PiS prawie na równi z PO w najnowszym sondażu. W Sejmie 4 partie

Gdyby wybory do parlamentu odbyły się teraz, wygrałaby Platforma Obywatelska z wynikiem 36 proc. Wynik Prawa i Sprawiedliwości to 34 proc. - wynika z sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP.
POLUB NAS
Gdyby wybory przeprowadzono w marcu, poza PO i PiS (startującym razem z Polska Razem i Solidarną Polską) w Sejmie znalazłyby się jeszcze PSL i SLD. Ludowcy uzyskaliby 6 proc., a SLD 5 proc. głosów.

Poza parlamentem byłaby nowa partia Janusza Korwin-Mikkego KORWiN z wynikiem 3 proc. Na Twój Ruch Janusza Palikota oraz Kongres Nowej Prawicy zagłosowałoby po 1 proc. wyborców. Zero procent otrzymał Ruch Narodowy. 14 proc. badanych nie było zdecydowanych, na kogo głosować.

| Create infographics


W Sejmie prawie połowa posłów z PO

Takie wyniki wyborów dałyby Platformie 228 mandatów, podaje TVP INFO. Oznacza to, że do samodzielnej większości zabrakłoby partii 3 głosów. Potrzebną przewagę dałby sojusz z obecnym koalicjantem, PSL. Ludowcy zdobyliby 9 mandatów.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby w wyborach 215 miejsc w Sejmie. Najmniej, bo 8 mandatów, otrzymałby Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Sondaż preferencji wyborczych - marzec 2015 | Create infographics


Sondaż telefoniczny przeprowadzono 10 i 11 marca na grupie 1000 osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (202)
PiS prawie na równi z PO w najnowszym sondażu. W Sejmie 4 partie
Zaloguj się
 • michalyna

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze nigdy tak niewielu nie wydupczyło tak wielu,a najdziwniejsze jest ciągłe popieranie dupczących przez dupczonych.
  PO powinno mieć poparcie na poziomie błędu statystycznego.

 • sasza60004

  Oceniono 1 raz 1

  Nie możet byc .........co na to CBOS wydał w tej sprawie jakieś oświadczenie ?

 • leming_2015

  Oceniono 2 razy 2

  Czyżby 30% obywateli to złodzieje, łapówkarze lub malwersanci ?
  Bo kto inny przy zdrowych zmysłach by głosował na PO.

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 3 razy 1

  CBOS - Centrum Byłych Oficerów Sb

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Ludowcy 8 mandatów? To i tak o 7 za dużo, bo z nich wszystkich do Sejmu to się nadaje jedynie jeden Kłopotek. Cała reszta mogłaby sobie wreszcie dać spokój z polityką.

 • grupalakatuz

  Oceniono 6 razy 0

  Niech te plugawe śmierdzące komuchy tylko spróbują znowu sfałszować wybory!!!

 • praca3d

  0

  Porównanie sondaży CBOSu i TNSu daje pełen obraz rzetelności tych sondazy. Wygląda to na: "Dajcie platformie trzydzieńsciparę, póxniej pis, ale pomieszajcie, tak, żeby wyglądało na prawdziwe" :))

 • a.k.traper

  0

  I bardzo dobrze, jeżeli obie partie zrealizowałyby dawny pomysł współrządzenia oczyściłyby scenę z pasożytów, którzy dbają tylko o własny interes, mogłoby to stworzyć podwaliny do konkretnej reformy państwa i powstania nowych partii tworzonych przez młodsze pokolenie, jest miejsce i dla orientacji lewicowej, która jednak wróci do korzeni zamiast nurtów "nowoczesnych" (dla mnie LGBT, narkotyki, feminizm to nie lewica) oraz o nurcie narodowym z uwzględnieniem mechanizmów gospodarczych współczesnego świata.
  Jeżeli nadal się będą kłócić to się rozpadną a "wójty", "sołtysy" i "sekretarze" nadal będą mędrkować w mediach grabiąc do siebie co się da.

 • Marcin Kalecki

  0

  To jest niesamowite, że dwie najbardziej krytykowane partie, niszczące dialog i kłócące społeczeństwo, cały czas utrzymują się na najwyższych pozycjach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX