Prokuratura wszczyna postępowanie ws. molestowania w TVN

Warszawska prokuratura okręgowa z urzędu wszczęła postępowanie sprawdzające ws. molestowania i mobbingu w stacji TVN.
POLUB NAS
Jak powiedział w rozmowie z TOK FM rzecznik prokuratury Przemysław Nowak, śledczy chcą zbadać, na czym polegały przypadki molestowania, oraz dowiedzieć się, kim są wspomniane we wczorajszym komunikacie TVN trzy ofiary "niepożądanych zachowań". Prokuratura będzie się domagała wglądu do raportu przygotowanego przez komisję, która pracowała w TVN.

Postępowanie sprawdzające potrwa 30 dni. Następnie śledczy zadecydują, czy istnieją podstawy do wszczęcia dochodzenia.

Doniesienia medialne

Na początku lutego tygodnik "Wprost" napisał o molestowaniu seksualnym w jednej ze stacji telewizyjnych. Opublikowano wtedy relację anonimowej "znanej dziennikarki", która miała być molestowana przez byłego przełożonego, "bardzo popularną twarz telewizyjną, szefa zespołu w jednej ze stacji". W artykule była również mowa o mobbingu i dyskryminacji. Nie podano jednak nazwy stacji ani żadnych nazwisk.

W mediach pojawiały się spekulacje, że chodzi o szefa "Faktów" TVN Kamila Durczoka. Te plotki potwierdził później sam tygodnik. "Po kilku tygodniach badania sprawy możemy już napisać, że przypadków molestowania i mobbingu dopuszczał się Durczok" - pisała redakcja "Wprost",  zamieszczając kolejną anonimową rozmowę z - jak twierdzi gazeta - ofiarą Durczoka.

Durczok zaprzecza, TVN kończy z nim współpracę

Rewelacjom gazety zaprzeczył sam dziennikarz. - Nigdy nie molestowałem żadnej kobiety. Czym innym jest styl zarządzania. Ja jestem cholerykiem, czasem wybuchałem w pracy -  mówił w stacji radiowej TOK FM.

Wczoraj komisja pracująca w TVN w specjalnym komunikacie poinformowała, że wykryła trzy przypadki niepożądanych zachowań w stosunku do pracowników stacji - w tym mobbingu i molestowania. Pokrzywdzonym osobom wypłacono odszkodowania w wysokości półrocznego wynagrodzenia. Zarząd TVN poinformował też o zakończeniu współpracy z Kamilem Durczokiem w trybie natychmiastowym i za porozumieniem stron.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (189)
Prokuratura wszczyna postępowanie ws. molestowania w TVN
Zaloguj się
 • Lena L

  Oceniono 1 raz 1

  Przypuszczam,ze ofiarom zaplacono za milczenie, a nie odszkodowanie. Niech temu tez sie przyjrzy prokuratura,czy nie bylo tam jakiejs klauzuli.Poza tym Durczok powinien byc zwolniony dyscyplinarnie, a oni pozwolili mu normalnie rozwiazac umowe.
  Jestem za tym,zeby prokuratura sie dobrala do TVN-u, bo wyglada na to,ze sprawa byla tuszowana od poczatku do konca.

 • 7rewrer7

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze,że są dobrzy prokuratorzy.Chłop w sukience dla nich nie ruszany a w spodniach musi być zajeb....Amen.

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz -1

  Nasza wspaniała prokuratura (po społecznym wyjaśnieniu problemu) już się obudziła i będzie oskarżała kogo się tylko da a przy okazji jakiegoś redakcyjnego szefa a ja nie wiem tylko po co i za czyje pieniądze.

 • starszy-65

  0

  Nasza wspaniała prokuratura (po społecznym wyjaśnieniu problemu) już się obudziła i będzie oskarżała kogo się tylko da a przy okazji i niejakiego Durczoka nie wiem tylko po co i za czyje pieniądze.

 • june-of-44

  0

  Jak mawiał detektyw Ostrowski "Nie ma cię śmieciu....jesteś pozamiatany...."

 • june-of-44

  Oceniono 1 raz 1

  Kamilowi pali się przy d.u.p.i.e......już nie jest taki hej do przodu.
  Ja bym zainteresował prokuraturę "stylem pracy" Tomusia Lisa. Niech jego podwładni przełamią w końcu zmowę milczenia, niech wynurzą głowę z tego szamba i nabiorą świeżego powietrza w płuca....
  Teraz niech "Wprost" upoluje i zgrilluje te ikonę zakłamanej telewizji....

 • donald-tusek

  Oceniono 2 razy 2

  Wielowieyska - dziennikareczko dzięki tatusiowi, gdzie jest twój DURCZOK???

 • zorro7007

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego TVN nie zawiadomiło prokuratury po zakończeniu śledztwa? Dlaczego skoro uznała Durczoka winnym rozwiązała z nim umowę o pracę za porozumieniem stron a nie dyscyplinarnie? Dlaczego w TVN jest cisza i nikt nie mówi o aferze?

 • kontest_two

  Oceniono 4 razy 2

  Jacku Żakowski, Dominiko Wielowieyska, Wojciechu Czuchnowski, Moniko Olejnik, Grzegorzu Miecugow, Kazimiero Szczuko, Kingo Dunin - wy to widzicie i nie grzmicie? No, chyba, że na razie mowę Wam odjęło i ostrzycie swoje pryncypialne pióra, żeby zaatakować z pełną mocą jak Corega Tabs?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX