"PiS krzyczy o układach, a w rzeczywistości od dawna je tworzy. Gazet nie stworzyli, ale trochę się wzbogacili"

- Lubię słuchać, jak prawicowcy zarzucają twórcom "GW", że przejęli coś, co było dobrem całej opozycji. Jarosław Kaczyński przejął "Tygodnik Solidarności" i "Ekspress Wieczorny". Mógł z tych gazet uczynić fantastyczne media, ale wszystko zostało zepsute - ocenia Dominika Wielowieyska. Dziennikarka przypomniała w TOK FM, jak środowisko Jarosława Kaczyńskiego "uwłaszczyło się na nieruchomościach". Choć od lat piętnuje wrogie układy.
Rafał Kalukin przypomina, że dla Jarosława Kaczyńskiego "walka z układem" jest od lat jednym z najważniejszych haseł politycznych. Tylko jak ocenia dziennikarz "Newsweeka", gdy prezes PiS wskazuje wrogi układ, możemy być pewni, że prędzej czy później stworzy układ własny".

"Z jedną różnicą, układ Kaczyńskiego będzie realny. Reprodukowanie na własny użytek patologii, którą oficjalnie się zwalcza, to specyficzny rodzaj politycznej hipokryzji. Od samego początku towarzyszy ona drodze Jarosława Kaczyńskiego" - napisał Kalukin. I przypomniał m.in. spółkę Telegraf i SKOK-i.

- Rzeczywiście, PiS bardzo dużo krzyczy o układach, ale w rzeczywistości od dawna je tworzy - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

Według dziennikarki "Gazety Wyborczej", podstawowy problem, jaki dotyczy majątku, który stał się własnością najpierw Porozumienia Centrum, a teraz PiS, polega na tym, że ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim nie potrafią gospodarować tymi dobrami.

- Lubię słuchać, jak prawicowcy zarzucają twórcom "Gazety Wyborczej", że przejęli coś, co było dobrem całej opozycji. Przypomnę, że Jarosław Kaczyński przejął "Tygodnik Solidarność" i "Ekspress Wieczorny". Mógł z tych gazet uczynić fantastyczne media, ale oczywiście wszystko zostało zepsute. Bo ludzie tego środowiska nie potrafili zbudować porządnej gazety. Choć mieli taki sam potencjał zaufania jak "Gazeta Wyborcza". Nie zmienia to tego, że udało im się uwłaszczyć na rozmaitych nieruchomościach. Te wszystkie spółki oplatające PiS to pokazują. Co prawda więc gazet nie stworzyli, ale chociaż trochę się wzbogacili - oceniła gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Więcej o:
Komentarze (12)
"PiS krzyczy o układach, a w rzeczywistości od dawna je tworzy. Gazet nie stworzyli, ale trochę się wzbogacili"
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 14 razy -12

  Najważniejsze jest wspólne z TOK FM tworzenie i kreowanie faktów medialnych. Za to płacą mocodawcy.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 26 razy -16

  Biedna Wielowieyska odkąd została twarzą PO w medialnej kampanii już nie nadąża i zaczyna robić pod siebie

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 26

  Pisiory ze szczurkiem Kamińskim i Ziobrą na czele wykrywali tylko te afery , które sami zmontowali na polecenie prezia , a i to im się nie udawało

 • 789456123zr

  Oceniono 5 razy 1

  Kaczyński i PIS ma hasło "walka z układem"

  Tusk i PO ma hasło "Tanie państwo"

  Ja bym hasłami się nie podniecał, bo to tylko REKLAMA, ma przyciągnąć TYLKO uwagę nic ponad to.

 • 1pirat2

  Oceniono 30 razy 26

  Aż strach pomyśleć, co by było gdyby PIS rządził Polską, nie dwa lata, a osiem.

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 18

  To nie prawda , prezio nic nie ma , nawet konta nie założył w banku bo i po co , skoro jest biedny

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 30

  Żadnego uwłaszczenia według oficjalnej wersji pisiorów nie było , wszystko włącznie z siedzibą , prezio z bratem z oszczędności swoich i mamusi kupili , i cały czas dopłacają do tego interesu , nawet tym dopłacają którzy od nich pomieszczenia wynajmują , i tego proszę się trzymać , bo inaczej to jest brutalny atak na prezia osobiście

 • 789456123zr

  Oceniono 33 razy 29

  "Ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim nie potrafią gospodarować tymi dobrami"

  Trafione w samą dziesiątkę.

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 40

  Przecież od lat wiadomo że prezio to taki Midas inaczej , czego się nie dotknie zmienia się w G

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX