"Nagroda od PiS" dla sprawców w aferze podsłuchowej? Falenta spiera się z Czuchnowskim na Twitterze

Po publikacji w "Gazecie Wyborczej", opisującej zeznania kelnerów ws. afery podsłuchowej, wywiązała się dyskusja między autorem tekstu Wojciechem Czuchnowskim a głównym podejrzanym Markiem Falentą. Kelnerzy zeznawali, że mieli dostać "nagrodę od PiS".
POLUB NAS
- Falenta zapewniał, że ma dobre kontaktu w PiS i odpowiedzialni za podsłuchy dostaną nagrodę od PiS - zeznawali podejrzewani w sprawie kelnerzy. Do treści zeznać dotarła " Gazeta Wyborcza". Wynika z nich, że informacje uzyskane z podsłuchów miały być wykorzystane do "obalenia rządu" Donalda Tuska.

Czuchnowski w swoim tekście podkreśla, że informacje o dobrych kontaktach biznesmena z środowiskiem PiS są "wątpliwe". Także wiceprezes PiS Beata Szydło stwierdziła, że doniesienia o kontaktach Falenty z osobami zbliżonymi do jej partii są nieprawdziwe.

Falenta na Twitterze: Ten tekst to brak dziennikarskiej rzetelności

Dziś rano Czuchnowski komentował na swoim profilu na Twitterze, że nie jest odpowiedzialny za to, co pojawiło się w zeznaniach i odpowiednio dystansuje się od tego w tekście. Odpowiedział mu Falenta, twierdząc, że świadomie pominął najważniejsze szczegóły.

"Proszę opublikować całość najlepiej z moimi zeznaniami" napisał biznesmen. Oskarżył też dziennikarza "Wyborczej" o brak rzetelności, ponieważ ten nie poprosił Falenty o ustosunkowanie się do informacji. Czuchnowski ustosunkował się do tego pisząc, że zamieścił najważniejsze jego zdaniem informacje.

"Nie uległem szantażowi Czuchnowskiego i nie wycofałem pozwu, więc ten się mści", napisał Falenta. Dziennikarz napisał na Twitterze, że nie przesądza, czy zeznania, do których dotarł są zgodne z prawdą, "szczególnie w warstwie politycznego planu obalenia rządu".

Falenta napisał na swoim blogu, że także czytał akta sprawy. Jak twierdzi, wynika z nich, że podsłuchy były umieszczone wcześniej, niż zeznaje jeden z przesłuchiwanych kelnerów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!