"Jak chodziłem do szkoły, nikt nie pytał, tylko bach szczepionką!". "Ale dziś każdy ma prawo wyboru!"

- Jak chodziłem do szkoły, nikt nas nie pytał, czy chcemy się szczepić. Cała klasa szkła do pielęgniarki i bach! rączka po rączce - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Ale to się zmieniło i każdy ma prawo wyboru! - zaprotestowała Beata Małecka-Libera, wiceminister zdrowia. - W przypadku szczepień absolutnie niesłuszne - dodała.
Gościem Jacka Żakowskiego w Poranku Radia TOK FM była Beata Małecka-Libera, wiceminister zdrowia. - Z Zachodu idzie katastrofa szczepionkowa. U nas jeszcze tak źle nie jest, ale co z tym zrobić? Można zmusić pielęgniarki szkolne do tego, żeby wymuszały szczepienia? - pytał prowadzący.

Na Zachodzie powrót odry. Grozi także Polsce? >>>

- W Polsce, na razie, mimo ruchów antyszczepionokowych, mamy naprawdę dobrą sytuację - zaznaczyła Małecka-Libera. Podkreśliła, że zaszczepionych jest nawet 99 proc. dzieci i choć ostatnio pojawiło się kilka przypadków odry, "nie ma katastrofy ani alarmu". - I oby tak dalej - stwierdziła wiceminister.

Żakowski zaznaczył jednak, że niepokojąca jest nie tyle liczba nieszczepionych dzieci, co jej wzrost. - Musimy przede wszystkim edukować. Nie chodzi o zmuszanie obywateli, to musi być w świadomości rodzica, młodej matki - zaznaczyła Małecka-Libera.

"Cała klasa szkła do pielęgniarki i bach!"

- Nie chcę wspominać czasów słusznie minionych, ale miały zalety - zauważył prowadzący. - Jak chodziłem do szkoły, nikt nas nie pytał, czy chcemy się szczepić. Cała klasa szkła do pielęgniarki i bach! rączka po rączce - wskazywał. - Ale to się zmieniło i każdy ma prawo wyboru! - zaprotestowała Małecka-Libera.

- Słuszne czy niesłuszne? - zapytał Żakowski. - W przypadku szczepień absolutnie niesłuszne. I nieistotne, czy robi to szkoła czy lekarz rodzinny. Chodzi o to, żeby te dzieci były zaszczepione i żeby rodzice mieli świadomość wagi tego szczepienia. A to osiągniemy tylko przez edukację - powtórzyła. - Zanim wyedukujemy tych wszystkich rodziców, to zajmie epokę - westchnął Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (21)
"Jak chodziłem do szkoły, nikt nie pytał, tylko bach szczepionką!". "Ale dziś każdy ma prawo wyboru!"
Zaloguj się
 • radekpol127

  Oceniono 5 razy -3

  Oto glos moj, wyedukowanego antyszczepionkowca. Ludzie nie dziela sie na pro i przeciw szczepieniow ale na wyedukowanych w tym temacie i powtarzajacych tzw teorie uslyszane w TV czy od szkolnej pielegniarki. To funkcjonuje od lat, tak jak "prawda", ze rewolucja zaczela sie od strzalu z krazownika Aurora w Petersburgu. To klamstwo przez lata bylo akceptowane nawer przez wiekszych inteligentow niz wy , robiacy tutaj krytyczne wpisy. Zanim cokolwiek napiszesz o przeciwnikach szczepien, poznaj ich racje. Ja zainteresowalem sie problem po tym jak mojego przyjaciela dziecko, zaraz po szczepionce MMR (mieszkam w USA) zostalo zdiagnozowane , ze ma autyzm. Macie duzo do nadrobienia, polecam film za darmo, nowy film, moze dwa miesiace stary. Prosze googlowac:
  boughtmovie.net/free-viewing/
  Temat jest tak wielki jak wasza zatwardzialosc. Chetnie wymienie opinie o filmie, ale najpierw trzeba go ogladnac. Do konca marca 6tego jest za darmo, potem moga przyslac DVD, ja oczywiscie kupilem DVD aby pokazac dzieciom jak podrosna. Biala mafia , ktora istnieje dzieki wam takie rzeczy szybko usuwa. Polecam warto !! Jest tez mnostwo stron internetowych, polecam te profesjonalne: NVIC.org czy Vaccination Research Library prowadzona przez doktor Sherri Tenpenny. Polecam. No chyba nie chcecie byc jak katarynki powtarzajace za nieukami ?!!!

 • gorzki_pl

  Oceniono 5 razy -1

  nie wypowiadam się na temat słuszności szczepień (mam za mało danych ;) )
  ale podam fakty, byłem szczepiony na odrę - chorowałem na odrę
  Szczepienia na ospę u mnie też niezwykle skuteczne, kilka lat później chorowałem na ospę :P
  piszę o latach '60-tych gdzie nikt nie pytał o zgodę tylko szczepiono, wręcz przeciwnie był nakaz szczepień dzieci.

 • plorg

  Oceniono 22 razy -18

  Czytajcie uważnie jaka tęsknota za totalitaryzmem bije z tych PRLowskich pomiotów.

  "Cała klasa szkła do pielęgniarki i bach!"

  Dlatego kraje komunistyczne były najlepszym gruntem do testowania eksperymentalnych szczepionek dla zachodnich koncernów farmaceutycznych.

  "... każdy ma prawo wyboru! - zaprotestowała Beata Małecka-Libera, wiceminister zdrowia. - W przypadku szczepień absolutnie niesłuszne"

  To wypierd...j do Korei Płn. Tam odnajdziesz się jak u siebie w domu.

 • real_marek

  Oceniono 13 razy 9

  Trzeba pozywać tych niedouczonych debili o odszkodowania z powództwa cywilnego, a dzieci im zabierać za narażenie na utratę zdrowia i życia. Jakaś dyktatura ciemniaków się rozwija we wszystkich dziedzinach.

  Trzeba pozywać tych niedouczonych debili o odszkodowania z powództwa cywilnego, a dzieci im zabierać za narażenie na utratę zdrowia i życia. Jakaś dyktatura ciemniaków się rozwija we wszystkich dziedzinach.

 • drzejms-buond

  Oceniono 27 razy -19

  alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/47606-s%C4%85d-ujawni%C5%82-tajny-dokument-dotycz%C4%85cy-szczepie%C5%84
  p.s. 5-6 % lekarzy na świecie uznało za stosowne poddać się szczepieniom . A reszta?
  A reszta uznała ze to jednak szkodliwe.

 • dziadekjam

  Oceniono 33 razy 23

  Wolność, to szczęści dla mądrych, a nieszczęście dla idiotów, tylko idioci o tym nie wiedzą..

 • kde44

  Oceniono 42 razy 26

  Jak doszło do tego, że modna stała się ciemnota, zacofanie i tępota intelektualna?! Stawiam na wpływ zwiększonej ilości religii w szkołach i zmniejszenie wagi przedmiotów takich jak biologia. Przecież ci wszyscy debile antyszczepionkowi nie rozumieją totalnie nic z tego, co ich tak przeraża.

 • white_lake

  Oceniono 45 razy 37

  niestety, wolność i prawo wyboru to sprawy "nie dla idiotów"
  szkoda tylko, że idiotów mamy tak dużo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX