Zabójstwo Niemcowa? Handel z Rosją? Ogórek ma odpowiedź: "Zawsze trzeba rozmawiać"

Magdalena Ogórek w ramach kampanii wyborczej odwiedziła w weekend kilka polskich miast. Na pytanie jednego z kupców w Łodzi o możliwość sprzedaży produktów rolniczych w Rosji odparła krótko: "Zawsze trzeba rozmawiać". Podobnie odpowiedziała dzień później na pytanie o zabójstwo Borysa Niemcowa.
POLUB NAS


Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek w weekend odwiedziła Łódź, gdzie rozmawiała z mieszkańcami i zbierała podpisy poparcia dla swojej kandydatury. Partia utrzymywała wizytę w tajemnicy, a na wydarzeniu nie życzono sobie obecności dziennikarzy. - Gdyby na rynek zaproszono media, Magdalena Ogórek nie mogłaby z nikim spokojnie porozmawiać - mówił rzecznik partii Dariusz Joński.

Kandydatka na prezydenta RP wciąż odmawia bowiem rozmów z mediami. W tej nietypowej, jak na kampanię wyborczą, sytuacji pojawiają się podejrzenia, że Ogórek nie poradziłaby sobie w konfrontacji z dziennikarzami. Zarejestrowana podczas wizyty w Łodzi odpowiedź na pytanie jednego z obecnych tam kupców zdaje się sugerować, że podejrzenia te mogą być bliskie prawdy.

Łodzianin zapytał przechadzającą się halą targową kandydatkę o to, czy prowadziłaby rozmowy z Federacją Rosyjską, aby umożliwić polskim rolnikom i sadownikom sprzedaż produktów na Wschodzie. - Zawsze trzeba rozmawiać - odparła Ogórek, po czym odwróciła się i odeszła w inną stronę.Taka odpowiedź doczekała się oczywiście ironicznych komentarzy. Wojciech Szacki na Twitterze stwierdził, że Ogórek "w trzy sekundy rozwiązała problem z Rosją".Zabójstwo Niemcowa? Też "trzeba rozmawiać"

Następnego dnia Ogórek była też w Kaliszu, gdzie udzieliła niemal identycznej odpowiedzi dziennikarce TVN, która podczas jej spaceru po mieście zapytała o sytuację na Wschodzie i zabójstwo rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa. - Musimy rozmawiać, pani redaktor - odpowiedziała kandydatka SLD, nie czekając na koniec pytania. - Na drodze dialogu weszliśmy do NATO, weszliśmy do Unii Europejskiej. Trzeba rozmawiać, wtedy zawsze wychodzi coś dobrego. Wojny się dla nas kończyły tragicznie - dodała.

W weekend poza Łodzią i Kaliszem Ogórek odwiedziła Ostrów Wielkopolski. Jest to element kampanii bezpośredniej kandydatki SLD. W Ostrowie spotkała się z prezydent miasta i mówiła między innymi o aktywizacji biznesu i zmianie prawa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (331)
Zabójstwo Niemcowa? Handel z Rosją? Ogórek ma odpowiedź: "Zawsze trzeba rozmawiać"
Zaloguj się
 • 0

  Z przeciwnikiem politycznym zawsze trzeba rozmawiać twardo i zdecydowanie, klarownie i przejrzyście bez niedomówień i dwuznaczników, bo tylko wtedy i na zawsze twardo-mowa daje twardo namacalne i jednoznacznie pozytywne efekty. Stosując takie mowo-chwyty twardej natury można by samego Putina rozłożyć na łopatki a Kreml na elementy pierwsze. I byłoby po wszystkim i po tym wszystkim doktor Ogórek zatronowałaby jako drugo po Bogurodzicy Królowa Polski.

 • klossbruner

  Oceniono 1 raz 1

  tyle jest tu negatywnych i sprzecznych opini i pogladow na tych forach, ze Polacy chyba dojda do porozumienia dopiero po wojnie domowej...Nienawisc w spoleczenstwie jest tak gleboko zakorzeniona do wszystkich i wszystkiego...Pan Sienkiewicz powiedzial w rozmowach podsluchiwanych: "Polska istnieje tylko teoretycznie..."

 • qnqn

  0

  doktor magdalena ogórek, z dwiema, jakimiś pseudo publikacjami po 250 stron każda... :D śmiech na sali, ale co się dziwić kiedy w kraju 90% 30-to latków to magistry nie wiadomo od czego. Polska to chory kraj w którym notorycznie handluje się wiarą i tytułami.

 • 7kozyr

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Ogórek nadaje się bardziej na mizerię niż na prezydenta.
  Inaczej do wyborów będzie z niej ... kiszony...

 • marian szarf

  Oceniono 3 razy -1

  Myślę więc jestem,powiedział idiota i.....zniknął.

 • tadian

  Oceniono 5 razy 1

  Nareszczie komuna upadnie .i dobije ja ogorek

 • Michal Fary

  0

  www.ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2015/february/28/liberty-in-search-of-protector-interview-with-vaclav-klaus/

 • buffalo69

  Oceniono 3 razy 1

  Domyślam się, dlaczego Miller wystawił kandydaturę Ogórek. Najwidoczniej doszedł do wniosku, że siłami starej kadry nie zbierze potrzebnej liczby podpisów, a młodzi nie zaangażują się w ich zbieranie, jeśli kandydatem będzie ktoś ze "starej gwardii". Wymyślił więc sobie, że jak wystawi ładną, młodą "laskę" to młodzieżówka ochoczo zabierze się do zbierania podpisów.

 • tryndyrynda

  Oceniono 5 razy 3

  Puszkin napisał, a wciąż aktualne: "Uczonych mnogo, umnych niet".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX