Komentarze (194)
Komorowski nie wygrywa w pierwszej turze. Co czwarty głos na Dudę. Ogórek na trzecim miejscu [Sondaż dla "Faktów"]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • europejczyk_na_emigracji

  Oceniono 4 razy 2

  Janusz Palikot: 6 punktów procentowych - nareszcie drgnęło. Może uda się powtórzyć mobilizację lewicy z poprzednich wyborów? Gdyby SLD go poparło, zamiast wystawiać marionetkę, to może wszedłby do drugiej tury zamiast Dudy?

 • smierc07

  Oceniono 8 razy -2

  duda buraku kwaczkę swoją bierz pod pachę i do stawu pobawić się masz z nią!

 • nakarm_zyda_slonina

  Oceniono 7 razy 3

  chrabja Bul to nasz skarb narodowy !
  czysta słodka esencja styropianu
  wkrótce na billboardach jego nowy plakat wyborczy - zdjęcie z polowania z flintą i napis "szukam jelenia (który na mnie zagłosuje)"...

 • m.arco

  Oceniono 5 razy 3

  @ siny_ptak napisał:
  To sa jaja tylko w Polsce mozliwe. Ogorka nikt dotychczas nie znal, nikt o tej typiarze nie slyszal, nic ogorek dla Polski nie zdzialkal, a ma takie poparcie. Coz, ogorkowa republika... glupie ludzie.
  ----------------------
  Magdalena Ogórek, która ma nieomalże identyczne poglądy jak Komorowski: stosunek do kościoła, in vitro, Konwencja gender, niesłusznie zwana, przeciwko przemocy wobec kobiet jest znakomitą alternatywą dla Komorowskiego. Jest od niego mądrzejsza i lepiej wykształcona. Nie będzie żyrandolem do podpisywania ustaw. Komorowski niczego więcej nie robi. To co mu przypisuje TVN i TVP, to jakieś bzdury. Dlatego dobrze byłoby mieć wykształconego i inteligentnego prezydenta, który umie pisać i czytać. A Ogórek czy Duda to gwarantuje.

 • m.arco

  Oceniono 9 razy 1

  W sumie Duda to bardziej doświadczony kandydat od Komorowskiego, który sobie nie radzi i co wystąpi to robi z siebie idiotę. A to obraża ludzi, a to obraża swoich konkurentów politycznych, otacza się jakąś żulią z byłego systemu komunistycznego, jak np. Nałęcz. Ta prezydentura go przerosła. Duda, który pracę w Kancelarii Prezydenta zna od podstaw, jako urzędnik, jako prezydent zapewnia sprawność jej działania dzięki doświadczeniu praktycznemu i jako urzędnik prezydencki i jako polityk , którego Komorowski nie posiada.

 • siny_ptak

  Oceniono 6 razy 0

  To sa jaja tylko w Polsce mozliwe. Ogorka nikt dotychczas nie znal, nikt o tej typiarze nie slyszal, nic ogorek dla Polski nie zdzialkal, a ma takie poparcie. Coz, ogorkowa republika... glupie ludzie.

 • lazy_bones

  Oceniono 7 razy 5

  Te sondaże CBOS-u to jakaś farsa. W czasach gdy PO było u szczytu popularności (mniej więcej początek pierwszej kadencji;) i wygrywało z pisem z przewagą ok. 10%, wyraźnie dawało się odczuć wśród osób z przedziału 18-40 lat nastroje proplatformowe. Mam na myśli przede wszystkim środowiska studenckie, młodych specjalistów, przedsiębiorców, biznesmenów, generalnie środowiska wykształcone upraszczając. W końcu PiS to 'mohery i nieoświeceni katole', no ale mniej więcej intuicja mówi ok - szanse PO kontra PiS wyrównane. Po wszystkich aferach, gdzie nie wiadomo od której zacząć, stosowaniu typowo amerykańskich taktyk typu odwracanie uwagi od istotnych spraw jakimś tabloidowym gównem i ostatecznie dezercji tuska, widać gołym okiem spadek zaufania do rządu, a całe rzesze znajomych którzy dekadę temu bez cienia wątpliwości rzucali do urny głos na jedyną słuszną wówczas partię, dziś w głupawym uśmiechem zbywa temat. W najlepszym wypadku widzę kilku niedobitków, którzy z przejęciem godnym księdza w konfesjonale jeszcze ten jeden i ostatni raz oddadzą na nich głos z braku pomysłu na alternatywę. Więc sorry, ale jeśli widzę sondaże cbosu, które próbują mi powiedzieć, że nic się nie zmieniło to ja swój głos oddaję na panią Ogórek, bo to jedyna postać którą moje oczy zdzierżą.

 • plorg

  Oceniono 7 razy 1

  "Komorowski nie wygrywa w pierwszej turze. "

  Po cholerę robić te wybory? Komorowski wygra wg propagandy ze WSI, więc wybory są bezcelowe.

 • sztucznamgla

  Oceniono 1 raz 1

  come back Palikota???

 • bul20015

  Oceniono 12 razy 8

  Podaję najnowszy sondaż : Bronisław Komorowski naprawdę miażdży (200 % głosów), pozostali kandydaci ujemny % głosów: tj. Duda -5%, Ogórek -10%, Palikot -20%, Kukiz -30%, Jarubas -35%,
  źródło: PKW - materiały szkoleniowe z Moskwy

 • navaira

  Oceniono 4 razy 0

  Byłem gotów uwierzyć w ten sondaż, póki nie przeczytałem, że Palikot ma 6 procent. Bitches please.

 • czyngischann

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma czegoś takiego jak "sondażownia" panowie dziennikarze. To się nazywa Pracownia badań społecznych. Sondażownia to może mówić ktoś po podstawówce spod budki z piwem.

 • piotr110660

  Oceniono 5 razy 3

  B Komorowski wycofa się przed I turą

 • krysios

  Oceniono 8 razy 8

  Od kilku lat, ze wszystkich prorządowych mediów słyszymy że Bronisław Komorowski cieszy się poparciem ponad 50%. Wszelkiej maści eksperci i komentatorzy w każdej dyskusji, podkreślają że przyczyną takiego poparcia jest apolityczność obecnej głowy państwa. Ta bzdura, jest powtarzana i sączona w umysły widzów praktycznie od zwycięstwa Bronisława Komorowskiego w roku 2010. Medialni macherzy, liczą że i tym razem kłamstwo powtórzone 1000 razy stanie się w mniemaniu Polaków prawdą. To jest fundament wielkiej, rozpisanej na lata medialnej operacji mającej na celu pozostawienie Komorowskiego w Belwederze. Ukazanie go, jako apolitycznego męża stanu, nie mieszającego się w doraźne konflikty polityczne. Będącego w cieniu, prawdziwego Ojca Narodu ponad podziałami. Jak mało ma to wspólnego z prawdą, widzieliśmy choćby przy okazji dyskusji o WSI, nagradzaniu prorządowych dziennikarzy, czy zapraszaniu na posiedzenia BBN komunistycznego aparatczyka Wojciecha Jaruzelskiego.

  Przez te lata, od 2010 zewsząd słyszeliśmy też że Komorowski drugą kadencję ma praktycznie w kieszeni. Dyskusje toczyły się tylko wokół tego, jak wielka przewaga będzie po stronie nowego – starego prezydenta. Im bliżej wyborów, tym więcej zaczęło się pojawiać sondaży mających wspomóc tę narrację i przekonać ostatnich opornych, że zwycięzca – nawet jeszcze nieogłoszonych wyborów – może być tylko jeden. Sondaż to absolutnie najpopularniejsza wśród propagandzistów i medialnych funkcjonariuszy metoda manipulowania. Jednak te świeże, mające rzekomo obrazować preferencje Polaków odnośnie nowego prezydenta są tak żenujące, że aż śmieszne.

 • 13perun

  Oceniono 6 razy 2

  Jest podstawowe pytanie, jakie znaczenie mają "wybory" w bantustanie, w którym właściwie wszystko należy do obcych ?

 • Oceniono 10 razy -4

  Pozytywne jest to,ze Janusz palikot ma 6%. To ważne i daje nadzieję na restaurację Twojego Ruchu. krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/02/magdalena-ogorek-aspiruje-do-stanowiska.html Magdalena Ogórek, kandydatka Millera w najbliższych wyborach prezydenckich, po okresie milczenia, przemówiła. Zdecydowanie stwierdziła, iż nie godzi się na sprzedaż broni Ukrainie, gdyż w ten sposób stajemy się stroną w konflikcie. Czy Magdalena Ogórek chciała dać do zrozumienia publiczności, podczas swojej konwencji, że dla Polski jest w stanie wszystko zrobić, nawet to, co uczyniła z miłości do ojczyzny Maria Walewska? Jej misją było przekonanie Bonapartego do restytucji Królestwa Polskiego. Wdzięki Walewskiej i jej seksapil okazał się słabym gadżetem w sile przekonywania Wielkiego Możnowładcy. Choć Putin rządzi największym terytorialnie państwem świata, to jednak daleko mu do wielkości Cesarza Francuzów. Bonaparte zliberalizował Europę. Putin zaś usiłuje restytuować monarchię rosyjską z silną Cerkwią. Bonaparte uwielbiał kobiety; był wobec nich szarmancki. A Putin? Czy jest damskim bokserem? Magdalena Ogórek aspirując do stanowiska „metresy Putina” może więc skończyć, jak premier Kopacz na „fotkach” Janusza Palikota. Znana jest złota myśl Millera, politycznego promotora kandydatki na urząd prezydencki: Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Czy Magdalena Ogórek osiągając ewentualnie swój status „metresy Putina” ma świadomość tego, jak rosyjski przywódca kończy? Czy Miller wie co robi, „pchając” swoją pupilkę w objęcia przywódcy Rosji?

 • my_kroolik

  Oceniono 2 razy 0

  Podane liczby sumują się do 94%. Czy naprawdę Gazeta nie może zatrudniać gimbusów z przynajmniej tróją z matmy?

 • jezykowski

  Oceniono 5 razy 1

  Co daje razem 88% głosów, czyli na kogo zagłosuje 12 %, których nie ma uwzględnionych w podsumowaniu sondażu? Na nikogo, czyli głos nieważny. Zatem Bronek wygrywa w pierwszej turze z wynikiem 52-53%

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 4

  12:32 "Nowy sondaż: Komorowski (63 %) wygrywa w pierwszej turze, Duda dostaje 15 proc"

  20:20 "Komorowski (47%) nie wygrywa w pierwszej turze. Co czwarty głos na Dudę (27%)".

  Komu zrobić "sondarz" i z jakimi wynikami?!

 • aa_6

  Oceniono 2 razy 0

  Hitem tego artykułu jest jego urwane ostatnie zdanie, czytaj: sondażownia od dawna robiąca nietrafione sondaże dla "Faktów" zadzwoniła dziś do 500 respondentów i szybko w telewizji podali jej "sensacyjne" wyniki... Po prostu kompromitacja zlecającego i realizującego zlecenie.

 • nino.rota

  Oceniono 8 razy 2

  każdy, byle nie rubaszny autor błędów ortograficznych, nazywania Dunek kaszalotami i innych faux pas, których pełno na youtube...

 • realista2323

  Oceniono 8 razy -4

  Trzeba będzie zagłosować na Korwina. Lepiej nie będzie ale będzie weselej.

 • szatan2012

  Oceniono 9 razy -5

  Duda będzie dobrym prezydentem ale tylko wtedy kiedy spadnie śnieg, dużo śniegu i pewnie ciągle będzie łaził z go pro na głowie :-( ... chyba, że kandydat Duda zaskoczy jakimś dźwiękiem nie z ust pochodzącym :-)

 • cholonek

  Oceniono 11 razy 5

  na kierownika lasu głosują tylko zwierzęta

 • sztucznamgla

  Oceniono 8 razy -4

  come back Palikota???

 • norge

  Oceniono 7 razy 5

  a ja mam sondaż, że was wszystkich Dupczok wydyma

 • georg_w_gazecie

  Oceniono 14 razy 4

  Oddam głos na kandydata z najpiękniejszą twarzą. Właściciel tej urody na pewno ma też czyste serce. Więcej od polskiego prezydenta nie wymagam.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 9 razy 1

  val_drakul pół godziny temu Oceniono 131 razy 45
  dlaczego mam glosowac na komorowkiego ktory broni jak niepodleglosci pracy do 67 lat??

  a wiesz ty, tępy pisiorku KTO decyduje o takich sprawach? NA PEWNO NIE PREZYDENT
  najpierw sie naucz jakie sa funkcie i mozliwości prezydenta w naszym kraju a pózniej rób z siebie kretyna na forum, wszak wiemy że inteligencja nie grzeszysz, wpiszesz bądz co, pieeeprniesz bądz co, i dzień zleci,..

 • 3-kuleczka

  Oceniono 12 razy -4

  pisiorki maja wyprane mózgi, będa głosować na dude który wysłał uczestników "wycieczki" smoleńskiej do nieba, to on jest odpowiedzialny za doładowanie samolotu bo był wówczas szefem kancelarii kaczyńskiego, plujecie sie o mgły brzozy, strzały a nie rozliczyliscie go z tej decyzji
  Panie Komorowski, liczymy na to, że nie ponizy sie pan do szopek i show jakie robia pana "konkurenci" i nie da sprowokowac do zenujących konfrontacji z tym mydłkiem o błyszczacej gebie, co juz dostał kopa w Krakowie i nie pomógł mu ani dziwisz ani ziobro ,pogoniliśmy go w wyborach prezydenckich
  Jeżdził po całym Krakowie i opowiadał takie pieerdoły ze boki zrywac, pajac, obre okreslenie - z ADHD

 • krakuw

  Oceniono 16 razy 6

  Ja nie wiem kto z młodych wygra, ale wiem, że Leśny Dziadek odpadnie w pierwszej turze :)

 • jakis_gosc01

  Oceniono 6 razy 4

  Te wszystkie sondaże powinny być zabronione. To jest nic innego jak podpowiadanie tym, co nie są zdecydowani na kogo mają głosować. Naogląda się jeden z drugim takich sondaży, a potem leci i głosuje na tych co według tych sondażów mają największe szanse.

 • ulanzalasem

  Oceniono 9 razy -1

  8 lat PO + 2 PiSu...a Polacy dalej się taplają w tym bagnie, widocznie są bardzo mocno zadowoleni z tego szamba.

 • moszna666

  Oceniono 5 razy -1

  A w 300 innych badaniach, w kazdym wynik byl inny. Kto te sondaze czytaja? Chyba tylko co co za nie placa, aby sie ucieszyc ze wynik jest taki jaby chcieli aby byl.

 • praktykant.lulek

  Oceniono 6 razy 0

  pbs.twimg.com/media/B9-LG_AIgAAZj0B.jpg

 • basia_pi

  Oceniono 11 razy -3

  Duda - sztuczny wystudiowany uśmiech,,,
  I to uporczywe tytułowanie: dr Duda, dr Ogórek. Ludzie, doktorat to w dzisiejszych czasach nie aż taki wielki wyczyn.

 • serpikomiko

  Oceniono 8 razy -2

  POmocnik Komorowskiego, Kalisz, mówi, że "bardzo lubi p. Ogórek" , ale jest to osoba "na niewłaściwym miejscu". Rozumiem, że Kalisz by był. A w ogóle przedwczoraj Kalisz błyszczał. N.p zarzucił Ziobrze , że mógłby się zapisać do SLD, bo głosi lewicowe hasła. Bo "lewicowy" Kalisz ich nie głosi.
  I jeszcze jedno. Panie Kalisz, nazwisko "Ziobro" odmienia się przez przypadki !
  I teraz wiem, co pana łączy z Bulem - on nie zna ortografii, a pan gramatyki języka polskiego !

 • Marcin Ciślak

  Oceniono 5 razy 3

  ""Obaj kandydaci zmierzyliby się w drugiej turze. Ostateczne zwycięstwo osiągnąłby obecny prezydent uzyskując 59 proc. poparcie. Z kolei kandydat PiS mógłby liczyć na 27 proc. głosów"

  nowa matematyka, kiedys procenty sumowaly sie do 100, teraz do 87

 • ewa5.0

  Oceniono 7 razy -3

  Jakieś sondaże dla pisu ,dla srisu ,ludzie nie będzie żadnej drugiej tury,Komorowski-Ekstraklasa ,reszta 4 liga a JKM -LIGA MNIEJ NIŻ OKRĘGOWA!

 • blumkwist

  Oceniono 9 razy -1

  Czym można uzasadnić rozbieżność między dwoma badaniami sondażowymi przeprowadzonymi w tym samym czasie, gdzie różnica w ocenie tego samego kandydata wynosi aż 16 %....może fatketm, że jedna z tych sondażowni to de facto ośrtodek pod rządowym (PO-owskim) zarządem i finansowaniem

 • laspegas

  Oceniono 4 razy 2

  Po co czytelnikom dawać wirtualne nadzieje. Plątanina sondaży wywołuje różne reakcje.
  Debat z urzędującym prezydentem zapewne nie będzie.
  Jeśli poseł Jarubas wywołuje na matę posła Dudę, ten czeka na lepszego rywala.
  Dlaczego poseł Duda uchyla się od tej konfrontacji. Stoicie w jednym szeregu, jesteście jeszcze młodzi to się młóćcie. Zapalczywość posła Dudy nie znamionuje rzeczowych debat, a walkę na pięści, której zapewne prezydent uniknie.

 • dziadwawelski

  Oceniono 6 razy 2

  Ja zawsze głosuję na profesora Leszka Wódeczkę....

 • fankover

  Oceniono 39 razy 13

  W przeciwieństwie do autora artykułu mnie bardzo optymistycznie nastraja 0 procent dla kandydata Ruchu Narodowego.

 • banwit

  Oceniono 7 razy 1

  Ponad dwa miesiące do wyborów a hieny dziennikarskie już brandzlują się sondażami. Bodaj was zaparło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX