Rozenek w Platformie? Kidawa-Błońska: Na ogół PO mu nie odpowiadała. Chyba nie zmieni poglądów w dobę

- Wyjście z klubu konkurencji nie jest warunkiem wystarczającym wejścia do PO - mówiła w Poranku Radia TOK FM Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu, pytana o przejście Andrzeja Rozenka, byłego już posła Twojego Ruchu, do PO. - Na ogół wszystko, co robiła PO, bardzo mu nie odpowiadało - przypomniała polityczka.
Po odejściu z Twojego Ruchu Andrzej Rozenek przymierzany jest do nowych ról. Najwięcej słychać o jego rzekomym przejściu do PO. Prym wiedzie tu Janusz Palikot, któremu Rozenek de facto rozbił klub parlamentarny. - Andrzej Rozenek, zastępca Jerzego Urbana, dogaduje się z Platformą - grzmiał wczoraj lider Twojego Ruchu. Wczoraj dorzucił, że Rozenek został "politycznie skorumpowany przez PO".

"Tak łatwo premier ministerstw nie rozdaje"

Okazją do zweryfikowania tych słów była wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, rzeczniczki rządu, w Poranku Radia TOK FM. - Ewa Kopacz ma ministerstwo dla Rozenka? - zapytał Jacek Żakowski. - Tak łatwo premier ministerstw nie rozdaje - zaprzeczyła Kidawa-Błońska.

Co się dzieje na lewicy? Rozenek, Napieralski, Nowacka... >>>

- Jeśli jakikolwiek poseł odchodzi z klubu, pierwsze pytanie, jakie pada, to czy przychodzi do PO. Wiem, że Platforma jest największa, ma potencjał i wielu polityków chciałoby odbudować w niej swoją pozycję polityczną. Ale to nie jest tak, że wyjście z klubu konkurencji jest warunkiem wystarczającym wejścia do PO - wyjaśniła Kidawa-Błońska.

"PO jest różnorodna"

Czy Rozenek pasowałby do PO, w której ostatnio znalazł się np. Jan Tomaszewski? - PO jest różnorodna, wiele osób mogłoby znaleźć tu miejsce. Mamy jednak swoje zasady i nie wszyscy się w tym mieszczą - zaznaczyła rzecznik rządu. Przyznała, że Rozenek był aktywnym posłem, jednak do jej partii sporo mu brakuje. - Na ogół wszystko, co robiła PO, bardzo mu nie odpowiadało, więc trudno, by ktoś odpowiedzialny w ciągu doby zmienił swoje poglądy - skwitowała.

Więcej o:
Komentarze (37)
Rozenek w Platformie? Kidawa-Błońska: Na ogół PO mu nie odpowiadała. Chyba nie zmieni poglądów w dobę
Zaloguj się
 • jojo148

  Oceniono 2 razy 0

  A co z Jerzym Urbanem?
  Będzie następny do Platformy??

 • olecki11

  Oceniono 6 razy 2

  patrząc na tego zidiociałego neofitę mosze kamińskiego to widać, że pełowskie szambo przyjmie każde goowno

 • jaroslavhasek

  Oceniono 3 razy 3

  Liczy się mandat. Kwestią drugorzędną jest, jakie będzie miał barwy klubowe.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 0

  PO może się zaklinać ale przyjęcie Konwencji jest tak wymowne i wymierzone w kościół i wiernych , że nie da się uniknąć pytania , dlaczego? Przecież przez pięć lat o to krytykowano Palikota i psy na nim wieszano w tej sprawie. Więc co się stało.? Ciekawe co na to powiedzą dotychczasowi wyborcy i czy zysk kochających inaczej, zrównoważy pokazanie środkowego palca takim pomysłom, przez część dotychczasowych wyborców. Hiena w przyrodzie jest pożyteczna ale w polityce niekonieczna.

 • almagus

  Oceniono 3 razy -1

  Da mu biskup na wybory?

  Lemingi kuda? A tam gdzie du du, da da!

  Tym co uczyli się czytać.
  Wieści z ewangelii.
  Co zapomnieli pisać.
  Poczyta przy niedzieli.

  Naród jest zagrożony.
  Ze strony popa i cara.
  Przez Watykan zgubiony.
  Pod niezdarą niezdara.

  Jakież z historii to znane.
  Pod bożym prawem wyższości.
  Nadzieje pokonane.
  W oszustwie uległości.

  Gdy zaczyna modlitwa.
  Fizykę od świętej Kingi.
  Gdy za księdzem gonitwa.
  Na skraj przepaści lemingi.

  2015-03-06 almagus

  almagus.blox.pl/html

 • kuma1

  Oceniono 6 razy -2

  Kaczyński wyrolował i wpuścił Milera w ślepy zaułek. Na resztki po sukcesie Twojego Ruchu rzucili się pozostali. Ponownie ogromny zapał i pospolite ruszenie Twojego Ruchu Palikota , będzie jedynym forum gromadzenia się ugrupowań aby Lewica w sumie mogła uzyskać swoje miejsce w Sejmie ok 20%. Miler okazał się polityczną wydmuszką i facetem krótkowzrocznym i zawistnym. Roztrwonił ogromną okazję dla zjednoczenia lewicy i jej siły politycznej.

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 2

  Rozenek do PO , a Palikot pewnie do muszki Miki się zaciągnie , z Wiplerem będą piękny duet tworzyć , jeden gorzałkę produkuje , a drugi "degustuje"

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 5

  niestety pierwsze przykazanie jakiegokolwiek polityka w Polsce brzmi:
  jeżeli moje poglądy i przekonania nie zgadzają się z tymi które prezentuje nowa partia do której mam zamiar wstąpić to...
  tym gorzej dla tych poglądów i przekonań :-)

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 0

  "...pytana o przejście Andrzeja Rozenka, byłego już posła Twojego Ruchu, do PO. - Na ogół wszystko, co robiła PO, bardzo mu nie odpowiadało - przypomniała polityczka.
  ===================================================================
  A co to ma do rzeczy. Michaś Kamiński ksywa "Misiaczek" sobaczył PO i Tuska, a teraz za gwiazdę PO robi. Można? Można!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX