Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice

- To USA zrobiło Majdan, a teraz dąży do konfliktu - mówił kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke w TVN 24. Lider partii KORWiN sugerował też, że obawia się sfałszowania wyborów parlamentarnych. - Jeśli do tego dojdzie, moi ludzie wyjdą na ulice - oświadczył Korwin-Mikke.
POLUB NAS
Kandydat na prezydenta odniósł się do konfliktu na Ukrainie i wyraził zrozumienie dla strony rosyjskiej. - Rosja jest otoczona całkowicie bazami NATO, a nie ma żadnych baz rosyjskich wokół USA - mówił Korwin-Mikke w TVN 24. - Ja rozumiem Putina, przecież oni kiedyś byli imperium, a teraz się panicznie boją - dodał.

Zdaniem polityka Polska powinna zachować neutralność w konflikcie rosyjsko-ukraińskim. W związku z tym jako prezydent Korwin-Mikke dążyłby do przerwania szkoleń ukraińskich żołnierzy przez Polaków. - Niech sobie Ukraińcy pojadą na Litwę, tam chcą ich szkolić - stwierdził kandydat.

"Politycy z Kaczyńskim na czele to pieski Waszyngtonu"

Jak powiedział kandydat na prezydenta, mimo że Barack Obama może nie chcieć wysyłać broni na Ukrainę, to "są w USA bardzo silne kręgi dążące do wojny". Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że nie widzi napięć między Polską a Rosją, a jeśli rosyjscy politycy krytykują naszych, to jest to uzasadnione.

- Jestem przekonany, że zdaniem rosyjskich polityków nasi politycy to "pieski Waszyngtonu". I mają rację - powiedział lider partii KORWiN. - Jeszcze bardziej niż premier Ewy Kopacz dotyczy to Jarosława Kaczyńskiego - dodał. Skrytykował on lidera PiS za poparcie dla idei armii europejskiej.

"Korupcja w polskim wojsku jest ogromna"

Korwin-Mikke stwierdził, powołując się na informacje od "wysokich rangą oficerów", że w polskich siłach zbrojnych jest bardzo duża korupcja. - Jeśli zwalnia się 15 tys. żołnierzy, a później zwiększa wydatki na wojsko, to znaczy, że nasi politycy i generałowie chcą brać łapówki - oświadczył.

- Jednak osoby, od których mam te informacje, nie wystąpią publicznie z obawy przed konsekwencjami - powiedział polityk. Kandydat na prezydenta skrytykował też potencjał polskiej armii. - U nas jest ze 100-tysięcznej armii 30 tysięcy żołnierzy, a reszta to gryzipiórki i bataliony kobiece - powiedział.

"Atakuję Komorowskiego, żeby zabrać głosy Dudzie"

Korwin-Mikke stwierdził, że jego głównym konkurentem w wyborach jest Andrzej Duda, ponieważ będzie z nim walczył o drugie miejsce. W związku z tym zamierza atakować głównie prezydenta Komorowskiego. - Atakując prezydenta, zabieram zwolenników Dudzie - oświadczył Korwin-Mikke.

- Mam realne szanse na pokonanie Dudy, o ile ten nie przekroczy 25 proc. w wyrobach - stwierdził kandydat, pytany o swoje szanse na drugą turę. Stwierdził, że jego prawdziwe poparcie widać na spotkaniach w terenie, kiedy zbierają się tysiące zwolenników, głównie ludzie młodzi.

"Jeśli wybory parlamentarne będą znowu sfałszowane, to ludzie wyjdą na ulice"

W kontekście październikowych wyborów do Sejmu i Senatu lider partii KORWiN wyraził obawę, że mogą zostać sfałszowane. - Były takie przypadki, że ludzie do mnie przychodzili, mówili, że głosowali całą rodziną, później w komisji było zero głosów na nasza partię - oświadczył.

- Jak wybory będą sfałszowane, to ludzie wyjdą na ulice i obalą tę władzę - powiedział Korwin-Mikke. - Nienawiść do rządu wśród młodych ludzi jest ogromna - dodał

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (388)
Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice
Zaloguj się
 • moyokoyani

  Oceniono 1 raz 1

  Kto Chazrowie aszkenazi?

 • jottsp

  Oceniono 1 raz 1

  wyjda na ulice ? myslalem ze juz tam leza

 • Marian Mariański

  Oceniono 2 razy -2

  same negatywne komentarze o JKM ale to tylko na stronie tej kłamliwej żydowskiej gazety dla POlaków komentarze pozytywne oczywiści pewnie sam cadyk Michnik usuwa ale przyjdzie na was dzień szczura!

 • mefissto

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Korwin - kiedy miałem 18 lat też na pana głosowałem, ale 24 lata później ja dorosłem i zrozumiałem co to utopia i na czym polega demokracja, a pan ciągle pozostał osobą porywającą nastolatków płonnymi przemówieniami bo ich wiedza o życiu jest na marnym poziomie. Kiedy pan dorośnie

 • Janusz Senex

  Oceniono 3 razy 1

  -
  "Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice"
  ------------------
  Panie Mikke,wszyscy trzej ???

 • sla_osw

  Oceniono 1 raz 1

  No coz, w latach 90-tych przypadkowo Pan KM byl u tego samego szklarza, u którego i ja bylem (Mokotów, W-wa). Mądre przysłowie mówi (gość na chwile widzi na mile). I to tyle.

 • mdzj

  Oceniono 3 razy -1

  "Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice."

  Wszyscy trzej?

 • maryq

  Oceniono 2 razy -2

  logika cepa - moim konkurentem jest Duda, dlatego będę atakował Komorowskiego. Śmiech na sali. Pusty

 • partia

  Oceniono 6 razy 0

  To będzie jedna ulica, na więcej nie starczy. Proponuję Kozią, w Warszawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX