Terlikowski: Prezydent podpisał konwencję? Niech przyzna, że jest niewierzący. Świetna riposta Wielowieyskiej

"Prezydent Bronisław Komorowski, choć deklaruje katolicyzm, wiarę ma w głębokim poważaniu" - pisze w "Rzeczpospolitej" Tomasz Terlikowski. Publicysta ostro zareagował na podpisanie przez prezydenta ustawy ws. konwencji antyprzemocowej. Jego zdaniem Komorowski powinien przyznać, że jest niewierzący, lub skupić się na głównym zadaniu katolika - własnym zbawieniu. Słowa prawicowego publicysty wyśmiała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.
"Prezydent, choć deklaruje katolicyzm i uczestniczy pobożnie w niedzielnych mszach świętych, w istocie wiarę ma w głębokim poważaniu" - pisze w "Rzeczpospolitej" Tomasz Terlikowski.

"Wybiera niebezpieczną ideologię, a nie wiarę"

Publicysta zarzuca prezydentowi, że deklarował sprzeciw wobec "ustawy całkowicie zakazującej zabijania nienarodzonych", jest za in vitro, a teraz podpisał ustawę o konwencji antyprzemocowej. "Pokazał więc, że jest także przeciwko jasnemu nauczaniu Kościoła w sprawie gender i wybiera niebezpieczną ideologię, a nie wiarę" - podkreśla Terlikowski.

"Prezydent ma oczywiście prawo dokonywać takich wyborów. Tyle tylko, że uczciwiej wobec siebie i innych byłoby przyznać, że jest człowiekiem niewierzącym" - zaznacza filozof. I podkreśla, że określanie się mianem katolika i jednoczesne kwestionowanie nauczania moralnego Kościoła jest "zwyczajnie nieprzyzwoite".

"Polska nie jest krajem katolickim"

Terlikowski zauważa też, że "prezydent jest przede wszystkim człowiekiem. Jego główną troską powinno więc być zbawienie własnej duszy".

- Ponieważ 70-80 proc. Polaków popiera konwencję oraz legalność metody in vitro, możemy dziś spokojnie ogłosić, że według Terlikowskiego Polska nie jest krajem katolickim - zauważyła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska po lekturze felietonu.

Prezydent za konwencją

W sobotę prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że podpisał ustawę zezwalającą na ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Nie jest to jednoznaczne z ratyfikacją konwencji - prezydent zapowiedział, że uczyni to "bez niepotrzebnej zwłoki". Wymowa jego krótkiego przemówienia jasno wskazywała, że prezydent postanowił mocno poprzeć konwencję.

Głowa państwa nie jest zobligowana, by postawić ostatni podpis pod konwencją w określonym terminie. Komorowski sam zapowiedział, że dokumentowi przyglądają się jeszcze jego prawnicy. Niemniej już w sobotę na głowę prezydenta posypały się gromy ze strony niektórych konserwatywnych polityków i komentatorów.

"Czy jakiś konserwatysta chce jeszcze głosować na Komorowskiego?" - pytał Jarosław Gowin z Polski Razem.

"Prezydent pokazał, gdzie ma nauczanie Kościoła" - pisał Tomasz Terlikowski, którą to myśl rozwinął w dzisiejszym felietonie.

Cały felieton Terlikowskiego w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Oto Polska właśnie, Piechociński nawrócił się na Rydzyka, a Terlikowski utracił wiarę w ojczyznę Piotra Skargi [BLOG]

Więcej o:
Komentarze (42)
Terlikowski: Prezydent podpisał konwencję? Niech przyzna, że jest niewierzący. Świetna riposta Wielowieyskiej
Zaloguj się
 • tylko1946

  0

  Terlikowski chcesz stworzyć z Polski coś na wzór państwa islamskiego?Twoje niedoczekanie katotalibie!!!

 • a_bauer

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda, że nie było przedtem tabletki dzień po, bo byłoby mniej oszołomów.Niech wybiorą drugiego prezydenta dla moheru, proponuję biznesmena z Torunia.amen

 • andrzej-01

  0

  Terlikowski = katokretyn

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  terlikowski jest super katolikiem wierzącym, że od tego wierzenia całkowicie zdurniał i zidiociał.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 3 razy -1

  Do Terlikowskiego się nie odniosę. Ale jako teolog, uważam, że polski "problem z konwencją" polega na niezrozumieniu właściwej definicji przemocy. Jest przemoc dobra i przemoc zła. jednak nie ma o tym ani słowa w "konwencji." Na to Kościół powinien naciskać i o to walczyć. Ja mam zero tolerancji dla nękania i pijackiej, nie racjonalnej przemocy wobec dzieci i kobiet. Popieram jednak w stu procentach madrość biblijną, która ze swej natury czasem przybiera postać nieszkodliwej ale inteligentnej przemocy, jak na przykład klaps dla dziecka, które wkłada kawałek szkła do buzi lub wbiega pod pędzący samochód, albo klaps dla matki, która na to zezwoliła czy nie dopilnowała! Taka "przemoc", według mnie, ratuje życie. Zabronić ją, to spowodować śmierć wielu osób!

 • aluksz

  Oceniono 1 raz 1

  Czy zajadłość, opluwanie innych, to cechy katolika?? Jeżeli tak, to Terlikowski jest SUPERKATOLIKIEM!!!!!!!!

 • mer1lin

  Oceniono 4 razy 4

  Terlikowski miesza Nauczanie Koscioła z widzimisie Biskupów.
  Czy pieprzenie Kardynała o dzieciach szukających seksu z dorosłymi ,jest też "Nauczaniem Kościoła" ?

 • mer1lin

  Oceniono 4 razy 4

  A czy człowiek ,który publicznie nazywa Papieża IDIOTĄ ,jest wierzący ?
  Dla mnie taki człowiek ,jest Głupim Gnojkiem !

 • to_ja_tu_bylem

  Oceniono 2 razy 2

  W całej konwencji wzmianka o religii to może z 2-3 zdania na kilkadziesiąt stron tekstu. Nie wiem jak dużo złej woli trzeba mieć, aby uznać ten dokument za "antykatolicki". Ale w sumie szkoda komentować słowa kogoś takiego jak Terlikowski... A mówię to jako osoba wierząca. Choć w sumie według klasyfikacji Terlikowskiego to jestem niewierzący :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX