"Pytając o euro, Duda walczy o głosy eurosceptyków". To także próba "przykrycia" sprawy SKOK-ów

"Krytyka wprowadzenia euro nie jest ryzykowna. Polski euroentuzjazm nie jest stuprocentowy" - mówi Rafał Chwedoruk w rozmowie z "Rz". Według politologa temat wprowadzenia euro nie rozstrzygnie o losach kampanii. Dla większości Polaków wejście do strefy euro to sprawa bardzo odległa. Wg informacji "Rz", wywołując temat euro, PiS chce odciągnąć uwagę od niewygodnej dla partii sprawy SKOK-ów.


Andrzej Duda zaczął grać w kampanii prezydenckiej "europejską kartą". Wezwał prezydenta Komorowskiego do zajęcia stanowiska w sprawie wejścia Polski do strefy euro. Sam skrytykował pomysł przyjęcia europejskiej waluty. Jak stwierdził, euro oznacza drożyznę, a złoty w czasach kryzysu w eurozonie jest "amortyzatorem".

"To próba zebrania wokół siebie wyborców, którzy są najmniej przychylni Unii Europejskiej" - komentuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" politolog Rafał Chwedoruk.

Jak ocenia, krytykowanie wejścia Polski do strefy euro to nie jest ryzykowna gra. Bo "polski euroentuzjazm nie jest stuprocentowy".

"Jesteśmy euroentuzjastami na poziomie historycznych symboli czy postrzegania Polski jako części Zachodu. Ale w innych kwestiach, np. gotowości poświęcenia się dla abstrakcyjnie pojętej idei europejskiej, zaczynamy myśleć racjonalnie. Nie przez przypadek większość Polaków jest przeciwko wprowadzeniu euro, a ostatni kryzys tylko ten dystans umocnił" - przypomina Chwedoruk.

Jednak zdaniem politologa temat euro nie będzie decydował o losach wyborów prezydenckich. "Bo dla większości obywateli to jednak sprawa odległa. Nikt odpowiedzialny nie mówi o tym, że wejście do strefy euro jest w ogóle możliwe w ciągu następnej kadencji Sejmu" - uważa rozmówca "Rz".

"W tym pytaniu jest zawarte wszystko. Cały Duda, polityk, który ma Polaków za idiotów" BLOG>>>

Euro ma "przykryć" sprawę SKOK-ów

Według informacji dziennikarzy "Rz" temat wejścia Polski do strefy euro nie przez przypadek pojawił się teraz. Ma to być sposób "przykrycia" niewygodnego dla PiS tematu SKOK-ów. Temat ma być w kampanii Andrzeja Dudy "kontynuowany do Wielkanocy".

Sztabowcy PiS szukali mocnego tematu na kampanię, bo wiedzą, że w tym tygodniu mogą się pojawić w mediach kolejne teksty dotyczące nieprawidłowości w SKOK-ach.

"W tym pytaniu jest zawarte wszystko. Cały Duda, polityk, który ma Polaków za idiotów" BLOG>>>

Więcej o:
Komentarze (27)
"Pytając o euro, Duda walczy o głosy eurosceptyków". To także próba "przykrycia" sprawy SKOK-ów
Zaloguj się
 • junkamm

  0

  komorow zdrajca narodowy wróg bubliczny nr jeden polski

 • junkamm

  0

  gwizdy i burdy w białymstoku dy komorow przyjechał . w tv tego nie pokaża . tak kraj komorowa kocha że gdzie sie nie pokaże burdy gwizdy a komorow dwa słowa i siup do bronkowozu.komorow nie masz szans na prezydenture nikt cie nie chce i niemarnuj milionów na kampanie tylko spójrz jak naód cierpi z głodu . przykład bierz z dr dudy który porusza sie jednym autobusem prod. polskiej nie mercedesami i to iloma.miliony grbr bronkowozy kosztuje a komorowa naród w du... ma na samym dnie . komorow ma ubaw niesamowity i tak za nasze podatki . co nie można tak? I JESZCZE BIERZE PENSJIE OGROMNĄ BO CIĄGLE IM MAŁO /. A JAKI OGROMNY MA KOMOROW MAJĄTEK . I TO TEŻ NASZ ZRESZTĄ UKRADZIONY.. SPIEPRZAJ DZIADU Z POLSKI KOMOROW NICZEGO TU NIE DOKONAŁES . WRECZ PRZECIWNIE SAME SZKODY NIENAWISC ODEBRAŁES LUDZIOM PATRYJOTYZM A 41 PROCENT MŁODYCH LUDZI SPIEPRZA Z TEJ POLSKI WŁASNIE ZA KOMOROWA PREZYDENTURY . ROLNICY TEŻ MAJĄ W DU.. KOMOROWA JAK I T EN RZĄD . NAUCZYCIELE GÓRNICY HUTNICY I LUDZIE PRACY MAJĄ KOMOROWA W DALEKIM POWAŻANIU. I TAK TRZMAC NARODZIE KOCHANY .

 • kajetan907

  Oceniono 4 razy 4

  Złodzieje z PIS złapani za rękę próbują wszystkich obrzucić swoim gównem.Patologiczni kłamcy.

 • kajetan907

  Oceniono 3 razy 3

  Zdelegalizować tą pisowską patologie.

 • Maciej Senw

  Oceniono 2 razy 0

  Nie trzeba się zbytnio martwić o SKOK-i i takie tam sytuacje. Raczej skupiłbym się na tym, by nie przyszło do głowy osłom z Wiejskiej naprawić głupoty części narodu,wpompowując w te ....hmmm instytucje finansowe...?;-) naszych publicznych pieniędzy.
  Takie dymanie przez cwaniaków części społeczeństwa jest jak dla dwulatka nauka na błędach( z całym szacunkiem dla dwulatka, wiem że tak głupio by nigdy nie postąpił;-) )...naród w końcu się nauczy jak zarządzać swoim ciężko zarobionym majątkiem, co w 25 letnim systemie krwiopijnego kapitalizmu połączonego z socjalizmem i przeplatanego "wolnym rynkiem" z domieszką komunizmu i państwa wyznaniowego nie jest łatwe i tylko wyjątkowe, nieodmóżdżone osobniki mogą w tym ....systemie przetrwać bez strat na honorze i dumie....chyba;-)
  Zawsze szukamy winnych wokół siebie a.....czasami wystarczy spojrzeć w lustro....Prawda?:-)

 • kermit.dolomit

  Oceniono 3 razy -3

  Duda poszedł się wysr... i podtarł się wyborczą To także próba przykrycia sprawy SKOKów

 • 7ogamihcra

  Oceniono 6 razy 4

  Jakoś Dudzie, mimo że nie lubi euro, wypłata w euro mu nie przeszkadza

 • jaroslavhasek

  Oceniono 9 razy 1

  Tylko striptease do melodii "Jesteś szalona" w wykonaniu kandydata Dudy spowoduje odejście SKOK w niepamięć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX