Palikot nie patrzy na sondaże. "Cały czas będę walczył, jakbym miał 1 proc. poparcia"

- Z sondażami nie przesadzam, mam do nich dość duży dystans - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot, komentując badania poparcia przed wyborami prezydenckimi. Polityk wyjawił też, że do Twojego Ruchu wstąpi dziś "bardzo znana osoba".
Janusz Palikot mówił w Poranku Radia TOK FM, że dziś przed południem do Twojego Ruchu wstąpi "pewna bardzo znana osoba, dotychczas niezaagażowana partyjnie". Wczoraj w komitecie poparcia Palikota w wyborach prezydenckich znalazł się natomiast Jacek Poniedziałek, aktor teatralny i filmowy. To akurat nie zaskakuje, Poniedziałek wcześniej pojawiał się wokół inicjatyw związanych z politykiem.

"Będę walczył jak o życie"

Szef Twojego Ruchu odniósł się też do opublikowanych wczoraj sondaży. W badaniu CBOS Palikot zebrał 1 proc. poparcia, jednak w Millward Brown aż 6 proc. - To już drugi czy trzeci sondaż, który pokazuje jakiś zwrot w kampanii - cieszył się polityk. - Ale ja z sondażami nie przesadzam, mam dość duży dystans - zaznaczył.

- Przez wszystkie dni kampanii będę walczył tak, jakbym miał 1 proc. i walczył o życie. Jestem pewien, że to przyniesie efekt - wskazywał Palikot. Wyjaśnił też, że sondaże przed wyborami prezydenckimi należy traktować poważnie na około miesiąc przed nimi, czyli od połowy kwietnia. - Bo teraz pokazują raczej oceny bieżących wydarzeń niż realne decyzje wyborców - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (8)
Palikot nie patrzy na sondaże. "Cały czas będę walczył, jakbym miał 1 proc. poparcia"
Zaloguj się
 • 12345janka

  Oceniono 5 razy -3

  Paligłup za mocno głupiał i został tym kim został, samotnym Paligłupem.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 3 razy 1

  Każdy głos na wagę złota
  Każdy głos na Palikota

 • jaroslavhasek

  Oceniono 4 razy -2

  Czy ta bardzo znana osoba, niezaangażowana dotychczas politycznie to Rowan Atkinson?

 • antropoid

  Oceniono 3 razy -1

  Janusz, trzeba się było starać być poważnym lewicowym politykiem, a nie tylko błaznować - to byś i dzisiaj miał 10 lub więcej procent.

 • plorg

  Oceniono 4 razy -4

  Taki oportunista jak Palikot patrzy tylko na to co ludzie chcą usłyszeć i to właśnie im obiecuje.
  Bez względu na to jak głupie oczekiwania społeczne mogły by być. Ludzie np. będą chcieli darmowych przelotów lotniczych to im obieca bez mrugnięcia okiem.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 4 razy 2

  Cały czas będę walczył, jakbym miał 1 proc. poparcia...
  -----
  przynajmniej jeden kandydat na prezydenta to realista :-) masz u mnie plus Janusz

 • jerjar

  Oceniono 2 razy 2

  "jakbym miał 1 proc. i walczył o życie"

  Istotnie, to jest walka o dalsze polityczne życie pana Palikota. Obawiam się, że raczej epilog bardzo ciekawej historii, która zapewne będzie używano jako przykład na ćwiczeniach z socjologii i politykoznawstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX