktorzy zostali zatrzymani w ostatniej chwili na granicy...oj ty europo...europo...a chcialo by sie tym ruskim naje..c....co?

 • ministrant1-pl

  Oceniono 1 raz 1

  To dobrze, że dostali wp...l, co tam szukali?, pojechali z katolicka misją szerząca miłość bliźniego, czy może jak wszędzie, wzorem, albo na polecenie amerykanów siać niepokój i konflikty?.

 • wikal

  Oceniono 1 raz -1

  Głupi tytuł! to się mogło zdarzyć wszędzie, a wyszło tak,jakby w Kaliningradzie miał miejsce jakiś nacjonalistyczny lincz.Trochę obiektywizmu panowie redaktorzy, nawet "ruskim" się on należy.

 • Oceniono 1 raz 1

  I tak chłopaki mieli szczęście. Napastnicy mogli przecież zażądać niepodległości albo dziewictwa :(

 • majkel33

  Oceniono 1 raz 1

  taki naród...

 • adolfiutin11

  Oceniono 4 razy 4

  nasza Policja to se może prowadzić śledztwo :) he he. Guzik informacji dostaną od ruSSKich. Sprawców i tak nikt nie złapie. A na końcu pokażą w ruskiej tv, ze to Polacy napadli roSSjan :)

 • jan kowalski

  Oceniono 7 razy 5

  jeżeli w tak zmilitaryzowanym okręgu (wyłącznie wojskowi, byli wojskowi i ich rodziny) dochodzi do napadów , to stoi za tym rosyjska milicja i tamtejsze "służby".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX