"Nagroda od PiS" dla sprawców w aferze podsłuchowej? Falenta spiera się z Czuchnowskim na Twitterze

Po publikacji w "Gazecie Wyborczej", opisującej zeznania kelnerów ws. afery podsłuchowej, wywiązała się dyskusja między autorem tekstu Wojciechem Czuchnowskim a głównym podejrzanym Markiem Falentą. Kelnerzy zeznawali, że mieli dostać "nagrodę od PiS".
POLUB NAS
- Falenta zapewniał, że ma dobre kontaktu w PiS i odpowiedzialni za podsłuchy dostaną nagrodę od PiS - zeznawali podejrzewani w sprawie kelnerzy. Do treści zeznać dotarła " Gazeta Wyborcza". Wynika z nich, że informacje uzyskane z podsłuchów miały być wykorzystane do "obalenia rządu" Donalda Tuska.

Czuchnowski w swoim tekście podkreśla, że informacje o dobrych kontaktach biznesmena z środowiskiem PiS są "wątpliwe". Także wiceprezes PiS Beata Szydło stwierdziła, że doniesienia o kontaktach Falenty z osobami zbliżonymi do jej partii są nieprawdziwe.

Falenta na Twitterze: Ten tekst to brak dziennikarskiej rzetelności

Dziś rano Czuchnowski komentował na swoim profilu na Twitterze, że nie jest odpowiedzialny za to, co pojawiło się w zeznaniach i odpowiednio dystansuje się od tego w tekście. Odpowiedział mu Falenta, twierdząc, że świadomie pominął najważniejsze szczegóły.

"Proszę opublikować całość najlepiej z moimi zeznaniami" napisał biznesmen. Oskarżył też dziennikarza "Wyborczej" o brak rzetelności, ponieważ ten nie poprosił Falenty o ustosunkowanie się do informacji. Czuchnowski ustosunkował się do tego pisząc, że zamieścił najważniejsze jego zdaniem informacje.

"Nie uległem szantażowi Czuchnowskiego i nie wycofałem pozwu, więc ten się mści", napisał Falenta. Dziennikarz napisał na Twitterze, że nie przesądza, czy zeznania, do których dotarł są zgodne z prawdą, "szczególnie w warstwie politycznego planu obalenia rządu".

Falenta napisał na swoim blogu, że także czytał akta sprawy. Jak twierdzi, wynika z nich, że podsłuchy były umieszczone wcześniej, niż zeznaje jeden z przesłuchiwanych kelnerów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (33)
"Nagroda od PiS" dla sprawców w aferze podsłuchowej? Falenta spiera się z Czuchnowskim na Twitterze
Zaloguj się
 • maria_dolorosa

  Oceniono 1 raz 1

  Oskarżeni mogą pleść co zechcą, nawet że mieli obietnice od św. Ekspedyta zbawienia wiecznego. Bo obietnice dużej kasy na pewno.

 • sisi64

  Oceniono 10 razy 2

  Od początku czułam, że pisuarowe gnidy maczały w tej sprawie swoje brudne łapy!

 • kmtfrm

  Oceniono 3 razy 1

  "Kelnerzy zeznawali, że mieli dostać "nagrodę od PiS""
  i za to powinni teraz dostać nagrodę od PO, np. prezydenckie ułaskawienie :)

 • skalpelts

  Oceniono 19 razy 5

  Grubymi nićmi to szyte, widać elektorat platformy to w większości idioci, więc to do nich, jako do elektoratu betonowego skierowana ta akcja. No aż wstyd pomyśleć, że kiedyś byłem zwolennikiem PO. A pewnie niedługo sondaże dadzą PO poparcie ponad 100%,

 • oso12

  Oceniono 23 razy 7

  Nie trawię PISu, ale nie wierzę, że PIS był inicjatorem tego podsłuchu.

 • adolfxxx

  Oceniono 28 razy 10

  taa dalej nie wazne ze oszukuja obywateli wpier....jac za nasze dalej nam bezczelnie robia wode z mozgu mowiac ze: niewazne co sie gadalo w tajemnicy, wpie...... osmiorniczki, wazne kogo ukarac za podsluchiwanie , banda sprzedawcow pier........nych

 • hastatrespasos

  Oceniono 16 razy -10

  Knajpa Sępy&Nieprzyjaciele zdobywa coraz większy rozgłos – podkreśla z satysfakcją portal www.sepy_wrogowie.com. Zarazem jednak dodaje, iż to zadowolenie, jak każdy kij, ma dwa końce. Afera podsłuchowa przysporzyła jej tysiące nowych klientów. Ale negatywne skutki polityczne i społeczne afery przeważają nad korzyściami. Przecież było od początku oczywiste, iż celem podsłuchiwania tam, i w filiach sieci S&N w kraju, polityków związanych z rządem, było zdobycie HAKÓW na ekipę PO-PSL, i obalenie gabinetu Tuska. Że za kompromitujące rząd taśmy Bezprawie i Niesprawiedliwość suto wynagradzało szpionów przebranych za kelnerów, to oczywista oczywistość. Dla Duckczyńskiego i jego agentów restauracja Sępy&Nieprzyjaciele stała się jednym z najważniejszych miejsc prowadzenia antyrządowej akcji wywrotowej. Można zakładać że jeśli SPISEK – co nie daj Panie B. – wróci w tym roku do władzy, a nawet dwuwładzy, właściciele tego lokalu zdobędą jeszcze większą pozycję w życiu politycznym kraju. Tam będą szkoleni i praktycznie wykorzystywani agenci zbierający haki na każdego, kto ośmieli się skrytykować prezydenta Dudziarza/Nudziarza i premiera Nierządu Jarka Duckczyńskiego.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 20 razy 0

  Nagrywać mogła tylko Renatka Beger ps. "Owies dla konia" za zgodą WSI-oków z TVN.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 22 razy 6

  Czuchnowski i rzetelnosć???????

  Przypominam artykuł o awanturze na okęciu i "odczytywani ruchów ust na monitoringu"

  Do dzisiaj tego nie odszczekał

  wyborcza.pl/1,76842,9169106,Awantura_przed_Smolenskiem_.html
  I ten typowy "znak zapytana" w oszczerczych artykułach :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX