Pożar w prywatnym muzeum w Szklarskiej Porębie. Budynek spłonął niemal doszczętnie

W wyniku pożaru w Szklarskiej Porębie niemal doszczętnie spłonął budynek ?Muzeum Ziemi JUNA? - podaje Radio RMF FM. Ogień gasiło w nocy 13 zastępów straży pożarnej.
POLUB NAS
Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze tuż przed 3. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, budynek był już w ogniu - podaje stacja.Według informacji radia ogień przeniósł się także na sąsiadujący z muzeum pensjonat. Jego mieszkańcy zostali bezpiecznie ewakuowani; nikomu nic się nie stało.

Chata Walońska w Szklarskiej Porębie to prywatne muzeum prowadzone przez Sudeckie Bractwo Walońskie. W obiekcie znajdowały się m.in. oryginalne, zabytkowe piwnice, stare narzędzia i maszyny, a także wystawa kamieni szlachetnych i ozdobnych.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (19)
Pożar w prywatnym muzeum w Szklarskiej Porębie. Budynek spłonął niemal doszczętnie
Zaloguj się
 • nutaws

  0

  Taaa...zapewne przypadek taki sam jak z dachem zamku Książ.

 • okalina

  Oceniono 7 razy 7

  Byłam tam kilka razy w grudniu 2014 r.Kupiłam jakieś wisiorki.Ogromne zbiory minerałów i pięknej biżuterii,kruształów i szkła.Piękny ,stary budynek.Ogromna strata.

 • woqlski

  Oceniono 4 razy 2

  Przykre, a ja codziennie zaglądam do Szklarskiej dzięki kamerom www.szklarskaporeba.org.pl a tu takie nieszczęście...

 • januszz4

  Oceniono 6 razy 6

  Ogromna strata. Będąc co roku w Szklarskiej zawsze odwiedzałem to muzeum i oglądałem zgromadzone minerały tak, jakbym widział je po raz pierwszy. Zawsze przy tym odkrywałem coś nowego. Mam nadzieję, że na parterze ogień ani woda gaśnicza jednak ich nie zniszczyły. Gorzej natomiast sprawa wygląda pewnie z bardzo ciekawymi, obszernymi i szczegółowymi opisami tych eksponatów. Ich odtworzenie w takiej samej formie może być bardzo trudne, jeśli w ogóle możliwe.

 • qbasz

  Oceniono 7 razy -3

  Ach te siku..
  Ziemia przesiąkła amoniakiem i tragedia gotowa!

 • c_lod

  Oceniono 9 razy 9

  WIELKA SZKODA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 22 razy -14

  W obiekcie znajdowały się m.in. oryginalne, zabytkowe piwnice, stare narzędzia i maszyny, a także wystawa kamieni szlachetnych i ozdobnych.
  ===================================================================
  "...wystawa kamieni szlachetnych i ozdobnych."? To by wiele wyjaśniało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX