Wróblewski: Komorowski może tylko mówić, że jest przywódcą, który zapewnia spokój. Wyrazistą kampanią mógłby zaszkodzić PO

- Jeśli Duda dotrze do II tury wyborów prezydenckich, nie będzie to zagrożeniem dla Komorowskiego. Ale będzie to zagrożenie dla PO w jesiennych wyborach parlamentarnych - uważa Tomasz Wróblewski. Wg byłego szefa "Newsweeka" i "Rz" skazani jesteśmy na nijaką kampanię obecnego prezydenta. Bo musi pamiętać o interesach rządu.
Poparcie dla Andrzeja Dudy rośnie, ale według Tomasza Wróblewskiego z Warsaw Enterprise Institute kandydat PiS nie ma co marzyć o prezydenturze. Jednak poparcie dla niego może mieć duży wpływ na wyniki jesiennych wyborów parlamentarnych.

Na razie - według najnowszego sondażu TNS Polska - Bronisław Komorowski może liczyć na 47 proc. głosów, a Andrzej Duda na 17 proc.

- Jeśli Duda wypadnie dobrze i dotrze do II tury, nie będzie to zagrożenie dla Bronisława Komorowskiego. Ale będzie to zagrożenie dla PO. Prawo i Sprawiedliwość jest spokojne i wyważone. Pokazuje wyborcom: nie jesteśmy partią, przez którą macie problemy z systemem podatkowym czy świadczeniami. Nie jesteśmy PO - mówił Wróblewski, były szef "Newsweeka", "DGP", "Rzeczpospolitej", w "Poranku Radia TOK FM".

Prezydent musi uważać

Zdaniem komentatora urzędujący prezydent jest w niezręcznej sytuacji. Bo walcząc o reelekcję, nie może zapominać o wyborach parlamentarnych. Bo jego kampania może mieć wpływ na wyniki wyścigu o trzecie wyborcze zwycięstwo Platformy Obywatelskiej.

- Z Pałacu Prezydenckiego wychodzą ciekawe propozycje, takie jak interpretowanie niejasności prawa podatkowego na korzyść podatników. Prezydent mógłby na tym zbudować mocną kampanię, przyciągnąć elektorat. Ale byłoby to przeciwko PO. Dlatego Komorowski jest w wyjątkowo trudnej sytuacji. Może więc mówić, że jest spokojnym przywódcą, który gwarantuje, że przez kolejne pięć lat nie będzie ekscesów i awantur - ocenił Tomasz Wróblewski.

Sam Bronisław Komorowski krytykuje kontrkandydatów za podkreślanie w wystąpieniach konieczności zmian w kraju. Jak mówił w wywiadzie dla "Sygnałów dnia", należą oni do polityków, "którzy się po prostu spóźnili na rewolucję". - I mają jakieś kompleksy. Teraz nadrabiają hasłem "zmiana", "pełna rewolucja", "wywróćmy wszystko do góry nogami, zmieńmy całe prawo polskie". No, na Boga, jesteśmy dwadzieścia parę lat po rewolucji - stwierdził prezydent. - Polska potrzebuje stabilności funkcjonowania prawa, systemu państwa. Ta zmiana dla zmiany to jest fragment echa właśnie z tego piekła. Nie mówi się, na czym ma zmiana polegać, tylko chce się zmienić dla samego zmieniania, bo się nic więcej nie potrafi - skwitował Komorowski.

Więcej o:
Komentarze (12)
Wróblewski: Komorowski może tylko mówić, że jest przywódcą, który zapewnia spokój. Wyrazistą kampanią mógłby zaszkodzić PO
Zaloguj się
 • elzbieta09

  Oceniono 1 raz 1

  Nie mówi się, na czym ma zmiana polegać, tylko chce się zmienić dla samego zmieniania, bo się nic więcej nie potrafi - skwitował Komorowski.
  _________________
  Przecież są rzeczy, które wymagają naprawy. Nic nie robić i pilnować, aby nie było żadnej zmiany - to właśnie robi się, gdy się nic więcej nie potrafi. I obecny prezydent jest gwarantem nic nierobienia.

 • adam900

  Oceniono 4 razy 4

  kolejny "usłużny" picer , za , "judaszowe srebrniki" , daj spokój facet , nikt kuż w te Wasze brednie nie wierzy , co wy za "fahowcy" , bul jest skończony , leń ,, dyletant , i raczej pośmiewisko , niż powaga !!!! w II turze , dr. Andrzej Duda i dr. Magdalena ogórek

 • pawel_lol2

  Oceniono 2 razy 2

  Taki cynizm jestem ciekawy kto bedzie głosował na komorowskich jak oni już dawno nie żyją.. Osobiście nie znam osoby ktora by głosowala na "komorowskiego" każdy woli mniejsze zło pis

 • scarletscarab

  Oceniono 3 razy -1

  Pis - "spokojne i wywazone"? Ktos chyba na glowe upadl...

 • razb1947

  Oceniono 6 razy 2

  Ciekawe jaki mamy spokój za Komorowskiego żadnego spokoju nie ma tylko kłótnie i jest coraz gorzej dlatego musi być zmiana na lepszego prezydenta najlepiej na A.Dudę.

 • val_drakul

  Oceniono 9 razy 1

  Z Pałacu Prezydenckiego wychodzą ciekawe propozycje, takie jak interpretowanie niejasności prawa podatkowego na korzyść podatników. Prezydent mógłby na tym zbudować mocną kampanię, przyciągnąć elektorat. Ale byłoby to przeciwko PO.

  CZYLI PO jest za tym aby PRAWO BYŁO NIEJASNE???

 • andrzej6404

  Oceniono 14 razy -4

  PO bardzo by chclialo by Komorowski objal druga kadencje- bedzie moglo przez nastepne miesica tuszowac swoje szwidle i Skandale, kumoterstow powiazan tzw swiata polityki z biznesem i ze swiatem przestepczym, wielu politykow PO jest umoczonych w ciemne interesy w zamian za ich przykrywke czy lobbowanie, a obecny Prezydent stoi na strazy starych ukladow , zarowno PO jak i tych sprzed 89 roku, ochrona bowiem kosztuje - a zyc na koszt spoleczenstwa polskiego tez sie chce i to jeszcze jak- tak by w zaden sposob nie dac sie odspawac o "tronu" za kazda cene i kazdymi srodkami

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 2

  " No, na Boga, jesteśmy dwadzieścia parę lat po rewolucji - stwierdził prezydent. - Polska potrzebuje stabilności..."
  ====================================================================
  Ta "rewolucja", to "kontrakt okrągłostołowy"? Ta postulowana "stabilność", to trwająca stagnacja i pozorowane ruchy?

 • proteusz33

  Oceniono 7 razy 1

  Wróblewski ma rację.W Polsce polityk im częściej występuje w TV tym ma więcej niechętnych
  Gdyby prof.Ogórek po ogłoszeniu nominacji wyjechała na kilka miesięcy na Grenlandię zostałaby Prezydentem RP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX