Żakowski: Niech prezydent szybko podpisze konwencję. Żeby to jajko dalej nie gniło i nie śmierdziało

Senat przyjął wczoraj ustawę ratyfikującą konwencję antyprzemocową. Teraz musi ją podpisać prezydent. - Warto to zrobić szybko, żeby jajeczko, które i tak jest politycznie nieświeże, nie gniło i nie śmierdziało dalej - apelował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.
Senatorowie poparli w głosowaniu ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Stosowną ustawę poparło 49 senatorów, przeciwnych było 38, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Przed głosowaniem z senatorami PO rozmawiali Ewa Kopacz i Jacek Rostowski, namawiając do poparcia konwencji (ostatecznie aż 11 senatorów PO nie głosowało, trzech było przeciw).

Wcześniej senatorowie nie poparli wniosku PiS o odrzucenie dokumentu. Teraz ustawa trafi do podpisu przez prezydenta (ma na to 21 dni). Następnie Bronisław Komorowski powinien ratyfikować samą konwencję.

Podpisze czy nie podpisze?

- Dzięki gwałtownej wizycie pani premier w Senacie udało się. Jan Rulewski nie dał rady popsuć święta, teraz pan prezydent ma taką szansę - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Ale może z niej nie skorzysta. Jest nadzieja, że szybko tę konwencję podpisze - dodał.

Jeszcze wczoraj Jan Lityński, doradca prezydenta ds. kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi, zapewniał, że Bronisław Komorowski podpisze ustawę. Jednocześnie jednak dość enigmatycznie zastrzegł, że prezydent będzie musiał się konwencji "przyjrzeć". W lutym Komorowski mówił, że "nie wyobraża sobie", by Polska jako jedyna nie przyjęła konwencji. Mimo to Anna Dąbrowska z "Polityki" pisała, że słowa prezydenta brzmią niepokojąco i może on próbować przeciągać ratyfikację umowy.

Smutne widowisko

- Warto to zrobić szybko, żeby jajeczko, które i tak jest politycznie nieświeże, nie gniło i nie śmierdziało dalej - mówił o ratyfikowaniu konwencji Żakowski. - Im szybciej prezydent zamknie problem, tym mniej głupot zostanie nawygadywanych, mniej idiotyzmów trafi do głów obywateli, którzy przecież, co zrozumiałe, nie czytają takich dokumentów i wierzą, co inni im na ten temat mówią - wskazywał publicysta.

- Głupoty, absurdy, treści kompletnie niezwiązane z tą konwencją, które zalewają biedne mózgi polskich obywateli, są jak Ocean Atlantycki - dodał prowadzący Poranek Radia TOK FM. - Im prędzej to smutne widowisko wokół konwencji się skończy, tym dla nas lepiej. Będzie można porozmawiać o rzeczywistych problemach - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (32)
Żakowski: Niech prezydent szybko podpisze konwencję. Żeby to jajko dalej nie gniło i nie śmierdziało
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz 1

  Chłop co ucieka
  Się do przemocy,
  Sam potrzebuje
  Chyba pomocy.

 • leming_2015

  Oceniono 2 razy 2

  Tytuł "gnijące jajo" pięknie oddaje sens tej konwencji

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 2

  Nieważna gospodarka , nieudolność sądów i prokuratur , brak sił wojskowych , chaos we wszystkich dziedzinach a szczególnie w prawie , szkolnictwie, rozrost biurokracji i jej trzynastki i niezasłużone premie, niepłacenie podatków przez obcy kapitał, setki tysiące topionych przez franka, brak przemysłu, etc.. Tylko związki partnerskie i konwencja nas uratują Że też przyszło nam żyć pod taka władzą i z mendami w mendiach ! HAŃBA !
  Niemcy i Anglia nie ratyfikowały i nie ma tam dyskusji o opcji "konwencja". W Polsce 'przemoc' jest w śladowej ilości w porównaniu z Niemcami , Szwecją, Danią, Albionem itp.
  Kiedyś leninom w ZSRR lizali tyłki, teraz lizanie i serwilizm pozostały osłom i ich władzy, tylko kierunek hańby się zmienił !
  Żakowski jesteś częścią hańby- liżesz wszystko, co deprawuje Polskę - jesteś adwokatem diabła.

 • plautilla

  Oceniono 3 razy 1

  www.youtube.com/watch?v=lGuoITrkuVg wywiad z Agatą Kowalską,żoną Mariana Kowalskiego – przyszłego Prezydenta Polski.
  Nieważna gospodarka , nieudolność sądów i prokuratur , brak sił wojskowych , chaos we wszystkich dziedzinach a szczególnie w prawie , szkolnictwie, rozrost biurokracji i jej trzynastki i niezasłużone premie, niepłacenie podatków przez obcy kapitał, setki tysiące topionych przez franka, brak przemysłu, etc.. Tylko związki partnerskie i konwencja nas uratują Że też przyszło nam żyć pod taka władzą ! HAŃBA ! Niemcy i Anglia nie ratyfikowały i nie ma tam dyskusji o opcji "konwencja". W Polsce 'przemoc' jest w śladowej ilości w porównaniu z Niemcami , Szwecją, Danią, Albionem itp.
  Kiedyś leninom w ZSRR lizali tyłki, teraz lizanie i serwilizm pozostały osłom i ich władzy, tylko kierunek hańby się zmienił !
  Żakowski jesteś częścią hańby- liżesz wszystko, co deprawuje Polskę - jesteś adwokatem diabła.

 • almagus

  Oceniono 4 razy 0

  .Tak mają utwory, a z wartościami chory.

  Seksobsesje, skryte wyuzdanie.
  Grzeszne przyłóż księdza oko.
  Ukrzyżowany wieśniak na ścianie.
  Matołki boże mierzą wysoko.

  Niepoświęcony poczęcia organ.
  Kobieta jak świnia nieczysta.
  Uwikłać metoda na pogan.
  I na kolana rzecz oczywista.

  Za złodziejem złodziej.
  Oszust na oszuście.
  Inkwizycji dobrodziej.
  Oczyszczony w odpuście.

  Na tłuste doopy trzeba kopa.
  Na matołów racjonalnej nauki.
  Kiedy to dotrze do chłopa?
  Przecież przyszłości to zbuki.

  2015-03-06 almagus

 • senior2244

  Oceniono 8 razy 4

  Ale senat podrzucił prezydentowi zgniłe jajo. Liczył że sprawa się przeciągnie do wyborów a tu nagle trzeba się określić czy prezydentem steruje episkopat czy prezydent ma własne zdanie.

 • ar.co

  Oceniono 9 razy -3

  Mam nadzieję, że prezydent dobrze rozważy, co mu się przed wyborami bardziej opłaci: jeśli nie podpisze, to głosów moherów, pisiorów i kleru i tak nie zdobędzie, a głosy popierających konwencję może stracić.

 • wodakrolewska

  Oceniono 6 razy -2

  Prezydent powinien wolno podpisywać, raz już szybko pisał to narobił błędów i wstydu

 • zec

  Oceniono 8 razy 2

  Nie podpisze Komorowski, to podpisze Grodzka, jak wygra wybory.
  ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX