Senyszyn na Twitterze: Trzeba pamiętać o pomordowanych przez "żołnierzy wyklętych"

- Radosny nastrój marca psuje tylko dzisiejszy dzień - napisała na Twitterze wiceprzewodnicząca SLD Joanna Senyszyn w obchodzonym dziś dniu pamięci partyzantów walczących z władzami komunistycznymi w Polsce Ludowej. Następnie dodała, że "trzeba pamiętać o pomordowanych przez żołnierzy wyklętych".
Po nieprecyzyjnych słowach Bronisława Komorowskiego o upamiętnieniu "ofiar żołnierzy wyklętych" na Twitterze rozgorzała dyskusja o znaczeniu wypowiedzi prezydenta. Niektórzy obwiniali go o potępianie partyzantów walczących z komunistycznym reżimem, inni przekonywali, że miał on na myśli ofiarę złożoną przez żołnierzy. Czytaj więcej na ten temat >>>

Europosłanka Joanna Senyszyn jednoznacznie opowiedziała się za tą pierwszą wersją i stwierdziła, że taką wypowiedź popiera. Na swoim profilu na Twitterze napisała: "Słuszne słowa prezydenta Komorowskiego. Trzeba pamiętać także o pomordowanych przez żołnierzy wyklętych, czyli o ich ofiarach. Historii się nie oszuka".Wcześniej tego dnia, w święto pamięci o "żołnierzach wyklętych", napisała: "Wreszcie marzec, miesiąc wiosny. Radosny nastrój psuje tylko dzisiejszy dzień".Wypowiedź Komorowskiego, który stwierdził, że należy upamiętnić "ofiary czasów stalinowskich, ofiary, które były ofiarami właśnie tych 'żołnierzy wyklętych'", była interpretowana dwojako. Pojawił się też trzeci głos, przypominający o zbrodniach na ludności cywilnej dokonanych pod przewodnictwem Romualda Rajsa, jednego z członków niepodległościowego podziemia walczącego z władzami Polski Ludowej.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (322)
Senyszyn na Twitterze: Trzeba pamiętać o pomordowanych przez "żołnierzy wyklętych"
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 2 razy -2

  Czas naprawić błąd i zaniechać słowa "wyklęci" wobec tych, co byli wierni żołnierskiej przysiędze walki do końca w obronie narodu i państwa, któremu ślubowali. To byli Żołnierze NIEZŁOMNI. Określenie Żołnierze Niezłomni, to jest właściwe określenie tych, których unicestwiały bestie NKWD i UB w torturach, masowych rozstrzeliwaniach, wysyłkach na Syberię, i skrytobójstwach. Skażone krwią bohaterów potomstwo morderców ubeckich i nkwd -istów pod nowymi nazwiskami polskimi , dziś sprawuje władzę w Polsce. Coś tak niegodziwego możliwe jest dzięki zminimalizowaniu nauki historii w szkołach i braki informacyjne w podręcznikach szkolnych i brak popularnych lektur historycznych. A oprawcy Żołnierzy Niezłomnych cieszą się ogromnymi emeryturami,opieką szpitali MSW, ich dzieci mają władzę w mendiach i radach nadzorczych całego przemysłu. Ze słowem "wyklęci" związane są konotacje typu zło, nieprawość, przeklęci, jako zło czyniący. To niesprawiedliwe i krzywdzące ich pamięć słowo.

  3obieg.pl/wstrzasajacy-zyciorys-ojca-aleksandra-kwasniewskiego Wstrząsający życiorys ojca Aleksandra Kwaśniewskiego. “W NKWD torturował, bił, słuchał krzyków męczonych ludzi…”

  www.rp.pl/artykul/55362,1182490-Instytut-Pamieci-Narodowej-publikuje-listy-ofiar-PRL-z-Podlasia.html?referer=glowna – Podlaska lista śmierci

 • kor102

  Oceniono 4 razy -2

  Komuchy zamordowali 50000 ludzi, a teraz na ich prochach mają swoje groby.
  Ale profesor skąd ma to wiedzieć, od towarzyszy?

 • leming_2015

  Oceniono 1 raz 1

  Prawdziwa twarz SLD

 • Ja Miznane

  Oceniono 5 razy -1

  TAK ! Pamietamy ! ALE cos się nie UDALO i ZBYT WIELU KOMUCHOW ! ZOSTALO ! minymi ty skrzekaczko ! A POZNIEJ była Bezpieka ZOMMO ! ORMO itd. ALE POZOSTALI ! PLATNI ZDRAJCY PACHOLY REZIMU ! PAMIETAMY !

 • Dorota Koblańska

  Oceniono 5 razy 1

  Szczególnie 'Inka' mordowała niewinnych.... Pani Szenyszyl oddaliła się o lata świetlne od historii, zresztą jak całe SLD w ostatnim czasie. Bezpieka nie skazywała morderców tylko osoby dla siebie niewygodne według zaleceń Stalina. Bierut był tak oddany Stalinowi, że dopiero jak uderzył w kalendarz, lub został zmuszony uderzyć w kalendarz (wersja do wyboru, bo historia nie jest w tym wypadku jednoznaczna) nastąpiło w Polsce tzw 'ocieplenie'.

 • ahsowa

  Oceniono 3 razy -1

  Nie rozumiem dlaczego pani Senyszyn broni komunistycznych oprawców

 • danpol2

  Oceniono 3 razy -1

  Dlatego ja twierdzę , że ci omc wyklęci to normalni zwyrodniali mordercy !!!!!!!!!!!!!!

 • antyoportunista

  Oceniono 3 razy 1

  www.youtube.com/watch?v=0aTC8sTYVjg
  zajebiste odkłamywanie propagandowej nagonki

 • ergosumek

  Oceniono 2 razy 2

  Czekamy, który politykier pierwszy wyjedzie z "zaplutym karłem reakcji"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX