Komentarze (427)
"Der Spiegel": Ukraina musi zrezygnować z Donbasu, by ocalić Majdan. "Armia powinna złożyć broń"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nikki124

  Oceniono 1 raz 1

  Przy braku pomocy militarnej i taktycznej dla Ukrainy od krajów NATO , niestety szala zwycięstwa przechyla się na stronę separatystów.Prowadzenie dalszych walk o miasto Debalcewe jest bezsensownym narażaniem życia żołnierzy.

 • trudek46

  Oceniono 5 razy -1

  Ciekawe,Niemcy "zrozumieli "a USA UE,i Ppolandia,nie,hahaha.;)

 • jg.k

  Oceniono 2 razy 0

  Nadszedł czas aby zrozumieć, że Ukrainy nie ma skoro nawet w tych sprawach kłamie. Teraz należy utrzymać to co jest i tyle. Ruscy dalej nie pójdą, potrzebują lądowego dojścia do Krymu ale nikt tego głośno nie chce powiedzieć.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 2 razy 0

  polish.ruvr.ru/news/2015_02_18/RB-ONZ-przyjela-rosyjski-projekt-rezolucji-w-sprawie-Ukrainy-3071/

 • zigzaur

  Oceniono 12 razy 2

  Rosja musi zrezygnować z Królewca i Ingrii (obszar na końcu Zatoki Fińskiej, między Finlandią a Estonią). Na otarcie łez można im dać land Baden-Württemberg: fabryki mercedesów i porsche, kasyna w Baden-Baden i blisko do Szwajcarii, gdzie banki nie pytają o źródła pieniędzy.
  Machniom?

 • cotbus76

  Oceniono 6 razy 2

  Jak w ogóle można powiedzieć narodowi walczącemu w obronie swojej suwerenności i wolności by złożył broń po tych wszystkich ofiarach jakie poniósł. Cynizm i hipokryzja, bo komu jak komu ale Niemcom Rosjanie na pewno żadnych rachunków terytorialnych nie wystawią. Jeden kraj zaatakował drugi kraj rękami rzekomych " patriotów lokalnych" a teraz zaatakowany ma złożyć broń i zdać się na łaskę agresora ! I co dalej ?? Pokój za wszelką cenę na warunkach zwycięzcy byle tylko świnki i inne dobra znowu mogły płynąć na wschód a "Nowi ruscy" znowu wpompowali morze gotówki w gospodarki zachodnie. Aleśmy czasów doczekali. Zimna wojna miała chociaż tę dobrą stronę, że przynajmniej na zewnątrz było to starcie dwóch ideologii tj. wolności i tyranii. Człowiek mógł mieć choć złudzenia, że zwycięstwo tych "dobrych" przyniesie jakiekolwiek korzyści ofiarom tych "złych". Niezależnie od tego kogo zaliczał do dobrych a kogo do tych drugich.

 • k_rol

  Oceniono 6 razy 2

  Bo merkel juz ich sprzedala! Niemcy zawsze wspierali rosjan mimo, ze rosjanie niekoniecznie sie tym odwzajemniali... Problemem nie jest putin , rosja czy rosjanie lecz niemcy wlasnie.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 10 razy 0

  Płatne trolle atlantyckich zbrodniarzy - piszecie sobie sami akt oskarżenia.

  Nie macie dokąd uciekać, ani UK, ani Kanada, ani Izrael nie będzie waszym azylem

  Gwarancje bezpieczeństwa waszych mocodawców z City of London są nic nie warte.

  Macie krew niewinnych ludzi na rękach i za to zapłacicie, pachołki ludobójcy Sorosa.

 • gigson

  Oceniono 4 razy 2

  Co za hipokryzja.

 • sir_fred

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro w średniej perspektywie są stracone, to należy je odbić w krótkiej perspektywie. A potem się zobaczy, czy przypadkiem perspektywa się nie zmieni...

 • holewiusz

  Oceniono 6 razy 2

  Asekuracki i kunktatorski Zachód przez wyznaczonych przez Rosję ( A. Merkel) i dodany przez Angelę ( (Francois Holland), ugadniali II raz w Mińsku to co chcieli rebelianci z Putinem.
  Angela nawet prosiła z Mińska prezydenta Obame , aby on wstrzymał się z dostawami broni, bo inaczej nie będzie rozejmu i porozumienia.
  Tak jak widać Ukraińcy zostali załatwieni i ogoleni "bez mydła".
  Putin zorganizował rebelię ( a wcześniej oderwanie Krymu), wstrzymał ofensywę wojsk rządowych na separatystów, dostarczył broń i zaopatrzenie oraz rosyjskich żołnierzy do walki , zapewnił rozpoznanie, sankcje wobec Zachodu, propagandę oraz uzgodnił drugi miński rozejm= rozbiór Ukrainy. Większych naiwniaków niż Merkel i Hollande -do uzgodnień i paktowania z Putinem i ogrywania - nie ma !

 • jegorism

  Oceniono 4 razy 2

  Tak Ukraińcy według niemców powinni złożyć broń i z podniesionymi rękoma udać się na Kołymę. Super rada.

 • cool2ralny

  Oceniono 5 razy 3

  Brukselczyki sprzedawczyki obiad zamawiali...

 • wunderwaffen

  Oceniono 8 razy 0

  "Der Spiegel" to lewacki szmatławiec.

 • wunderwaffen

  Oceniono 10 razy 0

  Der Spiegel: Ukraina musi zrezygnować z Donbasu.

  Najpierw wy zrezygnujcie z zagłębia Saary.

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawi mnie czy Niemcy z równie lekką pobłażliwością potraktują rezygnację z terenów byłej NRD na rzecz Rosji , gdy do tego dojdzie, jak teraz doradzają porzucenie części terytorium Ukrainie!?

 • kateriinka

  Oceniono 14 razy 6

  Proszę bardzo jak to się hojnie nie swoim Niemcy dzielą z Putinem...Ribbentrop-Mołotow wiecznie żywy co?

 • andrzej-01

  Oceniono 11 razy 3

  Kretyński redaktor "Der Spiegel": Ukraina musi zrezygnować z Donbasu.
  Polska; Niemcy muszą zrezygnować z Budziszyna i okolic bo to ziemie słowiańskie.

 • representation1

  Oceniono 11 razy 5

  Głupoty ze Spiegla
  ------------------------
  Durnie myślą, że Putin zadowoli się poddaniem Donbasu. On pójdzie po całą Ukrainę.

 • malgojb

  Oceniono 10 razy 8

  I tak Ukraina grzecznie ustąpi by za chwilę wzmocnione bojówki zajęły kolejny kawałek, który również w ramach świętego spokoju NATO i Europa każe oddać

 • wol777

  Oceniono 12 razy 8

  Putin ośmieszył Merkel i Hollanda do tego stopnia że ci "wielcy" przywódcy nie maja odwagi pokazać się w mediach i zabrać głos na temat ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Prasa niemiecka już od kilku dni przygotowuje opinie publiczną na nową niemiecko-francuzką zdradę .Tym razem sprzedali Ukrainę w imię dobrych interesów z Putinem .Taka to jest ich solidarność .

 • cosmo-pl

  Oceniono 13 razy 7

  Potem Polska będzie musiała oddać Podkarpacie i Warmińsko-Mazurskie. Jak nisko Niemcy upadły. Jesteśmy sami mości panowie, jak zresztą zawsze byliśmy. Trzeba się zbroić na potęgę, bo to piep..enie Niemców i Francuzów tylko nam pokazuje, gdzie oni nas mają. Tam gdzie obecnie mają Ukrainę. Zawieszenie broni - około 1000 ukraińskich żołnierzy mogło stracić życie, odkąd wszedł on w życie. Takie samo zawieszenie broni będą negocjować dla nas kiedyś i rozkażą nam kraj po kawałku oddawać. Kolejne zabory!!

 • domektomek

  Oceniono 23 razy 17

  Teraz Ukraina pluje sobie w brodę że ufając zachodnim gwarancjom w Budapeszcie oddała swoją broń atomową Rosji.
  Nauka dla wszystkich:
  --najlepszą gwarancją jest zawsze być silniejszym od innych.

 • tobi.as

  Oceniono 12 razy 8

  Niemcy i Francja właśnie sprzedają Ukrainę Rosji...
  Historia lubi się powtarzać.

 • fotognuy

  Oceniono 5 razy -1

  Ukraina kręci czekoladę :-)

 • frelek1

  Oceniono 9 razy 5

  Czyli... stuk puk, stuk puk, stuk puk... - jak na aukcji komornika - SPRZEDANE! Nabywca Władymir Fiutin! Wszyscy odetchnęli z ulgą, Ukraina sprzedana. Kto następny na aukcję, Litwa, Łotwa, Estonia? Kto? Łotwa? Proszę bardzo Łotwa... stu puk....

 • szwesta

  Oceniono 8 razy 4

  Jeszcze niedawno cala ta salonowo medialna kasta III RP wraz z PO, ZSL, SLD, TR, panem prezydentem, Koziejem, Kuzniarem z palacu, Sikorskim byla zachwycona Rosja i Putlerem. Tak bylo!

  Oto co ta ekipa zaprezentowala w 2013 roku: cytat z blogera kokos26: " A już w samym zaprezentowanym dokumencie mamy taką oto perełkę: Rola NATO powinna być drugorzędna ze względu na nawarstwioną latami w świadomości Rosjan opinię o nim, jako wrogu bloku zagrażającym ZSRS, a potem Rosji. [...] Polska musi traktować to państwo [Rosję] [...] nie, jako przeciwnika, lecz istotnego gwaranta bezpieczeństwa europejskiego, w tym naszego bezpieczeństwa.

  Oto przed nami „Pierwszy Strateg III RP”, który jako zwierzchnik sił zbrojnych przewidział zagrożenia, jakie czekają Polskę w ciągu najbliższych 20 lat i wybrał nam Rosję, jako gwaranta bezpieczeństwa. Niecały rok od tej podniosłej uroczystości w pałacu prezydenckim Rosja anektowała Krym, a następnie zaatakowała Ukrainę gdzie dzisiaj toczy się regularna wojna. O zagrożeniach dla krajów bałtyckich i Polski mówią dzisiaj stratedzy z wielu państw i najlepsi spece od wojskowości. Co zatem w maju 2013 roku zafundował nam Bronek w obecności szefa sztabu Owsiaka oraz reszty tej spółki z nieograniczoną nieodpowiedzialnością?"

  Pomimo, ze im Putin w 2008 proponowal rozbior Ukrainy, ostatnio nawet pan byly minister MSZ stwierdzil, ze Putin im wprost od dawna zapowiadal to co zrobi a oni zwyczajnie " nie wierzyli !!!!"- no tak to nazwal, to sa jego slowa. Kpiny i amatorszczyzna. Oni dalej uwazaja sie za profesjonalistow, ktorzy beda prowadzic wlasciwie sprawy polskie. Wyzywali od chorych rusofobow tych, ktorzy wprost mowili kim jest Putin!!!!! To oni postawili na polityke odsuniecia sie od USA i postawienia na Unie Europejska, ktora jest podzielona, niezdecydowana, ktora jest totalnie niewydolna, spenetrowana przez Kreml!

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 9 razy 5

  A gdzie gwarancja że na Donbasie się skończy. Dziś Ukraina ma zrezygnować z Donbasu, a za kilka miesięcy z Kijowa.
  W tej chwili gwarantami integralności terytorium Ukrainy są USA,Rosja i Wielka Brytania i Ukraina ma rezygnować z Donbasu i Krymu. Jak do grona gwarantów dołączą Niemcy i Francuzi to pewnie będzie musiała zrezygnować z Kijowa i Lwowa.

 • szwesta

  Oceniono 9 razy 3

  Coraz lepiej Frau Ribentroppppp

 • ann-ix

  Oceniono 11 razy 5

  To może i Niemcy podarują putinowi jakąś część swojego kraju. No ucieszyłby się pewnie pan władimir. pani angelo niech pani pomyśli.

 • gm0711

  Oceniono 10 razy 4

  Łatwo im mówić poddaj się i oddaj część swojej ziemi.
  Bo to nie ich ziemia.

 • ajk_gierki

  Oceniono 7 razy 3

  Napisali prawdę, smutną ale jednak. W dzisiejszych czasach wszechobecnej konsumpcji społeczeństwo nie jest w stanie rzucić dobrobytu i iść na wojnę. Jesteśmy jak Żydzi w czasie II wojny gotowi kłaniać się do samej ziemi jeśli została choć odrobina nadziei na zachowanie życia.

 • stanislawwiejak

  Oceniono 7 razy 5

  A może niech Niemcy aby nie drażnić putina oddadzą za wczasu dawne terytorium NRD i Berlin wschodni , przecież ruskie tyle lat tam byli więc maja prawo upomnieć się o swoje.

 • bugaboo

  Oceniono 9 razy 1

  Niemcy sprzedali Ukrainę Ruskim i jeszcze błyszczą super radami. Może niech sami oddadzą np Polsce kawałek kraju?

 • polipart

  Oceniono 8 razy 4

  Europa powinna sięgnąć po silniejsze argumenty. Nie wiem, jakieś tupnięcie nogą, a może nawet energiczne uderzenie pięścią w mównicę.

  Szczerze mówiąc, to zaczynam być pod wrażeniem umiarkowania Putina - mając za adwersarzy takich wymoczków może swobodnie brać co mu się podoba. W najgorszym wypadku dostanie notę dyplomatyczną z wyrażeniem ubolewania. No, może w skrajnym wypadku znajdą się tam również słowa potępienia. Ale to już naprawdę ostateczność.

 • qwink

  Oceniono 10 razy 6

  Niemcy namawiaja aby pozwolic Rosji na rozbior Ukrainy tak jak kiedys zrobili z Polska, pakt Ribentrow - Molotow. Juz tak samo mowili po Krymie...odpuscic Krym, zeby uratowac wschod Ukrainy teraz mowia odpuscic wschod Ukrainy, zeby uratowac reszte....A Rosja wziela Krym, wezmie Donbass, potem obwod Kersonski, Dniepropietrowski az calkowicie zajmie Ukraine. Tego chcecie? Oczywiscie w dalszej kolejnosci beda ataki na panstwa nadbaltyckie i Polske..

 • wisarionowicz

  Oceniono 8 razy 2

  Niemcy już dogadywały się z Mołotowem. Widać, że matołami byli i będą, a post faszystowski brukowiec powinien milczeć w kwestiach sprzedaży innych nacji!

 • leo2rys2

  Oceniono 7 razy 5

  Putin realizuje po Gruzji swój drugi cel , teraz kolej na dalsze kroki bo na tym się nie skończy !.

 • johnny-kalesony

  Oceniono 5 razy 3

  Koncepcja Spiegla nie jest może zbyt honorowa, lecz na pewno - rozsądna i strategicznie uzasadniona. Putinowi wcale nie chodzi o to, by zagarnięte tereny wschodniej Ukrainy włączyć w skład obszarów Rosji. Ta operacja - jeżeli weźmiemy pod uwagę ruinę gospodarczą, infrastrukturalną, w jaką popadły regiony objęte konfliktem - byłaby dla Rosji samobójstwem ekonomicznym. Dlatego też plan Putina jest inny - zrównać z ziemią Donbas i wszczepić tę chorą ruinę w skład powojennej Ukrainy, by te korki rakowe rozkładały jej organizm od środka. Z tego samego powodu Ukraina nie może się zgodzić na tego rodzaju rozwiązanie. "Ucieczka do przodu" Kijowa może polegać tylko na tym, by zaproponować pokój i ustalenie granicy za zachód od Donbasu i (być może) Debalcewe ...

 • leo2rys2

  Oceniono 7 razy 5

  Niech każdy zapamięta ile warte są międzynarodowe gwarancje !.Gdyby Ukraina za gwarancje o nienaruszalności granic nie zrzekła się posiadanej przez nią broni atomowej dzisiaj byłaby państwem niezależnym i bezpiecznym !. Jest to nauczka także dla Polski bo jasno pokazuje zwłaszcza naiwnym ile warte są np.Niemieckie czy Francuskie zapewnienia o wzajemnej pomocy !.

 • leonleonidas

  Oceniono 14 razy -2

  "Ukraina musi zrezygnować z Donbasu, by ocalić Majdan".
  Oczywiscie ze tak.
  Marionetki amerykanckie w Kijowie myslaly ze Ukraincy jako narod beda walczyc z Rosja. Przeliczyli sie.
  Zycze Ukraincom drugiego Majdany coby pogonili amerykanskie lachociagi.

 • wojak5036

  Oceniono 4 razy 0

  Oddaja co nie ich...Sprzedali Ukraine Putinowi ...Pakt Ribentrop-Molotow II Unia to SPRZEDAJNA DZIWKA..a USA trzesie gaciami jak stara baba...R.Reagan przewraca sie w grobie spogladajac na MURZYNA bez jaj w Bialym Domu...Tylko Kanada pokazala klase...Za rok bedziemi mieli PUTINOWSKA Ukraine nad Bugiem...Przyjdzie czas i na Polske i wtedy tez NIKT nic nie zrobi...NATO i UE zostawia nas na pozarcie Ruskiej dziczy...

 • wiesscar

  Oceniono 5 razy -1

  Niemcy wspolpracowali i wspolpracuja z Turcja, Ukraina to byly wasal Turcji (nazwa tylko Turcji byla wtedy inna), uczyc sie historii internauci,

 • znikajacypunkt

  Oceniono 5 razy -1

  Ukraina uzyskała niepodległość ćwierć wieku temu. Polska za ćwierć wieku zbudowała demokrację i weszła do NATO i UE. Co za to ćwierćwiecze zrobiła Ukraina ? Doprowadziła się do upadku. Może po prostu Ukraina nie jest zdolna do samodzielnego bytu ?

 • cmochall

  Oceniono 2 razy 2

  jeden rosadny glos,szkoda ze nie z Warszawy

 • qnqn

  Oceniono 2 razy 2

  Przepraszam, ale Ukraińcy dowiedli po raz kolejny, że nie są w stanie stworzyć swojego państwa, bo nie ma wśród nich prawdziwych liderów. Wybrali kolejnego niemote na prezydenta, który na własną prośbę oddał sprawy swojego kraju w ręce nie kompetentne. Bo jak historia uczy, ani francja ani niemcy, nigdy, ale to nigdy nie będą działały w cudzym interesie, a wyłącznie we własnym.
  Nie jestem prorosyjski, wręcz przeciwnie. Nienawidzę ruskich jak nikogo innego, bo wybili mi połowę rodziny, ale tak jak w 1920 roku, kiedy ukraina na własne życzenie, odrzucając propozycję Piłsudskiego wepchała się w łapy stalina, tak teraz, mam również wrażenie, że poroszenko to taki sam kundel putina jak jego poprzednik. Pozory mylą.

 • konfuziussagt

  Oceniono 6 razy 4

  Swoja droga ile w takiej szopie moze zmiescic sie ciezkiej i najnowoczesniejszej broni
  i separatystow,
  ze sa w stanie pokonac sredniej wielkosci panstwo europejskie.
  Wiara czyni cuda.

 • dario_0791

  Oceniono 12 razy 6

  Wielu biznesmenom i przywódcom w tzw. Europie robienie interesów z bandytami nie przeszkadza, póki bandyci ich samych nie zaczną łupić. A te śmieszne "porozumienia i gwarancje" nie są więcej warte niż papier, na którym je spisano. Smutny jest los Ukrainy, której naród uwierzył Zachodowi. Za Polską też nikt się nie wstawi gdy Putin zarząda "korytarza". Jak na razie tylko USA zachowuje resztki przyzwoitości...

 • val_drakul

  Oceniono 12 razy 4

  ta angela to porazka...
  teraz donbas potem panstwa baltyckie i kolej na POLSKE..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX