Bierecki pisze list do Błaszczaka. Wróci do PiS? Paradowska: Okazuje się, że sprawy SKOK-ów nie ma. Wszystko się rozmyje

Senator Grzegorz Bierecki domaga się powrotu do klubu PiS. Został w nim zawieszony w związku z zarzutami o nieprawidłowości w SKOK. - Ciekawa będzie sprawa. Okazuje się, że właściwie nie ma sprawy SKOK-ów. Gdzieś się to wszystko rozmyje - komentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.
Zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS senator Grzegorz Bierecki napisał list do Mariusza Błaszczaka, szefa klubu, w którym pisze, że nie ma podstaw, by nadal był objęty karą. Zaznacza, że "nie przedstawiono mu zarzutów" w sprawie nieprawidłowości wokół SKOK.

"Ze SKOK-ami generalnie nie mamy problemów"

List opublikował portal Wpolityce.pl. - Sprawy, które podnosił szef KNF w liście do najważniejszych osób w państwie, są podobno stare, a Bierecki jest jak najbardziej OK - streściła treść komunikatu Janina Paradowska w Poranku Radia TOK FM. - Ze SKOK-ami generalnie nie mamy problemów. Coś tam zbankrutowało, fundusz gwarancyjny wypłacił parę miliardów, pewnie wypłaci następne. A Bierecki właściwie przyznaje, że zawiesił się bez znajomości zarzutów szefa KNF - dodała publicystka.

Bierecki odnosi się w liście do zarzutów, jakoby wyprowadził majątek z fundacji kontrolującej SKOK. "W mediach pojawia się argument, że pieniądze Fundacji powinny być przeznaczone na pokrycie strat upadających kas, w szczególności SKOK Wołomin. Takie działanie wymagałoby posiadania przez Fundatora i zarząd Fundacji wehikułu czasu; rozporządzenie majątkiem Fundacji nastąpiło w grudniu roku 2010, SKOK Wołomin upadł w lutym 2015" - pisze senator. - Przecież senator Bierecki nie ma zdolności profetycznych - przyznała Paradowska. Pisząca o sprawie "Gazeta Wyborcza" zauważa zaś, że Biereckiemu nie stawiano zarzutów w związku z upadkiem SKOK Wołomin.

"Czy prezes odetnie Biereckiego?"

- Ciekawa będzie sprawa. Okazuje się, że właściwie nie ma sprawy SKOK-ów. Gdzieś się to wszystko rozmyje - stwierdziła prowadząca Poranek Radia TOK FM. - Zobaczymy, czy pan prezes będzie chciał odciąć senatora Biereckiego. Nie tyle za SKOK-i, to przecież drobiazg, ile za ambicje. Bo ambicje były, było się kuluarowym kandydatem na prezydenta. Czy to jest do wybaczenia? - pytała Paradowska.

Przed tygodniem tygodnik "Wprost" napisał, że senator PiS i "twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem". Takie wnioski - napisał tygodnik - "płyną z pisma, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie". "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że list szefa KNF otrzymali: premier Ewa Kopacz, marszałek Senatu oraz szefowie CBA i ABW.

Bierecki został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS. Szef klubu Mariusz Błaszczak zwrócił się do senatora o wyjaśnienia w związku z publikacjami mediów nt. SKOK. Bierecki, który nie jest członkiem PiS, ale był członkiem klubu parlamentarnego partii, sam wnioskował o zawieszenie.

Więcej o:
Komentarze (38)
Bierecki pisze list do Błaszczaka. Wróci do PiS? Paradowska: Okazuje się, że sprawy SKOK-ów nie ma. Wszystko się rozmyje
Zaloguj się
 • leming_2015

  Oceniono 2 razy -2

  NIE MYLMY SKOKÓW
  W skokach Wołomin to zarządzali ludzie z WSI ( wspierani przez PO )
  Wysyłane do KNF informacje o nieprawidłowościach były ignorowane przez 2 lata , aby swoi mogli dalej kręcić lody

 • spokojny102

  0

  Blaszczak SKOKiem na TASME zakonczy ten bieg.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy -2

  za to pani pierdowska

  mamy aferę prokurenta Tadeusza K, syna prezydenta,

  pracownika firmy związanej z szefem SKOK Wołomin i WSI.
  ot dlaczego nie będzie śledztwa w tej sprawie

 • kor102

  Oceniono 6 razy -4

  Biedna babunia.
  Nie było afery hazardowej, nie na taśmowej ...........to dlaczego ma być teraz, ze względu na wybory?

 • ad2009

  Oceniono 16 razy -8

  Oczywiście, ze wszystko "sie rozmyje".
  Pani Paradowska ma w końcu skończone 18 lat i wie jak to działa - winnych nie ma i nie bedzie w państwie POPiSPSLSLDSP - przecież to jedna mafia.
  Zaplaci KNF czyli podatnicy - bo ktoś musi - inaczej ludzie wyjda na ulice - a tego mafia obawia sie najbardziej

 • zd46

  Oceniono 18 razy 16

  Nie przyjma? Bierecki wyleje mleko prezesowi i jego kotu a takze zablokuje strumien gotowki dla PiSu. Ciekawe ile milionow A.Duda otrzymal na kampanie prezydencka od SKOKow i bezposrednio od Biereckiego, na jaki % i czy pozyczka juz zostala umorzona???? Czy to prawda ze forsa poplynela przez instytuty i fundacje Lecha Kaczynskiego? Jakie zaslugi ma w tym M.Łopiński? Gdzie wyprowadzal pieniadze Bierecki? ILE Z TEJ KWOTY OTRZYMAL PiS a ile osobiscie Jaroslaw Kaczynski a ile fundacje i instytuty Lecha Kaczynskiego? Jak wysokie pozyczki z kasy SKOK otrzymywali dzialacze PiSu i ile z nich zostalo BEZPOWROTNIE UMORZONYCH? Fama internetowa glosi o leczeniu mamusi i o Jurgielu, ktorych wPiSie wielu. Ile otrzymywal KK i bezposrednio Rydzyk i czy byla to "pralnia automaczna banknotow o duzym nominale"? Polacy maja prawo to wiedziec !!!!! Polacy MUSZA i chca wiedziec dokladnie KTO ICH OKRADA i czy to ci sami co ignoruja prawo i sprawiedliwosc i chca przejac wladze za wszelka cene??????? Czy ich wyslannik Andrzej Duda ma tylko po to zdobyc urzad prezydenta aby zatrzec slady? On bronil SKOKow przed Trybunalem Konstytucyjnym w imieniu Lecha Kaczynskiego i wlasnym.

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 12

  @ta.deusz

  No wiec co z ta spowiedzia u Frondy?

  Wyspowiadales sie i nadal pracujesz dla Terlikowskiego oszolama za 60 gr, czy ci podwyzszyl po tym artykule, ktroy mi podrzucieles? "Bed choice" uczyniles :).
  Poraz pierwszy przeczytalam cos z tego brukowca, ale juz wiecej razy nie dam sie skusic :).

  Dzialasz jak wiekszosc katolikow na tej zelaznej zasadzie koscielnej; grzech zostal ci wybaczony i nadal mozesz to samo czynic?

  Uczestniczysz jako zombee w krucjatach rozancowych tez? Snujesz sie po placach, ulicach, schodach pod teatrem etc...?
  A co z karawanem Dudy? Tam masz dopiero pole do popisu!
  Uczestniczysz czynnie? Bezplatnie czy platnie ?

 • kuma1

  Oceniono 15 razy 15

  Prezes dobrze wie co robił Senator i dla czego i kto był głównym doradcą operacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX