Nowy sondaż: PiS przed PO. A KORWiN przed PSL

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwycięzcą zostałoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedziła PO o 1 pkt proc. Zyskuje też partia KORWiN - o 1 pkt proc. wyprzedziła PSL.
PiS 35 proc. (wzrost o 5 pkt proc.), PO 34 proc. (wzrost o 3 pkt proc.) - tak się przedstawia czołówka sondażu preferencji politycznych Polaków według sondażu Millward Brown dla TVN24. Obie główne partie zyskały, ale więcej wyborców przekonało do siebie PiS - i prowadzi 1 punktem procentowym nad PO.

Spadek o 2 pkt proc. (do 8 proc.) zanotował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Partia Leszka Millera zachowała trzecie miejsce, ale po piętach depcze jej... Janusz Korwin-Mikke. Jego nowa partia KORWiN zdobyła o 1 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu i ma już 6 proc. poparcia. Spadek - o 1 pkt proc. - zanotował PSL. Partia Janusza Piechocińskiego może liczyć na 5 proc. głosów.

Korwin-Mikke i Palikot po 1 proc.

Najmniej wyborców - po 1 proc. - mają: Twój Ruch (spadek o 3 pkt proc.), Ruch Narodowy (spadek z 2 proc.) i dawna partia Janusza Korwin-Mikkego - Nowa Prawica - (bez zmian).

7 proc. badanych nie zdecydowała jeszcze, na kogo zagłosuje. 2 proc. badanych odmówiło odpowiedzi na pytania ankieterów.

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown 2 marca 2015 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca dorosłych osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (269)
Nowy sondaż: PiS przed PO. A KORWiN przed PSL
Zaloguj się
 • Pavel Kno

  0

  komor powinien przegrać taka jest moje marzenie po oddaniu głosu

 • jada9

  Oceniono 2 razy 2

  A nie mówiłem?!?

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 0

  A Hofman przed Świrosławem.

 • papaleone

  Oceniono 4 razy 0

  Ja wiem, ty wiesz i oni wiedzą, że niema takiej opcji aby PiS rządziło Polską.
  Nawet po wygranych wyborach!
  Tak więc nie podniecajcie sie, a mniej będzie bolało!

 • holzmilak

  Oceniono 1 raz -1

  Polaku! Czemuś biedny? Bo głupi.A czemuś głupi? Bo biedny. (bez urazy)

 • ukw8087

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe zjawisko.
  Jak sondaże są nie po myśli PiS-owców , to ci ostatni je negują , zarzucają nierzetelność , przekłamania , i inne cuda na kiju ...
  Jak ,, Sekciarzom '' się o 1 punkt poprawiło , i to w sondażu ,, kłamliwego TVN '' , to od razu strzelają korki od szampanów...
  Żałosna dziecinada.
  Tak żałosna , jak cały ten ,, Cyrk Jarosława ''....
  Poczekamy , zobaczymy.
  Ten się śmieje , kto się śmieje ostatni ...
  Finis coronat opus ( koniec wieńczy dzieło ) , taka jest rzeczywistość ....

 • zielona-galazka

  Oceniono 7 razy 1

  Zastanawiam sie nad stanem psychicznym 6% wyborcow ktorzy zadeklarowali chec glosowania na Mikkego i sadza ze robia to w swoim interesie. Nawet jesli wiekszosc uwaza to za swietny zart.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX