Komentarze (74)
Makowski: słuchając polskiego Kościoła, można mieć wrażenie, że Jezus nauczał tylko o seksie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tp70

  Oceniono 11 razy 11

  Rydzyk, Dec, Dydycz to przecież starzy lubieżnicy !
  Są chodzącym wstydem dla 2-tysięcznego Kościoła.

 • hbire

  Oceniono 7 razy 5

  zgadzam się z panem Makowskim, choć jak już zabrał publicznie głos to mógł się staranniej przygotować i powiedzieć więcej

 • jaroslavhasek

  Oceniono 9 razy 7

  W filmie dokumentalnym "Deliver us from evil" jest świetnie pokazane, jak klechy interesują się seksem, a przełożeni ich chronią. Polecam obejrzeć.

 • lehoo

  Oceniono 7 razy 5

  A niby co w tym dziwnego ? Jeśli traktować człowieka jako wielowejściowy obiekt sterowania, to wzmocnienie kanału o nazwie "seksualność" należy uznać za spore. Każdy, kto może i nie może chętnie by przy nim majdrował.

 • litrahalf

  Oceniono 8 razy 8

  Pieniądze już mają zatem może im już tylko chodzić o seks i władzę. Podobno jest ktoś, gdzieś ponad tym wszystkim. Ale to tylko podobno, więc nie ma się czym przejmować.

 • clash67

  Oceniono 10 razy -6

  Każda religia bazuje i zarabia na elementarnym ludzkim strachu przed śmiercią, to oczywista oczywistość.
  Natomiast Instytut Obywatelski rzeczywiście zajmuje się wykluczonymi, zwłaszcza z MSW.

 • stan-1

  Oceniono 10 razy 10

  Chłopakom w kieckach wszystko kojarzy się d..ą.

 • faustxyz

  Oceniono 16 razy 12

  10/10. Makowski stwierdził fakt. Tym się właśnie kk zajmuje - bredzeniem o d...e Maryni i Mariana, a cała ich aktywność, zwą to ewangelizacją, to szczucie na tych nielicznych, którzy nie pozwalają sobie włazić na łeb.
  Jednym z powodów obsesji seksualnych kleru jest to, że aż ich skręca, że mimo ich wysiłków społeczeństwo polskie się liberalizuje i seks nie jest już tabu, nie jest uważany za coś brudnego, złego. Przy okazji zmian w świadomości ludzi wylało misternie kamuflowane szambo z pedofilią kleru. Kk odwraca uwagę od swojego gnoju, chcąc przerzucić winy za swe zboczenie, z nieludzkiego celibatu i produkcji psycholi przez tę sektę, na liberalne społeczeństwo. Kler w średniowieczu prowadził burdele i czerpał korzyści z nierządu biednych dziewczyn oraz od zarania haniebnie tuszował pedofilię kleru. A przy tym potrafił gadać o grzechu rozpusty przez setki lat. Wystarczy jedna refleksja - przez setki lat kler potrafił zastraszać ofiary pedofilii, maltretowania, handlu dziećmi, niewolnictwa dzieci i młodych kobiet. Tak pięknie było, aż dopiero w XX w. wylało kościółkowe szambo. Straszne rzeczy - liberalne społeczeństwa, Internet, wyśmiewanie klechów pier... głupoty. Tacy brzydcy, niedobrzy i niewdzięczni ludzie nie dają się dalej ogłupiać w imię dobrobytu, komfortu kk i zaspokajania popędu klechów kosztem dzieci.

 • zocha688

  Oceniono 16 razy 10

  Jezus mowil o milosci dobroci i wybaczaniu, to co mówi KK z Bogiem nie ma absolutnie nic wspólnego.

 • apademak

  Oceniono 32 razy 26

  Kościół stara się podtrzymywać lęk, ponieważ lękiem najłatwiej uwarunkować postępowanie człowieka - manipulować nim. Z innej strony - fizyczność, jako najbardziej pierwotny, podstawowy aspekt istnienia, stanowi najskuteczniejszą platformę kulturowego oddziaływania.
  Oddziaływanie więc lękiem na fizyczność - tzw. opresyjność cielesna jest od dawna znanym i stosowanym narzędziem manipulacji i podporządkowywania, typowym dla władzy autorytarnej. Nasze społeczeństwo, po latach maltretowania autorytarnymi metodami sprawowania władzy, stało się na nie podatne. Urzędnicy kościelni wykorzystują to w haniebny sposób do swoich celów, z których najważniejszym wydaje się niestety (jak to wskazuje większość komentatorów artykułu) uczynienie normy ze swoich własnych deficytów emocjonalno-cielesnych). Inne sprawy pozostały daleko w tyle.
  A chrześcijaństwo tli się gdzieniegdzie nieśmiało, jakby zeszło do podziemia i coraz mniej go widać :-(.

 • 66ab

  Oceniono 28 razy 24

  Glodnemu chleb na myśli, a nażartemu z nudow chędożenie

 • jankbh

  Oceniono 46 razy 40

  Prosta sprawa - potrzeby seksualne, kształtujące naszą osobowość i więzi międzyludzkie, należą do naistotniejszych dla człowieka. Kościół kontrolując naszą seksualność przejmuje nad nami nieograniczoną władzę, a wzbudzając w nas poczucie winy za faktycznie nieistniejące grzechy uzależnia nas od woli swych funkcjonariuszy. Jest to byznes lepszy od wciskania emerytom garnków czy HD - za puste obietnice otrzymuje majątek i pełne posłuszeństwo otumanionego społeczeństwa, więc gdzie tu miejsce na głoszenie jakiejś ewangelii.

 • Oceniono 64 razy 58

  Kościół może pouczać, ale tylko swoich wyznawców! i może to robić wyłącznie na obszarze swojej parafii!
  kiedy więc władze Polski przestaną udawać, że nie widzą iż kościół polski łamie konstytucyjne prawo, które mówi o rozdziale kościoła i Państwa!
  to co sie dzieje w Polsce to zakrawa na kpinę z wolności i swobód obywateli

 • nedlog123

  Oceniono 37 razy 31

  Kościol byl i jest siedliskiem oraz propagatorem ciemnoty. Na szczescie zastepuje go Facebook.

 • ministrant1-pl

  Oceniono 58 razy 54

  Gdyby Jezus pokazał się teraz w Polsce to pewnie nie dożył by jutra, bo polski K.kat w obronie swoich wywalczonych wartości ukrzyżował by Jezusa jeszcze raz i to bez znieczulenia za wpieprzanie się w interes i nie swoje sprawy.

 • dziadekjam

  Oceniono 56 razy 50

  Makowski zauważa, że polski Kościół dużo lepiej potrafi zarządzać grzechem i strachem człowieka niż miłosierdziem i nadzieją.
  ======================================================================
  A najlepiej zarządza kasiorką złupioną z Polaków...

 • jerzysm42

  Oceniono 55 razy 49

  Czy przeciętny polski katolik wie czego nauczał Jezus?
  Wie tylko to co mu powiedzą klechy, a oni potrafią wybrać odpowiednie dla siebie fragmenty i tak ogłupić "lud boży", że to oni w kościele są ważniejsi niż cała trójca święta.

 • poiuytrewq0987

  Oceniono 70 razy 64

  Dotykając tematu seksu klechy wzbudzają poczucie winy u ciemniaków. A tych są w Polsce miliony. W sejmie, rządzie, wszędzie pełno takich, co boją się księdza. Sutanna wzbudza u ludzi strach. Niestety.

 • night.owl

  Oceniono 26 razy -18

  Nie zupełnie. Ale fakt, czytając polskie gazety, można mieć wrażenie, że Kościół tylko o tym mówi, nic dziwnego - pod artykułami na takie tematy bedzie najwięcej komentarzy. Ludzie się pod wzburzać i kłócić. Tymczasem miłosierdzie i nadzieja słabo się w mediach sprzedają.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 77 razy 67

  Nie trzeba być jakoś specjalnie analitykiem życia społecznego żeby zauważyć ze 90% wypowiedzi episkopatu tycza się tego kto z kim, jak i dlaczego chodzi do łóżka.
  Reszta wypowiedzi to oczywiście pouczenia na temat życia w rodzinie i wychowania dzieci!
  Na szerzenie ewangelii wielebni nie maja już czasu :-)
  P.S. W Gdańsku ów plakat o konkubinacie zawisł na ogrodzeniu szkoły, ciekawy jestem krzyku KK gdyby tak ktoś nakleił na fasadę jakiejś bazyliki plakat np o propagowaniu tabletki "po"?

 • endrju1521

  Oceniono 89 razy 75

  Kiedy bowiem człowiek uważnie słucha Kościoła, a w Polsce ludzie wciąż jeszcze tak robią (jak długo, to już zależy od samych księży i ich świadectwa ), to posłyszy w zasadzie jedno wielkie "NIE". Nie dla konwencji antyprzemocowej, nie dla ustawy o in vitro, nie dla związków partnerskich - pisze Makowski, filozof i teolog.

  ===================================

  Tego co słyszysz na tematy łóżkowe, nie mówi żaden Bóg ! ! ! !

  To mówi polski "kościół", tfu, katolicki ! ! ! !

  To matoły, które nie znają nawet swojego kodeksu kanonicznego :

  Kan. 219 - Wszyscy wierni mają prawo być wolni od jakiegokolwiek przymusu w wyborze stanu życia.

 • jatoja27

  Oceniono 71 razy 55

  Witamy w Katolandzie... Moralność "prawdziwego katolika" jest bardziej zgniła niż Kalego!

 • fakiba

  Oceniono 56 razy 44

  Klechy tylko straszyć potrafią , i straszą skutecznie , bo coraz mniej wystraszonych owieczek , uczęszcza na ich prelekcje i daje się jeszcze za to straszenie oskubać

 • iremus

  Oceniono 53 razy 39

  Makowski: słuchając polskiego Kościoła, można mieć wrażenie, że Jezus nauczał tylko o seksie
  ____________________________________________________________
  Ależ skąd. Nauczał przede wszystkim jak unikać podatków i ściągać haracz m.in. na tacę.

 • zumzum0

  Oceniono 91 razy 71

  Panie Makowski . Słuchając Polskiego kościoła można jedynie skretynieć , i to najbardziej na świecie . Nikt tak nie ogłupia Polaków i robi z nich kretynów jak Polski kościół .

 • fakiba

  Oceniono 107 razy 93

  Klechy zajmują się seksem , bo zakazany owoc najbardziej smakuje , a głodnemu chleb na myśli

 • pan.szklanka

  Oceniono 133 razy 107

  Skąd to zdziwienie? Po tygodniu wstrzemięźliwości seksualnej (wliczając grzeszną masturbację) przeciętny facet myśli w zasadzie tylko o jednym. Po miesiącu takiej wstrzemięźliwości, dalej myśli o jednym, ale za to ze wszystkim co nie ucieka na drzewo. A w księdzu Oko zbiera się od półwiecza.

 • woter37

  Oceniono 39 razy -33

  Jakoś wybiórczo pan Makowski słucha polskiego Kościoła, pewnie nie chodzi na msze ...

 • boguslawbch6808

  Oceniono 49 razy 33

  A po co Kościół Kat. wymyślił spowiedź?
  Żeby DMUCHAĆ na zimne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX