CBA zatrzymało wiceszefa lokalnej PO w Piasecznie. Miał wziąć ponad pół miliona złotych łapówki

W Warszawie na gorącym uczynku przyłapano wiceszefa piaseczyńskiej Platformy Obywatelskiej. CBA zatrzymało mężczyznę podczas przyjmowania 150 tys. złotych łapówki - informuje warszawska prokuratura okręgowa. RMF FM: Łukasz K. miał zablokować budowę osiedla mieszkaniowego.
POLUB NAS
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilku mężczyzn. Wśród nich był Łukasz K., samorządowiec i znany działacz Platformy Obywatelskiej w Piasecznie. Jak poinformował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak, złapany na gorącym uczynku polityk przyjmował 150 tys. złotych łapówki. Była to tylko jej część - cała kwota miała wynieść 600 tys. zł.

Wczoraj mężczyźnie postawiono zarzuty powoływania się na wpływy w jednostce samorządowej oraz podjęcie się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową. Sprawa jest rozpatrywana z art. 230 kk.

Korupcja miała dotyczyć zmiany sposobu zagospodarowania dużej działki budowlanej w Piasecznie i losów inwestycji budowlanej, na której zagraniczni biznesmeni mieli stracić już ponad 40 mln zł. RMF FM dowiedziało się, że Łukasz K. miał zablokować budowę osiedla mieszkaniowego w gminie.

Wręczającym korzyść był biznesmen Moshe T. Obaj mężczyźni nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Jak podaje Nowak, były one niezgodne ze zgromadzonym przez CBA materiałem dowodowym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (325)
CBA zatrzymało wiceszefa lokalnej PO w Piasecznie. Miał wziąć ponad pół miliona złotych łapówki
Zaloguj się
 • leming_2015

  0

  Dym robić o 150 tyś, Nie takie przekręty robiła PO, I NIC DALEJ 30% POPARCIA

 • 66ab

  0

  600 tys. lapowki mial dostać działacz w 40 tys. mieście. Strach pomyśleć o kwotach w większych miastach i na wyższych stanowiskach.

 • kontest_two

  Oceniono 2 razy 0

  Śmiać mi się chciało, kiedy rano u Rymanowskiego w tvn24 pitera gwałtownie udawała,że nie wie, o kogo chodzi.

 • zbyszek7484

  Oceniono 2 razy 0

  USTAWKA !!! W zakładach karnych jest sto tys, osadzonych - ktoś musi zabiegac i o te glosy ... (z braku laku ... )

 • Oceniono 3 razy 1

  NIECH KTOS POKAZE CHOC JEDNEGO UCZCIWEGI NIE TYLKO FUNKCYJNEGO ALE SZEREGOWEGO CZLONKA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ! TO DOSTANIE NOBLA !!, WIEMY FSZYSCY RZE TO WSZYSTKO ZLODZIEJE !!, BO KTO ROZKRADL I SPRZEDAL NASZ MAJONTEK CO WYBUDOWALISMY OD 1945 DO 1989 ROKU ! GDZIE ON JEST !! ANO JAST SPRYWATYZOWANY W RENKACH ZLODZIEJI ZWANYCH PRZEDSIEMBIORCAMI PRZEZ TE ZLODZIEJSKA FORMACJIE PLATFORME ZLODZIEJI !!!

 • kura_wuja

  Oceniono 2 razy 0

  PeŁo i łapówka? No nie moze byc!

 • andres1167

  Oceniono 2 razy 0

  Trzeba sprawdzic wszystkich POwcow i Komorowskiego ile juz polskiej ziemi sprzedali zydowskim scierwom za bezcen tak jak Bronek planuje sprzedac polskie lasy izraelowi ,nalerzy odsunac od wladzy te antypolskie scierwa

 • wladca.piers.ceni

  Oceniono 3 razy 3

  biznesmen Moshe T. - ciekawe z jakiego kraju? teoretycznie może być z każdego sądząc po imieniu, ale narodowość nie budzi wątpliwości

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX