"Duda to tylko kostium. Pod kostiumem jest ten co zawsze, taki sam jak zawsze - Kaczyński"

"Kaczyński przebiera się przed każdymi wyborami. Za każdym razem widzimy wersję soft-Kaczyński: kochającego dziatwę, Gierka, Oleksego, a może i Ruskich. Trzeba było więc wymyślić nowy fortel. I wymyślono. Dudę. Duda to wyłącznie kostium Kaczyńskiego" - napisał Tomasz Lis w "Newsweeku". Wg publicysty, głosy w wyborach oddane na Andrzeja Dudę, to poparcie dla "przemiany Polski w zaścianek".
Tomasz Lis przestrzega, by nie dać się uwieść czarowi kandydata PiS na prezydenta. Bo według redaktora naczelnego "Newsweeka", Andrzej Duda to kolejne wyborcze zagranie Prawa i Sprawiedliwości, które ma przysłonić wyborcom dobrze znaną twarz partii.

"To może być szwindel dekady. Jarosław Kaczyński, który wie, że nie wygra wyborów jako Kaczyński, chce je wygrać jako Andrzej Duda. Nie ma Dudy kandydata na prezydenta, a za chwilę pewnie na premiera - Duda to wyłącznie kostium Kaczyńskiego" - napisał Lis w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Publicysta przypomniał, że PiS konsekwentnie testuje podobne pomysły od lat. "Kaczyński przebiera się przed każdymi wyborami. Za każdym razem widzimy wersję soft-Kaczyński: kochającego dziatwę, kotki, Gierka, Oleksego, a może i Ruskich. Trzeba było więc wymyślić nowy fortel. I wymyślono. Dudę.

Dudę opakowano jako młodego, dynamicznego, nowoczesnego polityka przyszłości. Warto jednak zajrzeć za baloniki i konfetti. Co widzimy? Widzimy PiS w najczystszej postaci, doskonałą PiS kwintesencję".

Polska jak zaścianek

Zdaniem Tomasza Lisa, program kandydata PiS na prezydenta zawiera wyłącznie to, co dobrze znamy z działalności Prawa i Sprawiedliwości. Są więc hasła obiecujące obniżenie wieku emerytalnego, likwidację gimnazjów i powrót prokuratury pod kontrolę ministra sprawiedliwości.

"Żadnej nowej propozycji, żadnej inspirującej idei, nic oryginalnego, a przede wszystkim własnego. Duda ani na milimetr nie odchodzi od PiS-owskiej doktryny, która zaiste nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek przyszłością" - podkreśla szef "Newsweeka".

Lis nie ma wątpliwości, że głosowanie na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, "a jesienią zapewne na kandydata na premiera", byłby tak naprawdę "głosowaniem na tak kochaną przez Orbana i Kaczyńskiego demokrację nieliberalną oraz za przemianą Polski w zaścianek".

Więcej o:
Komentarze (62)
"Duda to tylko kostium. Pod kostiumem jest ten co zawsze, taki sam jak zawsze - Kaczyński"
Zaloguj się
 • wojtek2784

  Oceniono 2 razy 0

  Lis to tylko kostium pod kostiumem hiena

 • edik.921

  Oceniono 1 raz -1

  jedynie Duda jest ogarniętym kandydatem z tego całego towarzystwa, a wszyscy jesteśmy zmęczeni aktualnym stanem rzeczy w Polsce. Młodzi zmuszeni do emigracji z roku na rok % emigrantów rośnie, do czego to podobne abyśmy żyli w kraju, w którym nie stać cie na zakup własnego mieszkania :/.... zero perspektyw, a pracodawcy oferują na prawo i lewo umowy śmieciowe. Można by tak wymieniać i wymieniać, a i tak nic to nie zmieni bo Bronek ma to gdzieś, z resztą widać to na załączonym obrazku, zero chęci do działania: www.youtube.com/watch?v=eDSL6P2rBY4

 • unamatita

  Oceniono 12 razy 2

  "Duda to tylko kostium. ", a ty Tomku wytrzyj z kącików ust kał rządzących!
  u.

 • jacek-1111

  Oceniono 7 razy -1

  pan Lis ma nas za kretynów i straszy PiS-em choć PO nas puszcza z torbami,sprzedało cały dobytek, zostały lasy które tez próbuje sprzedać.

 • krusnik02

  Oceniono 10 razy 0

  Ale się Bronek boi tego Dudy skoro nawet Lisa spuścił ze smyczy...

 • leming_2015

  Oceniono 12 razy 2

  Idzie czas zmian , aby mainstreamowe media nie straciły resztek wiarygodności Panie Lisie, zostanie Pan strawiony i wypluty jak Durczok

 • rita57

  Oceniono 10 razy 0

  Ach ten Lis i jego maniana :)

 • zola149

  Oceniono 10 razy 0

  Andrzej Duda zostanie Prezydentem . Wszyscy na niego głosujemy. Polsce potrzebne są zmiany , a nie trwanie w bylejakości . Górnicy , lekarze, kolejarze , rolnicy , nauczyciele, przewoźnicy , emeryci - wszyscy są niezadowoleni z życia w Polsce. Komu jest dobrze ?? tym co przy korycie .Potrzebne są zmiany

 • olecki11

  Oceniono 14 razy 0

  duda to kostium a przudupas złodziei z peło lis zawsze na posterunku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX