Wielowieyska: Duda to ideowy kameleon. Dziwne, że mieni się spadkobiercą Lecha Kaczyńskiego

"Newsweek" pisze, że Andrzej Duda był członkiem Unii Wolności. - Kiedy Unia była przy władzy, zapisał się do niej, kiedy była ugrupowaniem schodzącym, wypisał się i nagle objawił się działaczem PiS, która to partia prezentuje teorie absolutnie sprzeczne z ideami UW - wskazywała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska, nazywając polityka PiS "ideowym kameleonem".
"PiS stara się wykreować kryształowy obraz swojego kandydata, ale w efekcie ubarwia jego biografię lub stosuje niedomówienia" - czytamy w "Newsweeku". Jako dowód tygodnik podaje m.in. członkostwo Andrzeja Dudy w Unii Wolności, o czym nie znajdziemy informacji w oficjalnej biografii polityka. Duda jest kandydatem PiS w wyborach prezydenckich.

"Ideowy kameleon"

Dominika Wielowieyska zauważyła w Poranku Radia TOK FM, że działalność Dudy w UW nie była epizodem, ale miała trwać kilka lat. - Różni politycy zmieniali przynależność partyjną, przechodzili z PiS do PO, ale symptomatyczne, że Duda ukrywał albo raczej nie chwalił się swoją przynależnością do UW. Duda jest dla mnie ideowym kameleonem - stwierdziła publicystka.

- Kiedy Unia była przy władzy, zapisał się do niej, kiedy była ugrupowaniem schodzącym, wypisał się i nagle objawił się działaczem PiS, która to partia prezentuje teorie absolutnie sprzeczne z ideami UW - wskazywała Wielowieyska.

Zmiana poglądów w tydzień

Prowadząca Poranek Radia TOK FM wytknęła Dudzie "radykalną zmianę poglądów" w sprawie in vitro, która miała nastąpić "w ciągu tygodnia". - Przypomnę wypowiedź Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że Polska nie jest państwem wyznaniowym, mówił to w kontekście ustawy o in vitro, pytany czy ją podpisze. Z tego punktu widzenia trochę dziwi, że Duda mieni się spadkobiercą idei Lecha Kaczyńskiego - skwitowała.

Więcej o:
Komentarze (66)
Wielowieyska: Duda to ideowy kameleon. Dziwne, że mieni się spadkobiercą Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • tylko1946

  0

  duda ciemny lud cię nie kupi kukielko kurdupla!!!

 • 1stanczyk

  Oceniono 1 raz -1

  Rosati, Hibner, Kalisz, Miller, Kwaśniewski, Balcerowicz, Sikorski, Arłukowicz,ap Geremek, ap Kuroń, dynastia Zoll'ow, Dukaczewski, Gilowska, Kluzik-Rostowska, kłamczucha Kopacz, wspominani już Kamiński, Czarnecki, nie mówiąc już o cwanych krętaczach posługujących się medialną manipulacją by na przykład więzionego w PRL-u z obrońcy "socjalizmu z ludzką twarzą" stać się krajową ikoną wściekłego kapitalizmu odsadzającą od czci i wiary jako nieudolnych wszystkich tych, co nie brali udziału w zbiorowym złodziejstwie okrągłostołowej hołoty dumnie przez nich nazywanym transformacją systemową, o nadętych bufonach obnoszących się ze swoim wszędobylskim JA JA JA za które dzisiaj nikt nie dalby złamanego grosza gdyby nie medialna aureola roztoczona na potrzeby mocodawców ....

  W naszym kraju pewnie łatwiej jest wymienić tych co kameleonami nie są ...

  Nasz okrągłostołowy wyrosły z gó...anego awansu spolecznego "dyktatury proletariatu" establishment i poglądy to jest jak woda i ogień ...

  "Dawna służba na polityków wyrasta"

  www.youtube.com/watch?v=c7MEoJtWqcQ

  Punkt widzenia określa miejsce siedzenia ...

  Idą tam, niejednokrotnie dymisjonując z prestiżowych posad w kraju gdzie im więcej zapłacą: wczoraj Moskwa, dzisiaj Watykan, Waszyngton i Bruksela .....

 • 2jan5

  Oceniono 1 raz -1

  Kariera Dudy zakończyła się.Zawsze będzie postrzegany jako człowiek sterowalny ulegający wpływom zewnętrznym.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 2 razy 2

  Podłą i załganą kanalią jest w całkowicie wystarczającym jak na pis stopniu (czyli kanalią bardzo zaawansowaną)...jeszcze w prawdzie zdalnie sterowaną sznureczkami do rączek, nózi i główki, ale kto wie, potencjał ma na wyjątkowe bydlę.

 • kuma1

  Oceniono 1 raz -1

  Może po latach ruszyło Go sumienie lub ponownie wszedł na tę samą drogę. ?

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy 0

  przy takim "wielowiejskim" rozumowaniu spadkobierca ideowy Józefa Piłsudskiego powinien robić zamachy i napadać na transporty pieniędzy w III RP :-)

  Dlaczego ta nadredaktorka udaje głupsza niż jest?

 • kuma1

  Oceniono 3 razy 3

  Pytanie : skąd przyszli ? dlaczego przeszli ?
  Z PIS ją wywalono za wysoki wynik dla partii. Koledzy się zawahali i po latach znów na klęczkach przy znanym otworze a pani Kluzik - Rostkowska jak widać kwitnie w pracy dla kraju i ma się dobrze.
  Chcesz być użyteczny, posługiwać się własnym rozumem i rozwijać się w pracy dla Polaków zwijaj manatki i wiej , wszystko lepsze od jednomyślnej dyktatury.

 • unamatita

  Oceniono 10 razy 2

  Dominisia, to dziennikarz równie niezależny jak Tomuś.
  Niech Dominisia zetrze z kącików ust kał rządzących?
  u.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 7 razy 5

  a co, bo Duda jest spadkobiercą idei Lecha Kaczyńskiego... ale z Unii Wolności :-)
  uwielbiam takich karierowiczów co to ich punkt widzenia zalety od punktu siedzenia, ciekawe co by opowiadał gdyby po upadku UW przygarnęło by go np SLD?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX