"Newsweek": Kaczyński zachwycony kampanią. "Kazał dosypać pieniędzy". Duda z podwojonym budżetem

- Prezes przekonał się, że warto zainwestować w tę kampanię. Kazał dosypać pieniędzy - mówi "Newsweekowi" nieoficjalnie polityk PiS. Wedle tygodnika to głównie efekt niedawnej konwencji Dudy, która zrobiła duże wrażenie na Kaczyńskim.
POLUB NAS
Poniedziałkowy sondaż Millward Brown, który po raz pierwszy tak wyraźnie pokazał, że Andrzej Duda ma realne szanse na II turę, z pewnością dał kandydatowi PiS sporo wiatru w żagle.

Jednak jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom " Newsweeka", Duda ma więcej powodów do radości. Tygodnik informuje bowiem, że w ostatnim czasie niemal podwojeniu uległ kampanijny budżet europosła PiS, co z pewnością pozwoli mu skuteczniej walczyć o Pałac Prezydencki z Bronisławem Komorowskim.

Dwa razy więcej pieniędzy na kampanię

"Newsweek" powołuje się na anonimowych polityków PiS, którzy twierdzą, że decyzję ws. funduszy na kampanię podjął sam Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Bo bardzo duże wrażenie zrobiła na nim konwencja Dudy sprzed miesiąca.

- Impreza była droga, kosztowała ponad 500 tys. zł, ale wyszła świetnie. Poparcie dla Dudy poszybowało, polepszyło się morale działaczy, a prezes przekonał się, że warto zainwestować w tę kampanię. Kazał dosypać pieniędzy - mówi informator tygodnika. W efekcie sztab kandydata PiS dysponuje dziś nie 5,5 mln zł, jak to było początkowo, ale sumą niemal dwa razy wyższą - 10 mln zł.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!