Komentarze (64)
Flis analizuje wyniki i stawia diagnozę: w drugiej turze Komorowski może przegrać z Dudą. Wybory to jednak nie dożynki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • antua43

  Oceniono 15 razy -3

  Wszystkie sondażownie dotowane są bardzo dużymi pieniędzmi rządowymi . To właśnie one od kilku już lat utrzymują Polaków w matrixie oznajmiając co jakiś czas , że ten człowiek ma poparcie narodu wahające się okresowo od 52 - 75 % . Czy ktokolwiek jest w stanie sprawdzić , czy wogóle wykonywane są jakiekolwiek sondaże ? Ja osobiście ( i nietylko !) jestem przekonany , że .......... nie ma takiej potrzeby ! Potrzeba jest taka , aby co jakiś czas wrzucić Polakom do umysłów taką informację ! Chodzi o to , aby ZAKODOWALI !!! Jest to potrzebne w różnych momentach , a jak wszystkim wiadomo - szczególnie przed wyborami ! W ten właśnie sposób przygotowuje się grunt pod delikatnie mówiąc " manipulację głosami " , jak również pod to , aby wyborca uznał , że w zasadzie po co ma iść na wybory , jak i tak wygra " on" , bo ma poparcie 3/4 narodu ! Jedno jest pewne : oni zrobią wszystko , aby " on " wygrał w I turze i tak właśnie się stanie , a jeżeli będą jakieś " protesty składane do sądów " , to będzie to musztarda po obiedzie ! Z osobistej obserwacji jestem przekonany , że może on mieć realne poparcie na poziomie 10 - 15 % !. Dodam również to : " on " : - podpisał ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego , podpisał " zabór " prywatnych pieniędzy Polaków z OFE , podpisał ustawę dopuszczającą GMO , zobowiązał się w notatce do ambasadora usa do sprzedaży lasów państwowych i przeznaczenia pieniędzy dla wiadomej nacji . Andrzej Duda : wyjdę z inicjatywą powrotu Polaków do poprzedniego wieku emerytalnego , spowoduję odbudowę polskiego przemysłu , przy urzędzie prezydenckim niezwłocznie powołam " radę rozwoju " . Ps. Jakie są logiczne argumanty za tym , aby miał on poparcie rzędu 52 - 75 % ??? No ? , Słucham ??

 • s0pe1

  Oceniono 20 razy 8

  Czepiacie się politycznych obietnic Dudy oraz łapiecie go za słowa, a zapominacie, że

  Prezydent Komorowski podkreśla, że chce być "kandydatem obywatelskim", nie partyjnym :-). To będzie do sprawdzenia :-)

  W piątek Sejm, wbrew rządowi, odrzucił poprawki Senatu do ustawy o odnawialnych źródłach energii dotyczące mikroproducentów energii. PLATFORMA w tym głosowaniu była przeciwko własnym obywatelom, popierając KONCERNY ENERGETYCZNE!!!. Teraz ustawa czeka na podpis Bronisława Komorowskiego. Wtedy się okaże, czy jest Prezydentem partyjnym, czy obywatelskim.

 • e-komentarz

  Oceniono 22 razy 10

  No dobrze, załóżmy teoretycznie że Duda wygrywa. I co? Większy sens miałoby to tylko wtedy jeśli wybory parlamentarne wygrałby PIS z taką większością żeby mógł rządzić samodzielnie. I co z takiego dubletu przy władzy wynikłoby dobrego dla Polski?
  Spełniliby przedwyborcze obietnice takie jak np. obniżenie wieku emerytalnego?
  Przecież każdy kto choć trochę liznął ekonomii wie że to utopia.
  A jeśli PIS nie wygra, to pozostałoby Dudzie rzeczywiście tylko pilnowanie żyrandola...

 • antua43

  Oceniono 15 razy -3

  W uczciwych wyborach na 100% wygrywa Andrzej Duda tylko obawiam się że znów nawali system i po tygodniu liczenia 0.5% przechyli się na gajowego.

 • tryndyrynda

  Oceniono 12 razy 8

  Pan Bóg najsprawiedliwiej obdarzył ludzi rozumem. Każdy jest ze swojego zadowolony. I nikt nie jest w stanie nic na to poradzić. Dlatego po każdych wyborach jest tak wielu niezadowolonych.

 • s0pe1

  Oceniono 16 razy 0

  W sztabie PO boją się drugiej tury jak diabeł wody święconej.

  Druga tura to większe szanse przeciwnika Komorowskiego. Nawet kiedy Duda przegra w drugiej turze to i tak politycznie wygra, bo Komorowski wg sondaży jest niekwestionowanym faworytem. Z kimś takim nieznacznie przegrać to jak wygrać. Poważnie

 • ar.co

  Oceniono 25 razy 5

  Flis zazwyczaj mówił dość rozsądnie (jak na politologa), ale teraz chyba ktoś mu coś wrzucił do herbaty.

 • voodeen

  Oceniono 12 razy -2

  dwa pytania do entuzjastów prezydenta Bronisława:
  1. kto byłby kontrkandydatem L Kaczyńskiego gdyby doszło do wyborów w r. 2010?
  2. kto byłby kandydatem PO w wyborach 2015 gdyby tusk nie dostał brukselskiej synekury?
  Bronisław? Nie sądzę.

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 9

  "Medialna i polityczna baza urzędującego prezydenta zaczyna się chyba powoli orientować, że zbliżające się wybory nie będą spacerkiem, oj nie" - pisze dr Jarosław Flis, politolog z UJ,
  ========================================================================
  Pomyśleć, że był czas kiedy naukowiec z UJ, to był ktoś...

 • baby1

  Oceniono 11 razy -3

  Byłoby to zabawne, już widzę te japy zawsze słusznych dziennikarzy. Sam daleki jestem od popierania PiSu, ale w końcu to tylko stanowisko ciecia od żyrandola, więc wszystko mi jedno czy Ogórek, czy Duda czy Bul Komorowski będzie go zajmować.

 • 2jan5

  Oceniono 27 razy 5

  Człowiek z tytułem a wykazuje się niekompetencją.Powiedz Pan co powiedział Duda,czego nie powiedział Kaczyński.

 • pyffello114

  Oceniono 28 razy 6

  Występujący w niedzielnym programie "Siódmy Dzień Tygodnia" Moniki Olejnik na antenie Radia Zet pan Sasin oświadczył, że, gdyby on był prezydentem Warszawy, do pożaru Mostu Łazienkowskiego nie doszłoby.
  Jak mamy to rozumieć??
  Pan Sasin, prominentny działacz PiS-u cieszy się z tego pożaru??
  Czy pozostali Prawi i Sprawiedliwi podzielają jego uczucia??
  Co ciekawsze, NIKT z uczestników tej audycji nie zareagował na te wyrazy satysfakcji pana Sasina z pożaru mostu i zamknięcia Trasy Łazienkowskiej.

 • darius112

  Oceniono 15 razy -3

  Będą jaja, to jest sygnał do kontrofensywy Bula. Nałęcz i Wujec zostaną spuszczeni ze smyczy na totala. Nałęcz powie ze nawet jak był w PZPR to nie widział gorszych aparatczyków niż ten Duda. Wujec powie ze jak nawet jak generał Jaruzelski doradzał Bulowi w sprawie Rosji to zaczął nawet nawijać po rusku ale nie zionął taka nienawiścią do Ruskich jak ten Duda. A Komorowski powie 'Duda to może sobie grać na dudach, dudzie się nic nie uda'. I wszyscy brawo, bis, brawo, cięta riposta, miażdży.

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 27 razy 9

  Lepiej aby flis zajmowal sie splawem drewna....proroctwa mu nie wychodza - i nie wyjda...
  Komorowski nie jest najlepszym wyborem ale spoleczenstwo woli znane klopoty od niezrozumialych...

 • mam.swoj.mozg

  Oceniono 60 razy 10

  Duda? Ten sam, który popierał związkowych warchołów, którzy robili zadymy w JSW? Niech spada na szczaw.

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 20

  Ale sobie pan pokombinował , jeszcze trochę i wyjdzie mu że Duda w pierwszej turze wygrywa i to z miażdżącą przewagą

 • chichocik

  Oceniono 60 razy 20

  Pan politolog zapomina o retoryce PiS-u, od której Doda odciąć się nie będzie w stanie. Wszyscy wiedzą, że to Putin jest faktycznym agresorem na Ukraine, ale PiS u władzy to pewna wojna z Rosją. Myślę, że Polacy jednak wybiorą bardziej stonowaną (choć nie wolną od wad) prezydenturę Komorowskiego..

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 8

  Już to widzę , niech Duda zdrowaśki odmawia żeby w ogóle druga tura była

 • s0pe1

  Oceniono 17 razy -5

  Może być ciekawie. Bronisław Komorowski bez charyzmy, energii, takie ciepłe kluchy (o dziwo Polakom taki Prezydent się podoba, co potwierdzają sondaże) i Duda, wielka niewiadoma, charyzmatyczny, młody i energiczny. To może przekonać młodych ludzi oraz tych, co chcą zmian na scenie politycznej.

 • elkipan

  Oceniono 26 razy -4

  Ale następnie nastąpi awaria systemu i po tygodniu okaże się, że wyniki są takie jak trzeba...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX