Palikot u Olejnik: Nie sprowadzajmy kampanii do absurdu. Potrzeba debat między kandydatami. Inaczej małpi cyrk

- Możemy do absurdu sprowadzić tę kampanię. Jeśli media nie doprowadzą do sytuacji, w której będą debaty między kandydatami, to będziemy mieli małpi cyrk w Polsce - mówił w "Kropce nad i" Janusz Palikot.
POLUB NAS
- Było naiwnością myślenie, że Rosja wpuści Borusewicza. Putin boi się scenariusza, że w Rosji będzie Majdan, że Rosjanie wystąpią przeciwko totalitarnej władzy, którą reprezentuje - powiedział Janusz Palikot, kandydat TR na prezydenta, w "Kropce nad i" w TVN 24.

Odniósł się tym samym do informacji, że Rosjanie nie zgodzili się na przylot do ich kraju marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Miał on uczestniczyć w pogrzebie zastrzelonego 27 lutego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

"To morderstwo to był cel Putina"

- To morderstwo to był cel Putina - miało ono pokazać opozycji, że nie ma świętych krów - uważa Palikot. Według lidera TR z inicjatywą delegacji na pogrzeb Niemcowa powinien wystąpić szef RE Donald Tusk. - Gdzie jest w tej sytuacji prezydent Europy? - pytał retorycznie Palikot.

Według niego "Polska jest chłopcem do bicia, niczego się nie uczy". - Inicjatywa Borusewicza była błędem. Powinna wyjść od Donalda Tuska - powtórzył Palikot. - Pan jest naiwny. Przecież Rosjanie też by go nie wpuścili i powiedzieli, że to reperkusje za sankcje - odparła na to prowadząca program Monika Olejnik.

- Tak, ale wtedy byłby przekaz, że to UE została tak potraktowana, a nie sama Polska. Nie widzi pani różnicy? Tego, jaką dziecinadą jest zagrywka Borusewicza? - odparł Palikot.

"Dość ośmieszania Polski!"

- Pan obraża marszałka Senatu - zarzuciła mu Olejnik. - Nie, ja po prostu nazywam rzeczy po imieniu - odciął się szybko lider TR. - Państwo dla tej kampanii zrobią wszystko - odparła na to dziennikarka. - Naprawdę pani nie widzi, że się znów ośmieszyliśmy? Dość tego, dość ośmieszania polskiego państwa przez nieodpowiedzialnych polityków typu Borusewicz czy Lech Kaczyński! - mówił wzburzony Palikot.

Olejnik powiedziała mu, że jest oburzona jego słowami pod adresem marszałka Senatu. - Pani się wpisuje w szereg tych ludzi, którzy pchnęli Polskę do zbombardowania, wybuchu powstania warszawskiego. W całą tę linię polityki historycznej: trupy ważniejsze, krew przelana. Nie, nie, nie! - wykrzyczał Palikot.

- Lepiej się poddać, niż zmarnować szansę na to, by Polska się odbudowała - uważa lider TR. - Czyli mamy leżeć plackiem przed Putinem? - zastanawiała się Olejnik. - Nie, trzeba załatwiać te sprawy racjonalnie - odparł Palikot. - Mówi pan jak Jarubas! - zarzuciła mu Olejnik. - Nie mam z nim nic wspólnego - odparł Palikot.

"Będziemy mieli w Polsce małpi cyrk"

Kandydat na prezydenta wypowiedział się też na temat kampanii wyborczej: - Jarubas miał ze mną debatować w "Kropce nad i", a jestem tu sam. Duda powiedział, że obniży wiek emerytalny, a nikt go nie pyta, jak i za ile. Pani Ogórek wystąpiła z kolei na jakimś bazarze, mówiąc, że Polska jest jak łąka - mówił o swoich konkurentach w wyścigu prezydenckim.

- Możemy do absurdu sprowadzić tę kampanię. Jeśli media nie doprowadzą do sytuacji, w której będą debaty między kandydatami, to będziemy mieli małpi cyrk w Polsce - uważa Palikot.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (106)
Palikot u Olejnik: Nie sprowadzajmy kampanii do absurdu. Potrzeba debat między kandydatami. Inaczej małpi cyrk
Zaloguj się
 • zielona-galazka

  0

  Ogorek, Mikke, Duda, Jarubas, Palikot.
  To jest dopiero malpi cyrk.
  A jak dodamy jeszcze Kukiza.

 • senior2244

  0

  Ten 1% poparcia odbiera mu resztki rozumu i logoki.

 • leming_2015

  0

  Małpa , zna się na małpim cyrku, jak nikt inny.

 • elzbieta09

  0

  Olejnik powiedziała mu, że jest oburzona jego słowami pod adresem marszałka Senatu
  __________
  Olejnik oburzyło obrażanie marszałka Senatu, ale nie oburzyło obrażanie pamięci nieżyjącego prezydenta Polski. Co za hipokryzja! A mnie oburza jej agresywność, chamstwo, brak dziennikarskiej kultury.

 • elzbieta09

  Oceniono 1 raz -1

  Palikot nie zauważył kompromitowania Polski przez jej obecnego prezydenta? Zauważył "łąkę" Olejnik, ale "swojego" penisa nie. Zestawił Borusewicza z nieżyjącym od 5 lat prezydentem, ale nie z tym, który obecnie łazi po krzesłach w parlamencie japońskim i polskich lotników porównuje do oblatywaczy drzwi od stodoły, oraz robi głupie żarty do prezydenta Obamy na temat Obamy żony. Obama nie zniżył się do poziomu Komorowskiego i nie odciął mu się podobnym dowcipem o p. Annie. Palikot popiera Komorowskiego, choć udaje, że jest jego przeciwnikiem. Ustawia tak publikę, aby przekonawszy się do niego, w drugiej turze zagłosowała na Komorowskiego.

 • elzbieta09

  0

  Palikot lubi i potrafi robić "małpie cyrki". Nieraz dał tego dowód.

 • a.k.traper

  0

  I co tu komentować?

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 5 razy 5

  Moniczka już wyczerpała formułę Pani Moniki. Dziwni "goście", dziwne rozmowy, dziwne wnioski, plus charakterologiczna przeqiurfica.

 • disloyall

  Oceniono 2 razy 2

  Wiecej Rozenka ! Jeszcze wiecej Rozenka ! To wielki autorytet od obrony ! Szpec ! po Oxfordzie !! zna jezyki, a zwlaszcza jangielski !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX