Zabójstwo Niemcowa? Handel z Rosją? Ogórek ma odpowiedź: "Zawsze trzeba rozmawiać"

Magdalena Ogórek w ramach kampanii wyborczej odwiedziła w weekend kilka polskich miast. Na pytanie jednego z kupców w Łodzi o możliwość sprzedaży produktów rolniczych w Rosji odparła krótko: "Zawsze trzeba rozmawiać". Podobnie odpowiedziała dzień później na pytanie o zabójstwo Borysa Niemcowa.
POLUB NAS


Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek w weekend odwiedziła Łódź, gdzie rozmawiała z mieszkańcami i zbierała podpisy poparcia dla swojej kandydatury. Partia utrzymywała wizytę w tajemnicy, a na wydarzeniu nie życzono sobie obecności dziennikarzy. - Gdyby na rynek zaproszono media, Magdalena Ogórek nie mogłaby z nikim spokojnie porozmawiać - mówił rzecznik partii Dariusz Joński.

Kandydatka na prezydenta RP wciąż odmawia bowiem rozmów z mediami. W tej nietypowej, jak na kampanię wyborczą, sytuacji pojawiają się podejrzenia, że Ogórek nie poradziłaby sobie w konfrontacji z dziennikarzami. Zarejestrowana podczas wizyty w Łodzi odpowiedź na pytanie jednego z obecnych tam kupców zdaje się sugerować, że podejrzenia te mogą być bliskie prawdy.

Łodzianin zapytał przechadzającą się halą targową kandydatkę o to, czy prowadziłaby rozmowy z Federacją Rosyjską, aby umożliwić polskim rolnikom i sadownikom sprzedaż produktów na Wschodzie. - Zawsze trzeba rozmawiać - odparła Ogórek, po czym odwróciła się i odeszła w inną stronę.Taka odpowiedź doczekała się oczywiście ironicznych komentarzy. Wojciech Szacki na Twitterze stwierdził, że Ogórek "w trzy sekundy rozwiązała problem z Rosją".Zabójstwo Niemcowa? Też "trzeba rozmawiać"

Następnego dnia Ogórek była też w Kaliszu, gdzie udzieliła niemal identycznej odpowiedzi dziennikarce TVN, która podczas jej spaceru po mieście zapytała o sytuację na Wschodzie i zabójstwo rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa. - Musimy rozmawiać, pani redaktor - odpowiedziała kandydatka SLD, nie czekając na koniec pytania. - Na drodze dialogu weszliśmy do NATO, weszliśmy do Unii Europejskiej. Trzeba rozmawiać, wtedy zawsze wychodzi coś dobrego. Wojny się dla nas kończyły tragicznie - dodała.

W weekend poza Łodzią i Kaliszem Ogórek odwiedziła Ostrów Wielkopolski. Jest to element kampanii bezpośredniej kandydatki SLD. W Ostrowie spotkała się z prezydent miasta i mówiła między innymi o aktywizacji biznesu i zmianie prawa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: