Komentarze (644)
Debalcewe padło. Lichnerowicz: Wycofują się pod ciężkim ostrzałem. Pieniążek: Korytarza nie było
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Wiktoria Polak

  Oceniono 15 razy -3

  W naszym myśleniu musimy za wszelką cenę pokazać tych złych bandyckich Rosjan ta Schiza i Rusofobia do nich przeżarła i zastąpiła nam szpik w kościach . A władza jak robiła swoje tak robi i teraz wmawia ogłupionemu narodowi że jesteśmy państwem prawa że nie widzi w tym problemu że Amerykańce torturowali na naszym terenie ludzi nie ważne terrorysta czy nie sam fakt się liczy i jak to zwykle bywa to my musimy swój Polski tyłek wystawiać do bicia a teraz bierzemy odpowiedzialność za to co CIA robiła u nas i będziemy my Polacy z naszych pieniędzy płacić z własnej kieszeni odszkodowania terrorystom . To jedno a po drugie w opinii światowej Polska będzie postrzegana jako państwo nieprzestrzegające prawa międzynarodowego do cholery z takim rządem i z taka ich polityką . Ile musi się wydarzyć oczywiście na niekorzyść Polski samych Polaków by wreszcie ludzie oczy otworzyli . ::: Schetyna: Zapłacimy odszkodowanie za więzienia CIA, bo jesteśmy państwem prawa.  Czyli w Polskim prawie np. jeśli ktoś z nas wynajmie mieszkanie i zniszczy go odpowiada właściciel nie najemca    . Tu jest to samo najemcą był rząd USA my właścicielem więc dlaczego za nich to my mamy płacić i mamy brać za to wszystko odpowiedzialność czegoś tu kurna nie rozumiem a wy ?

  polska.newsweek.pl/trybunal-w-strasburgu-polska-musi-zaplacic-za-wiezienia-cia,artykuly,357300,1.html .

 • wunderwaffen

  Oceniono 17 razy 7

  @asz-las
  Zadławisz się ta nienawiścią i spotkasz się z najwyższym ilorazem inteligencji
  -----------------------------------------

  Dlaczego nienawidzę was kacapy?

  - Rzeź warszawskiej Pragi 4 listopada 1794.
  "Po przełamaniu oporu obrońców, Rosjanie dokonali masakry ludności cywilnej Pragi. W wyniku kilkugodzinnej fali mordów życie straciło około 20 tysięcy ludzi. Ten akt sterroryzował lewobrzeżną stronę Warszawy i skłonił stolicę do kapitulacji. Wojska powstańcze wycofały się na południe i 5 listopada całe miasto zostało zajęte przez Rosjan. Ówczesny ambasador brytyjski w Warszawie określił mord na cywilach jako ohydne, niepotrzebne barbarzyństwo." Wikipedia

  - Represje po powstaniu styczniowym 1864
  "...blisko 1 tys. straconych, ok. 38 tys. skazanych na katorgę lub zesłanych na Syberię, a ok. 10 tys. wyemigrowało[2]. Zdarzały się przypadki, że Rosjanie zabijali pojmanych powstańców, dobijali rannych, mordowali lekarzy spieszących im z pomocą, obdzierali do naga zabitych. Po bitwach Rosjanie palili miejscowości, które udzieliły schronienia powstańcom, dokonywali rzezi ludności cywilnej. Niszczono dobra kultury, np. spalono archiwum Ordynacji Zamojskiej w Zwierzyńcu[3]. Wilno zostało spacyfikowane przez oddziały Murawjowa Wieszatiela, na Litwie zginęło 10 tys. szlachty polskiej na ogólną liczbę 40 tys., to jest co czwarty Polak[4]." Wikipedia

  - Napaść bolszewicka 1919-1920
  "Według szacunków w czasie całej wojny polsko-bolszewickiej Sowieci wzięli do niewoli w walkach z Wojskiem Polskim około 45 tysięcy żołnierzy. Liczba ta nie obejmuje zamordowanych na miejscu. Ze wspomnianych 45 tysięcy wolność uzyskało 26 tysięcy polskich żołnierzy, co pozwala szacować, iż w niewoli sowieckiej w ciągu niecałego roku zginęło 19 tysięcy osób, czyli 42%.
  Oprócz żołnierzy wziętych do niewoli, bolszewicka armia dokonała wielu mordów na miejscu, eksterminując także całe szpitale wojskowe. Szczególną bezwzględnością i okrucieństwem wobec jeńców (a także ludności cywilnej) wyróżniała się Konna Armia Budionnego oraz Konny Korpus Gaja. Do bardziej znanych zbrodni kawalerii Gaja należy torturowanie i wymordowanie jeńców z polskiej Brygady Syberyjskiej w Chorzelach w sierpniu 1920 oraz kawalerzystów płk. Bolesława Roi 4 sierpnia 1920 w Ostrołęce. Armia Budionnego spaliła szpital z rannymi żołnierzami oraz personelem medycznym w Berdyczowie mordując w ten sposób ponad 600 osób, a we wsi Bystryki zamordowali 700 żołnierzy " Wikipedia

  - 1932 Wielki Głód na Ukrainie, Hołodomor (tam zginęło około 20tys Plaków! Wiem że to niewiele w stosunku do 10mln zagłodzonych Ukraińców. Pokazuje to jak Polacy i Ukraińcy wspólnie cierpieli bestialsko moedowani przez kacapów)
  "Głód wywołany kolektywizacją spowodował według różnych szacunków spowodował śmierć od co najmniej 3,3[2] do 6-7 milionów[3][4][5]ludzi. W latach 1921–1947, wskutek trzech klęsk głodu (w 1921–1923, 1932–1933 i 1946–1947), życie straciło około 10 milionów mieszkańców Ukrainy[6]." Wikipedia

  -Operacja polska NKWD (1937–1938)
  "Antypolska operacja NKWD wynikająca z Rozkazu Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych ZSRR nr 00485[1], z dnia 11 sierpnia 1937 roku wydanego przez ówczesnego Ludowego Komisarza NKWD Nikołaja Jeżowa, przeprowadzona w latach 1937 i 1938. Według dokumentów NKWD skazano 139 835 osób, z tego zamordowano bezpośrednio 111 091 Polaków" Wikipedia

  cd...

 • miksztal2354

  Oceniono 10 razy 4

  PiS-dusie do broni, bronić ojczyzny dziadka prezesa

 • japiota

  Oceniono 7 razy 3

  Z tego widać że jeżeli Rosja chciałby zająć całą Ukrainę zrobiłaby to w 48h ale jak widać nie chce - może nie chce zachodniej Ukrainy która praktycznie nigdy nie była pod panowaniem Rosyjskim i jest wroga do Rosji (w całej historii była pod Rosyjskim panowaniem tylko w latach 1939-1990) ? Problem jest w tym że Rosja chętnie rozebrałaby Ukrainę z Polską i Węgrami tylko że my myślimy inaczej i po co nam kolejny problem ? Stalin przesunął nas nad Odrę i tak samo jak Niemcy nie wrócą na Ziemie Odzyskane (jaki mieliby w tym interes ?) tak samo my nie mamy interesu w powrocie do Lwowa (miło pojechać na wycieczkę i zobaczyć gdzie mieszkała prababcia ale mieszka już tam ktoś inny). To co w 1945 wydawało się tragedią (przesunięcie Polski na zachód i ujednonarodowienie) teraz jest błogosławieństwem dla nas bo mielibyśmy już wojnę domową jak w Jugosławii.
  Polityka to realizacja własnych interesów - USA robi to po kowbojsku a Europa Zachodnia musi jak zwykle wypracować kompromis - ale zawsze chodzi o to samo - pieniądze i rynki zbytu - tak jest od początku cywilizacji - kiedyś się po prostu łupiło sąsiada teraz to samo załatwia się poprzez globalizację.
  Zamiast machać szabelką nauczmy się tego samego - dbać o własne interesy bo nikt nic za darmo nam nie da - a na pewno bezpieczeństwa.
  Nikt nie kiwnie w naszym interesie palcem tylko za "Bóg zapłać" i "za wolność waszą i naszą"
  - to jest tekst dla maluczkich i naiwnych.
  Zbrojmy się ? przed 1939 wydawaliśmy 40% budżetu na armię - co to zmieniło ? Myślicie że Rosja chce tu wejść ? Rosja nie chce zachodniej Ukrainy to nas tym bardziej. Rosja chce zarabiać kasę, mieć zapewnione bezpieczeństwo i decydować o sobie i swoim narodzie - także tym który w 1991 został poza granicą Rosji. U nas nie ma takiej sytuacji.
  Pytanie jak Rosja chce rozwiązać problem krajów nadbałtyckich - z mojego punktu widzenia Rosjanie z tych krajów byliby bezdennie głupi gdyby chcieli powrotu do Rosji - historia raz na 1000 lat dała im 6 w totka czyli możliwość życia w Europie Zachodniej bez emigracji- wystarczy zdać egzamin z języka gospodarza i zadeklarować lojalność do państwa w którym żyją.
  Pytanie brzmi: czego tak naprawdę chce Rosja ?

 • krasiwyj

  Oceniono 8 razy 4

  И все они исчезли. Как жаль.

 • mossad76

  Oceniono 11 razy 3

  Król Czekolady boi się ogłosić klęskę;powtórka Majdanu i zrzucenie ze stołka. Unia Europejska to salonowy,nieudolny twór bojący się jednego dyktatora. Sytuacja Ukrainy jest taka sama jak Polski w 1939 roku:gwałcona,mordowana,a Europa udaje że nic takiego się nie dzieje. Putin dla Europy jest jak rak dla organizmu. Pora odtrąbić klęskę politykierzy!

 • niewysoka

  Oceniono 18 razy -2

  Ruskie skur^^&syny. Mam nadzieję, że w końcu zapłacą za to.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 8 razy 0

  @Piotr Talik

  Czlowieku! Jednoczesnie zaskakuj IS i przeprowadzaj inwazje na Rosje - KTO ci broni? Mozesz sie rozdwoic. Niemniej ci recze, ze ani armia brytyjska w sile dzis ponizej 40,000, ani amerykanska, taptem ze 3 x wyzsza (Viet-congu, czyli tzw. land armies nie licze, bo w wiekszosci to same baby, co w wakacje w wojsko sie bawia na zmiane z wyjazdami do spa) za idiotyczne pomysly Polakow ani mysli umierac. A kuku!

 • wadim.murski

  Oceniono 8 razy 8

  "separatyści" walczą o swoje, to i wygrywają... Ukraińcy na wschodzie kraju nie mają motywacji do walki

 • selena-0

  Oceniono 12 razy 4

  po co Ukraińcom był Majdan. Pisałam już wtedy , że ten Majdan to nie konkiec, poleje sie krew, bo ten Majdan wyzwolił w ludziach zwierzęce instynkty, pamiętacie co robili watazki z prawego sektoru ? Upokarzali żołnierzy ukrainskich każąc im klęczeć , co robili z redaktorem telewizyjnym, z sędzią sądu ukrainskiego....i jeszcze to filmowali. Dzicz po obu stronach, a wydawało się, że to nie może powtórzyć się w historii. Przeciaganie struny Majdanu było głupie i nierozważne, tak jak palenie świeczek w polskich oknach....

 • katoprzyglup

  Oceniono 20 razy -2

  Ruskie kur*y a nie seperatysci.Zacznijcie nazywac rzeczy po imieniu.

 • con.dominium

  Oceniono 5 razy 5

  Albo się biją albo nie. Tracą po kawałku swoją ziemię. Nikt nie wspiera okrążonych!? Nic z tego nie będzie.

 • szymikkk

  Oceniono 8 razy -2

  I co pani na to pani merkel??

 • daniel.hackiewicz

  Oceniono 4 razy -4

  Jakie cele strategiczne i taktyczne separatystów takie i prośby Putina, wiadomo było że chodzi o wymordowanie sił ukraińskich, teraz już tam nikt separatystom nie podskoczy.

 • tenare

  Oceniono 10 razy 8

  Gazeta Wyborcza KŁAMIE i MANIPULUJE!
  Nie ma żadnego "ZIELONEGO KORYTARZA".
  Owszem separatyści obiecywali "zielony korytarz" jak władze z Kijowa podpiszą w tej sprawie porozumienie.
  Poroszenko nie podpisał, bo się nie zgodził na ewakuację wojska z pułapki i korytarza nie ma.
  Ukraińcy uciekają z kotła na własną rękę i nie poddają się, więc są ostrzeliwani przez separatystów.

 • waldek20

  Oceniono 5 razy -5

  Mnie bardzo ciekawi co będzie z ludźmi z Ukrainy kiedy Putin z wojskami zajadą już pod naszą wschodnią granicę. Bo w trakcie wojny pojawia się słowo uchodźca i co zrobi Polska kiedy 2 miliony albo więcej ludzi z Ukrainy postanowi ewakuować się do naszego kraju???? Ukraina na dzień dzisiejszy jak donosi Wikipedia to 45 milionów ludzi, w Syrii było 22 miliony ludzi i kierowali się on na wszystkie sąsiednie kraje a najwięcej ludzi wylądowało w Turcji. Ukraińcy nie wybiorą się na wschód to logiczne i nie wybiorą się na Białoruś bo ta sprzyja Putinowi. Wybiorą się zatem w jakichś 80% do Polski (część z myślą o całej Europie) 15% na Węgry i jakichś 5% zakładam w stronę krajów Bałkańskich. I w tym momencie uprzejmie zapytuję czy Polskę I Europę na to stać?:P

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 12 razy 2

  Ta cała Słowik musi Żydówka, skoro popiera koszerną hołotę z Majdanu, która rozpętała tą zawieruchę - SZALOM !!!

 • oskar335

  Oceniono 9 razy 7

  z tego co pamiętam separatyści nie obiecywali korytarza, lecz proponowali. Ta propozycja została odrzucona

 • edd.y

  Oceniono 9 razy 3

  Zalosna jest ta klamliwa gazeciana pindzia w okularach.

 • jonkasta

  Oceniono 7 razy -7

  to jest straszne, że istnieja takie bandziory jak seperatyści, którzy zabijają jeńców, i ostrzeliwują wycofujących się zołnierzy. To straszne w XXI w , ze ludzie ludziom gotują ten los. Dlaczego nikt nie pomógł wyjść z okrążenia tym żołnierzom...nie mam słów...

 • asz-las

  Oceniono 6 razy 6

  To straszne-powinni pożegnać ich kwiatami-brutale

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 6 razy -4

  Przecież Putler nie łamie porozumienia z Mińska, po prostu jest za słaby, żeby cokolwiek wymusić na separatystach hahahaha

 • andgad

  Oceniono 3 razy 1

  Organizacja obrony wschodniej Ukrainy przez wypasione dowództwo jak w 1939 r. w Polsce. Mnóstwo żołnierzy nie zaczęli walczyć a wojna się skończyła z powodu tragicznej organizacji obrony Państwa!

 • mr_minister

  Oceniono 3 razy 3

  Korytarz miał być pod warunkiem, że złożą broń.

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 7 razy 1

  Szechtery to ukraińscy Żydzi, więc nie dziwota że popierają banderowców, ale dlaczego taka Słowik jest równie stronnicza? Aj-waj :)

 • grzes07

  Oceniono 3 razy 1

  slowa tej Lichnerowicz sa tyle warte co zeszloroczny snieg

 • szats69

  Oceniono 6 razy -2

  To było chyba dla wszystkich jasne, że tak to się skończy. A jednak zachód w to brnął. Przyjął złe założenia. W cywilizowany sposób można dogadywać się tylko jeśli druga strona również jest cywilizowana. A tu mamy do czynienia ze zwykłymi bandytami, którzy nie uznają żadnych zasad. Istnieje taka maksyma, że z terrorystami się nie dyskutuje. A jednak usilnie zachód chciał to robić i mamy efekty. Co mają dzisiaj do powiedzenia ci, którzy sądzili, że jakiekolwiek negocjacje mogą coś zmienić? Separatyści i Rosja robią ciągle konsekwentnie swoje, a Europa wierzy w jakieś deklaracje i nic nie robi.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 7 razy -1

  @guru133

  Bredzisz i wlasnej historii nie znasz - to Polacy jako pierwsi wlezli na terytoria juz "radzieckie" i wmieszali sie w rosyjska rewolucje i wojne domowa, popierajac rozne Biale Armie, roznych atamanow, a chocby i Mnienszewikow. A Sowieci ich w kontrofensywie az pod Warszawe pogonili - to nie byla zadna inwazja sowiecka na Zachod, sieroto! Ten spal spokojnie (moze poza Berlinem).

 • ricci15

  Oceniono 6 razy -2

  Przy wsparciu Merkel i Hollande udało się rosyjskim^ bandytów zająć Debalcewe.Urrrrrrrrrrra!

 • housemeister

  Oceniono 9 razy -5

  Kompletnie nie rozumie krytyki Hollanda, Merkel i Poroschenki. Ludzie probowali przynajmniej cos zrobic. To ze ruska holota nie zna granic to inna sprawa.
  Jesli "porozumienie" jest ignorowane, to nastepnym krokiem powinna byc mobilizacja militarna pod granicami Ruskich, moze wtedy by zaczeli myslec.

 • oloros11

  Oceniono 9 razy 9

  kolejna dezinformacja - Ukraińcy chcieli się poddać ale nie uzyskali zgody Poroszenki - wiec usiłują się przebijać - skutki są straszna - cala szosa d wokół Longvinowo zastana jest zniszczonym sprzętem i ciałami żołnierzy ukraińskich - prawdziwe pandemonium- starty będą straszne
  separatyści powiedzieli ze -- zostawiacie\bron i wychodzicie - i tak poddały się pojedyncze oddzialy w Debalcewie - reszta się przebija

 • wispar1

  Oceniono 8 razy -6

  Do cholery! jak Europa może na to pozwalać!!! obok nas mordowani są niewinni ludzie, a możni tego świata udają, że coś robią, niby toczą rozmowy, niby wzywają do zaprzestania walk, a po cichu liczą tylko swoją kasę i kombinują by na tych trupach albo zarobić albo choć nie stracić.... Zawiodłam się na UE.

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 4 razy 0

  Nie lękajcie się rozmodlone matoły - Was obroni Królewna z Częstochowy :)

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 5 razy -1

  buhahahaha, Angela i Francois, widzicie jakie gó... podpisaliście po 12 godzinnym umizgiwaniu się do tego bandyty Putlera ???

 • ricob

  Oceniono 3 razy -1

  Pieprzyć Merkel i Hollanda, ale jaka jest rola władz centralnych Ukrainy, które pozostawiają żołnierzy na pewną śmierć bez amunicji. Czegoś takiego nie wolno robić.Gdyby nawet Poroszenko poszedł na jakieś ustępstwa terytorialne a ocalił tych z kotła, to przynajmniej matki tych żołnierzy były by mu wdzięczne. Jest rząd Ukrainy nieskuteczny i źle się do tego wszystkiego zabrał. Całym sercem jestem z tymi chłopakami co bronią ziemi ojczystej przed bandyckim najazdem, ale szafowanie krwią żołnierską wskutek nieudolności, to świństwo.

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 7 razy 3

  Mośki stworzyły już Palestyńczykom piekło na ziemi i teraz przyszła kolej na Ukraińców!

 • kuraikurisutofa

  Oceniono 5 razy 3

  Brawo separatyści! Jesteście wspaniali i wielcy! Banderowska noga już nie postanie na waszej ziemi.

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 9 razy 1

  Tak to jest gdy otumaniony naród bez jakichkolwiek tradycji demokratycznych słucha garstki żydowskich podżegaczy z Majdanu chodzących na jankeskim pasku - SZALOM !!!

 • Piotr Talik

  Oceniono 14 razy -4

  Generalnie jest nie dobrze. Od poludnia Europie zagraza ISLI. Od wschodu nieobliczalna Rosja. Dojdzie do tego ze nasza cywilizacja bedzie chylic sie ku upadlemu jak czegos nie zrobimy. Moze wartoby bylo zaatakowac ISLI zanim oni to zrobia. Zaskoczyc ich wielka ofensywa i zniszczyc, spalic do ziemi. Bo jak bedziemy czekac przyjdzie nam walczyc na dwoch frontach jednoczesnie. Nie przetrwamy tego....gdy zaatakuja ISLI zaatakuje i Rosja.

 • rezun-one

  Oceniono 10 razy 2

  „Wzywamy Rosję i separatystów, których ona wspiera, do natychmiastowego zaprzestania wszelkich ataków, do pertraktacji z OBWE w celu ułatwienia zawieszenia broni i, zgodnie z pakietem uzgodnień z 12 lutego, do pełnego wdrożenia mińskich zobowiązań z 5 i 19 września”
  Ciekaw jestem co na to wezwanie odpowiedzieli by powstańcy Amerykańscy którzy 200 lat temu prowadzili walkę o powstanie Stanów Zjednoczonych?
  Wiemy jedno, walki nie zaprzestali, Departament Stanu USA musi się za nich wstydzić.

 • m.la

  Oceniono 8 razy 2

  teraz "z boku" oglądając napoński TV i zajadając potrawy z Lidla lub Kaufland'a popijając francuskim winem możemy "spokojnie popatrzeć" jak "zachód ma w dupie"...gdzieś niemieckie i francuskie auta trzeba sprzedawać..życie kurka, życie...

 • trudek46

  Oceniono 16 razy 6

  Mieli się wycofać,bez broni,ale oni usiłowali wyjść z okrążenia w "boju",więc o co chodzi.?????,niech giną do ostatniego,śmierc faszystom i najemnikom.

 • szwesta

  Oceniono 12 razy -8

  Jeszcze niedawno cala ta salonowo medialna kasta wraz z PO, ZSL, SLD, TR, panem prezydentem, Koziejem, Kuzniarem z palacu, Sikorskim byla zachwycona Rosja i Putlerem. Tak bylo! Pomimo, ze im Putin w 2008 proponowal rozbior Ukrainy, ostatnio nawet pan byly minister MSZ stwierdzil, ze Putin im wprost zapowiadal to co robi a oni zwyczajnie " nie wierzyli !!!!"- no tak to nazwal! Kpiny i amatorszczyzna. Oni dalej uwazaja sie za profesjonalistow. Wyzywali od chorych rusofobow tych, ktorzy wprost mowili kim jest Putin!!!!! To oni postawili na polityke odsuniecia sie od USA i postawienia na Unie Europejska, ktora jest podzielona, niezdecydowana!!!

 • papaleone

  Oceniono 5 razy -5

  Dla Makreli ważne, że papierki podpisane!

 • wlodzimierz.ilijcz

  Oceniono 10 razy 8

  "Pieniążek dodał, że Ukraińscy żołnierze ginęli w trakcie wyjścia, separatyści nie zapewnili żadnego "zielonego korytarza", który wcześniej obiecywali."

  Festiwal proukraińskich kłamstw GW i TOK FM trwa.
  Korytarz miał być ale dla tych, którzy rzucą broń.
  Ukraińcy usiłują wycofać się z bronią.
  Do wroga z bronią prowadzi się ogień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX