Miller zapowiada: SLD będzie współrządzić Polską

Leszek Miller wierzy, że Magdalena Ogórek zdobędzie przynajmniej 14 proc. w wyborach prezydenckich. Choćby dlatego, że rozpoznaje ją 74 proc. wyborców, a ?na taki wynik inni politycy pracują wiele lat?. Szef SLD szykuje się już do jesiennych wyborów, które mają przynieść partii władzę. Zapowiada, że na listy nie trafią ci, którzy krytykują start Magdaleny Ogórek w wyścigu o prezydenturę.
Sondaże dają kandydatce SLD Magdalenie Ogórek 6-8 proc. poparcia. Leszek Miller wierzy, że 10 maja wynik będzie znacznie lepszy. Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w rozmowie z "Rzeczpospolitą", przekonuje, że po wyborach prezydenckich nie będzie mowy o zmianach partii, ze względu na słabszy wynik niż w 2010 roku. A wtedy Grzegorz Napieralski zdobył niespełna 14 proc.

Dobry wynik Magdalena Ogórek uzyska m.in. dzięki dużej rozpoznawalności. "Według sondaży pani Ogórek ma 74 proc. rozpoznawalności. Na taki wynik inni politycy pracują wiele lat" - mówi Leszek Miller.

Jesień przyniesie władzę

Wybory parlamentarne są przygrywką przed jesienną walką o władzę. Szef SLD zapowiada, że wybory parlamentarne przyniosą jego partii sukces. Niedowiarkom odpowiada: "Na gruzach SLD nie powstanie nowe ugrupowanie polityczne, bo Sojusz nie zamieni się w gruzowisko".

Według Millera, po wyborach parlamentarnych "szykuje się ciekawy scenariusz polityczny". Lider największej partii lewicowej zapowiada, że jego partia "będzie współrządzić Polską".

Choć od razu też zapowiada, że nie bierze pod uwagę koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Leszek Miller doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wiele politycznych gwiazd będzie szukać miejsca na listach wyborczych, które dają szansę na poselski mandat. Ale już teraz stawia twarde warunki. Pytany przez "Rz" o ewentualny start z listy Sojuszu Ryszarda Kalisza, Marka Siwca czy Roberta Kwiatkowskiego odpowiada: "To oczywiste, że ci, którzy będą atakować kandydatkę Sojuszu Magdalenę Ogórek, nie znajdą się w przyszłości na listach".

Więcej o:
Komentarze (83)
Miller zapowiada: SLD będzie współrządzić Polską
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Ogórek to był wynalazek desperata. Tonący Ogórka się chwyta. I opowiada, że na Ogórku wypłynie :). A juści... A "rozpoznawalność"? Kabaretowy pomysł "Barbie na prezydenta" budzi powszechne rozbawienie i ciekawość, ale co z tego? Jakby Miller wystawił do wyścigu cielę o dwóch głowach, to "rozpoznawalność" byłaby 100% :).

 • kosmita2015

  0

  Coraz głębiej do sedna, panna złotowłosa z Czteroroga, na jeżu, jak się okazuje, a nie na niedźwiedziu. Znów coś pomyliłem. Myślałem, że chodzi o jaskółki, albo oj dana, dana, a to wcale nie jest bez znaczenia.

 • jan.w2

  0

  Miler stary głupi komuchu przestań bredzić.

 • ahsowa

  0

  Panie Miller miał pan piękny sen ale pora się obudzić i pomyśleć realnie choć z drugiej strony lepszy komunista niż pisowiec

 • Oceniono 3 razy 1

  blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/695778,czy-putin-zabil-niemcowa-czy-duda-ogorek-jarubas-kukiz-popieraja-zabojce.html Zabicie Niemcowa wyklarowało sytuację polityczną w Europie. Trzeba opowiedzieć się. Jeśli jesteś za odmową pomocy militarnej Ukrainie, to grasz w jednej drużynie z politycznymi zabójcami. Jeśli zaś opowiadasz się za wspieraniem Ukrainy, to jesteś przeciwko mordercom. Siły polityczne, stojące za zastrzeleniem Niemcowa, mają z pewnością wpływ na obecną politykę rosyjskiego establishmentu. Nie jest więc ważne czy Putin stoi za tym morderstwem. Ważne jest to, że mordercy popierają Putina, czyniąc go swoim, politycznym zakładnikiem. Ci kandydaci na urząd Prezydenta RP, którzy odmawiają wspierania Ukrainy stawiają się po jednej stronie barykady z zabójcami Niemcowa. W Polsce są to: Andrzej Duda, Magdalena Ogórek, Jarubas i Kukiz. Czy chcemy mieć Prezydenta, który milczy w obliczu strzelania przez służby specjalne do polityków? Czy na to pytanie odpowiedzą: Kaczyński, Miller i Piechociński?

 • zumzum0

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mówi tylko ten kto naprawdę rządzi w Polsce .
  W Polsce rządzi kościół katolicki bo ani razu nie powiedział że to robi .
  Milczenie jest złotem a mowa srebrem. To wykorzystuje kościół w Polsce.

 • v.prl.pisiorow

  0

  jaką rozpoznawalność miał KONONOWICZ panie Miller?

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 2 razy 2

  jaką rozpoznawalność miał KONONOWICZ panie Miller?

 • Anna ESz.

  0

  Jerzego Urbana rozpoznaje chyba jeszcze wiecej ludzi, a jednak nie wybiera sie on do rzadzenia krajem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX