Sztabowcy Dudy uderzają w prezydenta, otwierając "Muzeum zgody Bronisława Komorowskiego". A tam niszczarka do ustaw, prezydenckie pióro i ciupaga

"Ciupaga dialogu", prezydenckie pióro i niszczarka obywatelskich projektów to eksponaty w otwartym dziś przez PiS "Muzeum zgody Bronisława Komorowskiego". Nowy pomysł sztabowców Andrzeja Dudy ma uderzać w urzędującego prezydenta.
POLUB NAS
Otwarte dziś "muzeum" to niewielka salka przy ulicy Pięknej w Warszawie. Na ścianach wiszą tablice wypominające Bronisławowi Komorowskiemu, że "zgodził się" na objęcie sześciolatków obowiązkiem szkolnym, wydłużenie wieku emerytalnego czy legalizację obrotu nasionami GMO. Według PiS prezydent "zgodził się" też na bezrobocie i biedę, nie reagując na protesty górników.

"Nawet ja nie pamiętałem o niedziałaniach prezydenta"

- Mam nadzieję, że będzie to muzeum odwiedzane. Że Polacy, młodzi i nie tylko, będą tutaj przychodzić, by ocenić pięć lat prezydentury Bronisława Komorowskiego, o której teraz słyszymy, że była prezydenturą zgody. Te eksponaty pokazują jej rzeczywisty wymiar - mówił obecny na otwarciu Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. - Nawet ja nie pamiętałem o niektórych "niedziałaniach" prezydenta - stwierdził po chwili, rozglądając się po sali.

Prócz tablic działacze PiS przygotowali eksponaty: pióro, którym prezydent "najprawdopodobniej" podpisał ustawę reformującą system emerytalny, "ciupagę zgody" nawiązującą do pamiętnego cytatu Bronisława Komorowskiego o stosowaniu perswazji i ciupagi oraz położoną w centralnym punkcie sali niszczarkę. Ta ma symbolizować odrzucone przez Sejm głosami PO obywatelskie ustawy i wnioski o referenda. - Czy chcemy, by tak działał prezydent, który jest rzecznikiem wszystkich Polaków? - pytał Duda.

Muzeum czynne tydzień

"Muzeum" było tak niewielkie, że tłum przeciskających się do Andrzeja Dudy fotoreporterów co rusz zrzucał kolejne tablice i eksponaty. Partyjni działacze nerwowo przyczepiali je z powrotem.

Jak zapewnił Marcin Mastalerek, rzecznik PiS, "muzeum" będzie otwarte cały tydzień, dostępna jest także strona internetowa. Zasugerował, że później nastąpi zmiana ekspozycji. Wstęp do placówki wolny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (250)
Sztabowcy Dudy uderzają w prezydenta, otwierając "Muzeum zgody Bronisława Komorowskiego". A tam niszczarka do ustaw, prezydenckie pióro i ciupaga
Zaloguj się
 • zola149

  0

  Andrzej Duda zostanie Prezydentem . Wszyscy na niego głosujemy. Polsce potrzebne są zmiany , a nie trwanie w bylejakości . Górnicy , lekarze, kolejarze , rolnicy , nauczyciele, przewoźnicy , emeryci - wszyscy są niezadowoleni z życia w Polsce. Komu jest dobrze ?? tym co przy korycie .Prorządowe media ogłupiają polaków, oglądaj stację TV -REPUBLIKA i miej swoje zdanie Ci co nie chcą zmian nie budują demokracji , a tylko wspierają oligarchiczny układ korupcyjny., mafię .

 • globus_polski

  Oceniono 1 raz -1

  Muzeum dokonań pana Dudy też otwarte:
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/696144,muzeum-klamstwa-i-populizmu-im-andrzeja-dudy.html

 • hrhs1

  Oceniono 2 razy 2

  z przyjemnascia zobacze to muzeum

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 1

  To beton wschodu,zalewa
  mozgi inne go narodu.
  Beton tak twardy nie rusza
  go zadne pogardy.

 • unamatita

  Oceniono 3 razy 1

  aj tam, uderzają. POkazuja prawdę o "strażniku żyrandola" i jego czelodce pustoszącej lodówki Belwederu!
  u.

 • leming_2015

  Oceniono 4 razy 4

  Pomysłowy sposób na przeciwstawienie się ściemom sztabu Komorowskiego
  Duda przedstawił suche fakty, przeznaczone dla SAMODZIELNIE myślących
  Muzeum ul. Piękna 24 Warszawa

 • lehoo

  Oceniono 6 razy -2

  Mówicie "Duda", a chodzi o kupę Kaczyńskiego zawiniętą w kolorowy papierek. Kupiony na kredyt.

 • hastatrespasos

  Oceniono 2 razy 0

  www.DudaPersonaNonGrata.pl: W knajpie CYRK APOLITYCZNY otwarto w sobotę Mauzoleum Walki i Męczeństwa Ofiar Bezprawia i Niesprawiedliwości. Wśród eksponatów zwraca uwagę np. „ciupaga dialogu", jak siepacze Ziobry i agent Tomek nazywali, dla niepoznaki, bicze którymi „perswadowano” ofiary ich przesłuchań. Duże wrażenie robi na zwiedzających niszczarka, wykorzystana do przemiału wszelkich dowodów łamania prawa przez aparat niesprawiedliwości nierządu SPISKU. Z demolki po przegranych przez SPISEK wyborach w 2007 r. dokumentów kompromitujących ekipę Duckczyńskiego, cudem uratowało się pióro, którym bliźniacy Duckczyńscy podpisali rozkaz dla załogi prezydenckiego Tu-154M: 10 kwietnia 2010 macie lądować w Smoleńsku nie bacząc na jakiekolwiek przeszkody, niech was nie powstrzyma przed lądowaniem ani sztuczna mgła, ani celowe błędne dane o rzekomo dobrej pogodzie, nadawane wam przez agentów Kremla z wieży kontrolnej. Uczestniczący w wernisażu wystawy politycy, dziennikarze i zwykli obywatele zgodnie oświadczyli: NIE CHCEMY POWROTU NIERZĄDU BEZPRAWIA I NIESPRAWIEDLIWOŚCI! DUDA PERSONA NON GRATA, I ON I KACZOR MUSZĄ ODEJŚĆ, NA ŚMIETNIK HISTORII!

 • jasna0

  Oceniono 8 razy -2

  gdy ilość własnych argumentów jest zbyt niska, brzy przekonać wszystkich do siebie, najlepiej uderzyć w przeciwników - tak PIS prowadzi antykampanię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX