Kolejne lewicowe kandydatki: Nowicka i Piątek z Partii Kobiet. "Początek końca lewicy"

Już pięciu lewicowych kandydatów deklaruje start w wyborach prezydenckich. Do stawki dołączyły właśnie Wanda Nowicka z poparciem Unii Pracy i Iwona Piątek z Partii Kobiet. "Wybory prezydenckie mogą być początkiem końca lewicy" - wieszczy Eliza Olczyk w "Rzeczpospolitej".
Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu związana z Twoim Ruchem, będzie kandydować na urząd prezydenta z poparciem Unii Pracy. "Co powodowało Nowicką?" - zastanawia się w "Rzeczpospolitej" Eliza Olczyk.

"Lewica nie wie, po co jest na scenie politycznej"

Zdaniem publicystki Nowicka nie może liczyć na sukces, bo "nie jest popularna ani rozpoznawalna". Olczyk wylicza, że polityczka nie ma zaplecza organizacyjnego ani pieniędzy. Choć te, o czym nie pisze, ma jej zapewnić właśnie Unia Pracy. Olczyk dodaje jednak, że problemem będą też poglądy, które "nie trafią do wyborców" i uderzają w SLD i Twój Ruch.

"Jej start w tych wyborach jest ostatecznym dowodem na to, że zatomizowana lewica nie ma żadnego planu wyjścia z kryzysu ani nie wie, po co jest na scenie politycznej" - ocenia Olczyk. Jak dotąd w wyborach start zadeklarowało już pięciu lewicowych - czy też za takich uznawanych - kandydatów. To Janusz Palikot z Twojego Ruchu, Magdalena Ogórek z SLD, Anna Grodzka z Zielonych, Wanda Nowicka i Iwona Piątek z Partii Kobiet, która swoją kandydaturę przedstawiła także kilka dni temu.

"Wybory prezydenckie mogą być początkiem końca lewicy, a upadek nastąpi po jesiennej elekcji parlamentarnej" - nie pozostawia wątpliwości Olczyk.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (14)
Kolejne lewicowe kandydatki: Nowicka i Piątek z Partii Kobiet. "Początek końca lewicy"
Zaloguj się
 • elzbieta09

  0

  Iwona Piątek na zdjęciu wygląda lepiej od Wandy Nowickiej. Jeśli chodzi o urodę pań-kandydatek to najładniejsza jest Magda Ogórek, potem Piątek, dalej Nowicka i na końcu grodzka.

  Z panów : dwu widzę przystojnych - ale nazwiska jednego z nich nie pamiętam, więc nie będę ich rangować.

  Całość niepoważna - większość kandydatur, dlatego mówię o urodzie.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 1 raz 1

  W tej grupce kontrkandydatów urzędującego prezydenta brakuje Dody.
  Jak się wreszcie zgłosi będzie komplet godnych siebie postaci.

 • proteusz33

  Oceniono 6 razy 2

  Taki wysyp lewicowych kandydatów to atak na SLD ale spokojnie,SLD sobie poradzi
  Po jesiennych wyborach przyjdą Platfusy na kolanach po poparcie dla swojego rządu

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 3

  Kandydaci tzw. lewicy to chyba już nowa partia. Partia kandydatów.

 • mexi123

  Oceniono 5 razy 1

  Bez przesady, akurat z Ogórek czy Palikota tacy lewicowcy jak z Korwina feminista... Obecnie mamy 2 kandydatki lewicowe: Grodzką i Nowicką, a Piątek raczej nie zbierze wymaganych 100tys podpisów. Gdyby nie media, które nazywają SLD czy TR lewicą, to wyborcy mieliby zupełnie inny obraz na te kwestie, a tak jeszcze przez kilka lat dla ludzi alternatywą dla PO będzie PIS i na odwrót... A tak poza tym - piszecie o "końcu lewicy", gdzie praktycznie w każdym artykule mówicie, że tej lewicy w Polsce nie ma, zdecydujcie się ;)

 • clash67

  Oceniono 5 razy 3

  Im chodzi pewnie tylko o wpis do CV. Z robotą słabo to zawsze lepiej wygląda.

 • sta-n2

  Oceniono 6 razy 0

  Miller nie pozwolił aby przy jego boku wyrósł jakiś lewicowy konkurent. To on przez swoje
  chore ambicje, rozbił lewicę. Teraz przy pomocy "zamienników", próbuje wepchnąć do elity
  politycznej kandydatkę, która jest zabawka w jego rękach. Tak jak Kaczyński jest w tej chwili
  kotwicą w PiS-ie, tak Miller jest kulą u nogi polskiej lewicy.

 • mr_osmiornica

  Oceniono 8 razy 4

  Ech, pani Olczyk, pani się chyba nie bardzo odnajduje na scenie politycznej, prawda? Jeśli Nowicka po całej aferze z Palikotem nie jest rozpoznawalna, to jakaś bliżej nieokreślona Piątek jest? I to jeszcze z Partii Kobiet? Bez żartów.
  A jeśli chodzi o "uderzanie w SLD i Palikota", to to w zasadzie jest jedyna szansa lewicy na przetrwanie - odcięcie się od skompromitowanego Janusza i leśnych dziadów w SLD. Bez tego ten - jak to pani nazywa - "początek końca" może być tylko "końcem końca", bo na słowa Millera (ustami Ogórek, której usta muszą mieć wiele zastosowań) o tym, że "SLD dołącza do europejskiej elity" tylko pusty śmiech ogrania. Jeśli lewica ma przetrwać, musi wykonać olbrzymią pracę u podstaw. Niestety, do efektów cała kolejka, ale do pracy nie ma obecnie ani rąk, ani głów na lewicy.

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 6

  Wysypaly grzyby po deszczu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX