MSZ Austrii: Bojownicy IS porwali 9 cudzoziemców w Libii

Bojownicy Państwa Islamskiego są sprawcami porwania 9 cudzoziemców na polu naftowym al-Ghani w środkowej Libii - podało austriackie MSZ, powołując się na "sprawdzone informacje". Na miejscu ścięto ośmiu strażników instalacji naftowych.
POLUB NAS
Porwani to Austriak, Czech, czterej Filipińczycy, jeden obywatel Bangladeszu, jeden Ghany oraz jedna niezidentyfikowana osoba - poinformował austriacki resort spraw zagranicznych. - Wiemy, że nie byli ranni, gdy wywożono ich z pola naftowego al-Ghani - oświadczył rzecznik MSZ.

Porwani pracowali dla austriackiej firmy VAOS Oil Service. Oprócz siedziby w kraju ma ona swe oddziały na Malcie i w Trypolisie. "Pracujemy w ścisłej współpracy ze sztabem kryzysowym austriackiego MSZ" - napisała firma VAOS w e-mailu.

Służby ochrony instalacji naftowych poinformowały w sobotę, że odzyskały już kontrolę nad polem al-Ghani, gdzie w piątkowym ataku zginęło co najmniej 11 strażników; ośmiu z nich zostało ściętych.

Na polu naftowym al-Ghani zawieszono wydobycie na dwa tygodnie przed atakiem islamistów i większość robotników wyjechała do Trypolisu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!